Liana parvaz

اکو پارک جنگلی مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

اکو پارک جنگلی مالزی

اکو پارک جنگلی مالزی نیز یکی از زیباترین مکان‌های تفریحی وگردشگری در این کشور می‌باشد که گردشگران زیادی برای بازدید از این جنگل زیبا به این مکان می‌روند. اگر اهل طبیعت هستید و می‌خواهید ساعاتی را دور از شهر باشید، حتما سری به این جنگل بزنید و ساعاتی را به پیاده روی در فضاهای مناسب طراحی شده‌ای که داری سقف  نیز می‌باشد سپری کنید .

اکو پارک جنگلی مالزی

مساحت این پارک جنگلی در سال 1906 میلادی حدود 17 هکتار بوده اما به تدریج و با گسترش ساخت و ساز و زندگی شهری امروز چیزی حدود 9 هکتار ازاین جنگل باقی مانده‌است؛ یکی از ساختمان‌های بی نظیر در این منطقه که باعث شد تا در سال‌های اخیر این جنگل تخریب شود برج معروف کی ال تاور می‌باشد. شما در حین پیاده روی در این مجموعه می‌توانید این ابر سازه و برج زیبا را نظاره‌گر باشید. همچنین این پارک بعد از ساخت و سازها در سال 2014 نیز به دلیل رانش زمین درختان کهن سال خود را از دست داد، از نظر موقعیت این جنگل در تپه‌ای به نام بوکیت ناناس واقع شده است و همچنان می‌توان گفت یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی کوالالامپور می‌باشد. برای رسیدن به این تپه شما از جاده‌ای عبور خواهید کرد و بعد از گذراندن این جاده شما به ارتفاعی خواهید رسید که معمولا به دلیل منظره ای 360 درجه ای که وجود دارد گردشگران زیادی را در حال عکس گرفتن خواهید دید، به شما پیشنهاد می‌کنیم شما هم از این فرصت استفاده کنید و چندین عکس یادگاری بگیرید.

پارک ملی مالزی یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های محافظت شده در کوالالامپور می باشد. یکی از جذاب ترین بخش‌های این اکو پارک جنگی وجود پل معلق آن می‌باشد که شاید بتوان گفت بیشترین طرفدار را دارد اگر به این پارک رفتید حتما از این پل دیدن کنید . از مزایای وجود این اکو پارک جنگلی در کوالالامپور شاید بتوان به تولید هوای تازه برای مرکزشهر  اشاره کرد که نقش بسزایی برای ایجاد هوای پاک را دارد، همچنین انواع درختان که به سبب نوع چوب‌های خود معروف هستند و همچنین پناهگاهی برای زندگی انواع پرندگان وحیوانات مخصوصا میمون‌ها و انواع پستانداران کوچک می باشد.

اکو پارک مالزی

از دیگر تفریحاتی که مسافران یا بازدید کنندگان در این پارک انجام می‌دهند این است که بعد ازظهر‌ها که هوا ملایم‌تر می‌شود در فضاهای محافظت شده برای کمپ زدن و پیک نیک کردن رفته و ساعاتی را به گپ و گفت و صرف عصرانه می‌گذرانند. اگر به این پارک رفتید حتما از گالری ساخته‌های چوبی که اکثرا کار دست می‌باشند دیدن کنید همچنین می‌توانید به باغچه‌های دارویی که در این پارک وجود دارد رفته و نوع کشت آن‌ها و گاها از دکه‌های کوچک این پارک از این محصولات خرید کنید. لازم است بدانید شما می‌توانید هر روز از ساعت7 صبح تا ساعت 19 از این اکو پارک جنگلی بازدید کنید و خاطره خوبی برای خود و همراهانتون رقم بزنید.

eco park malaysia

راه دسترسی به این مکان کار بسیار آسانی است شما می‌توانید اگر اهل پیاده روی هستید خودتان را به برج کی ال تاور برسانید و از آن‌جا پیاده تا این پارک بروید که خالی ازلطف نخواهد بود زیرا که از نمای این برج نیز می‌توانید لذت ببرید، یک راه دیگر این است که از خیابان امپنگ با ترن خودتان را  به ایستگاه بوکیت ناناس برسانید واز آن جا به این پارک بروید.  


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید