Liana parvaz

معرفی غارهای گدازه‌ای Jameos del agua

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

غارهای گدازه‌ای Jameos del agua 

Jameos del agua مانند Cheva de los vardes بخشی از لوله‌ی گدازه‌ای به طول 6 کیلومتر است که حدود 4000 سال پیش هنگام فوران Montana la corona erupted شکل گرفته‌است. گدازه‌های مذاب همچنان که سخت می‌شدند جریان خود را ادامه می‌دادند که به نوبه خود منجر به تشکیل لوله‌ها شد .

خامس دلا گونا

واژه Jameo  در این زمینه برای اشاره به دهانه‌های بزرگ در لوله استفاده می‌شود، این غار‌ها رو‎باز هستند که Manrique از آن به عنوان محور اصلی جاذبه استفاده کرده و نامی به آنها داده است. Jameos در دهه 1960 توسط هنرمند معمار سزار مانیریک که متولد این جزیره هم بوده‌است ساخته شد. در حالی که سایر اسپانیایی‌ها در حال ساخت زمین‌های گلف و پارک‌های آبی برای جذب باز‌دید کنندگان بودند, مانیریک این مسیر را طی کرد. او قصد داشت هنر را با طبیعت بومی خود ادغام کند و یک جاذبه فرهنگی منحصر بفرد را ایجاد کند. برخی فکر می‌کردند او دیوانه است, آنها می‌گفتند چه چیزی ممکن است از گدازه‌ها به وجود آید .

شما با بالا رفتن از یک پله سنگی به اولین غار معروف به نام Jameo chico که به یک بار یا رستوران غیر معمول با نمایی از یک دریاچه کوچک تبدیل شده است وارد می‌شوید. این دریا‌چه طبیعی دارای آب بسیار شفافی است که از طریق اقیانوس اطلس تغذیه می‌شود و دارای گونه‌ای از خرچنگ آلبینویی کور است که معروف به Jameitos  می‌باشد .

رستوران Jameos del Agua

این خرچنگ‌ها فقط در Lanzarote  یافت می‌شوند و به عنوان سنبل Jameos del agua  پذیرفته شده‌اند . مانیریک برای هر یک از جاذبه‌های فرهنگی که تحت حمایت وی ایجاد شده است یک هویت یا لگو ایجاد کرده است و نماد‌های خرچنگ در سراسر این مجموعه تکرار شده‌است. حالا با عبور از یک دریاچه با پیاده روی در یک راه روی باریک خود را در Jamei garnde می‌یابیم.

اگر چه احتمالا Jameos del agua را بر روی تعداد زیادی کارت پستال دیده‌اید اما هیچ چیز جای بیرون رفتن از تونل تاریک رویایی را نمی‌گیرد، زیرا ناگهان با یک غار بزرگ در فضای باز روکش شده با گیاهان گرمسیری و خارق‌العاده‌ترین استخر رو به رو می‌شوید. این استخر کریستالی و شفاف واقها بهشت است . حتی اگر واقعا نتوانید در آن شنا کنید و استفاده کنید! چراکه شنا کردن در آن ممنوع است. فقط پادشاه اسپانیا اجازه دارد که از این استخر کریستالی زیبا استفاده کند و در آن شنا کند. از انتهای Jameo grande می‌توانید به سالنی که در بخشی از لوله آتشفشانی ساخته شده است به طرف اقیانوس راه پیدا کنید .

Jameos del Agua


سالن کنسرت آدیوتوریوم Concert Auditorium

سالن اجتماعاتی که در پشت استخر قرار دارد برای اولین بار در سال 1987 افتتاح شد، اما به دلیل نیاز به گسترده شدن, ترمیم و بازسازی تا سال 2009 بسته شد. هم اکنون این سالن تکمیل شده است و برای کنسرت های کلاسیک از آن استفاده می شود . زیرا دارای آکوستیک عالی و همچنین برای اکران فیلم عالی است. این مجموعه شامل دو سالن اصلی کنسرت است: یک سالن سمفونیک و یک سالن موسیقی مجلسی، فیلم پدرو آلمودواری با عنوان آغو‌ش‌های شکسته در سال 2010 به عنوان اکران برتر این سالن شناخته شد .


Concert Auditorium

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید