Liana parvaz

پارک برج های دوقلو مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

پارک برج‌های دوقلو مالزی

پارک برج‌های دوقلو مالزی در واقع دقیقا پایین برج‌های به یادماندی PETRONAS  قرار گرفته است. همه شما حتمایک بار هم که شده نماد شهر کوالالامپور مالزی را در عکس‌ها و فیلم‌ها دیده‌اید. برج‌های دوقلوکه به اسم‌های برج پتروناس و یا برج کی ال سی سی نیز شناخته می‌شود؛ KLCC مخفف عبارت مرکز شهر کوالالامپور می‌باشد این سازه عظیم در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است. ارتفاع این برج‌ها با احتساب آنتن‌های روی آن‌ها 452 متر است، این برج در سال 2004 قبل از ساخته شدن برج خلیفه یکی از بلند‌ترین سازه‌های دنیا بود.پارک برج های دو قلو مالزی

 چرا پتروناس ؟

گروه پتروناس و شرکت ملی نفت با یکدیگر تصمیم گرفتند که این دو برج را در پایتخت مالزی بنا کنند و شاید دلیل این اسم سرمایه گذاری شرکت پتروناس می‌باشد. هر کدام از این برج‌ها 88 طبقه دارد و در طبقه 41 و 42 به وسیله‌ی پلی این دو برج به هم متصل می‌شوند. اکثر مسافران وگردشگرانی که به مالزی سفر می‌کنند حتما برای یک بار هم که شده بدون شک از این نماد بازدید می‌کنند. این پارک حدود 20 هکتار می‌باشد که در جنوب شرقی برج‌های پتروناس واقع شده است و علاوه بر گردشگران ساکنان این شهر نیز حس خوبی به این بنا دارند و معمولا برای وقت گذرانی به این مجموعه نیز سر می‌زنند. امکاناتی که همواره ساکنان و گردشگران در این مکان می‌توانند استفاده کنند شامل : مرکز خرید، مرکز بازی برای کودکان، دریاچه مصنوعی با فواره‌های چشم نواز، مسیرهای ویژه برای پیاده روی برای آن دسته از افراد که اهل پیاده روی هستند وهمچنین مجسمه‌ها و سطوح پوشیده از چمن والبته فضای سبز بی نظیرمی‌باشد.

پارک پتروناس

اما در رابطه با این دریاچه باید گفت مساحت در نظر گرفته شده حدود 10000 متر مربع می‌باشد و پلی به طول 43 متر بر روی این دریاچه ساخته شده است. فواره‌های موجود در این دریاچه تا ارتفاع 42 متر پرتاب می‌شود و در شب با اجرای موزیک، نمایش خاصی از بازی نور و آب اجرا می‌شود؛ شاید به همین دلیل است که این پارک را به اسم سمفونی آرامش تلقی می‌کنند.

آبشار پارک برج های دوقلو

امکانات این پارک از قبیل دو زمین بازی مخصوص کودکان، آلاچیق‌های بی نظیر، نیمکت‌ها و محل‌های ویژه برای نشستن واستراحت می‌باشد، در بخش غربی پارک استخر عمومی برای کودکان، مسیر پیاده روی و دو آهسته به طول 1.3 کیلومتر و همچنین پیاده رو های بسیار زیبا و تزیین شده می‌باشد، اما از درختان و گونه‌های درختان موجود در این پارک نباید قافل شد چرا که بیش از 2000 گونه از گیاهان بومی همانند نخل در این پارک وجود دارد وهمین امر باعث شده تا گونه‌های خاصی از پرندگان به این منطقه مهاجرت کنند.

از دیگر زیبایی‌های این پارک می‌توان به نورپردازی خود برج‌های دوقلو اشاره کرد که در هنگام غروب به صورت یک پارچه روشن می‌شود و از آن‌جایی که این نماد در مرکز شهر می‌باشد، شما می‌توانید ساعت‌ها به آسمان خراش‌های اطراف این برج خیره شوید و هر کدام را برای شکوه و عظمتشان تحسین کنید .

فراموش نکنید ساعت بازدید از این فضای دلپذیر همه روزه ازساعت 7:00 صبح تا ساعت 22:00 می‌باشد و البته اگر بعد از ظهر برای بازدید از این پارک وقت بگذارید قطعا از هوای دلپذیر‌تری استفاده خواهید کرد و در ضمن می‌توانید از نمایش فواره‌ها نیز خاطره خوبی را با خود به همراه بیاورید. برای رسیدن به این پارک کافی است خودتان را به قطارهای سریع السیر LRT  برسانید و یا اگر ماشین دارید نگران آن نباشید چرا که با یک هزینه کم می‌توانید از پارکینگ استفاده کنید .


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید