Liana parvaz

مزارع برنج بالی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

مزارع برنج

مزارع برنج در ابود به دلیل چشم انداز زیبای برنج و سیستم آبیاری نوآورانه خود مشهور است. گفته می‌شود که سیستم آبیاری سنتی توسط شخصی به نام Rsi markandeya  در قرن هشتم الهام گرفته شده‌است. مزارع پلکانی یک چشم انداز زیبا و خوش منظره از شالیزارهای برنج است که به صورت پلکانی از نوک کوه تا پایین دامنه آن گسترش می‌یابد و زیباترین زمین کشاورزی دنیا را خلق می‌کند . محل‌هایی کنار جاده در نزدیکی این مزارع به فروش سوغاتی‌های این منطقه اختصاص داده شده‌است که در واقع آنجا یک نقطه شناخته شده برای گردشگران جهت استراحت کردن و عکس گرفتن است. نقاشان و دوستداران طبیعت نیز از بازدید این منطقه لذت می برند و کیوسک‌های هنری متعدد و کافه‌هایی در نزدیکی مزارع برای بازدیدکنندگانی که به این منطقه می‌آیند وجود دارد. در روستا‌های نزدیک این منطقه می‌توانید تنوع بی‌نظیری از محصولات چوبی کنده کاری شده را مشاهده کنید.

مزارع برنج

در میان این محصولات مجسمه‌های چوبی اسب، چهره انسان، سگ، اژدها، گلدان‌ها، قورباغه‌ها، کانگوروها، گربه، درب، پنجره، میز و بسیاری از اشکال درخشان خلاقانه‌ی دیگر شامل دایناسورهای بزرگ؛ مشاهده می‌شود. اینها معروف‌ترین سوغاتی این منطقه در بالی هستند.

سوغاتی های بالی

بهترین زمان برای بازدید از مناظر تگالالانگ (Tegalalang Rice Terrace) صبح‌ و ظهر می‌باشد. اتوبوس‌های توریستی عموما ساعت 10 به ایستگاه اوبود می‌رسند، که توصیه می‌کنیم حتما قبل از رسیدن آن‌ها در محل حاضر باشید. همچنین می‌توانید با سرویس‌های صبح زود برای بهره بردن از منظره زیبای طلوع آفتاب در این منطقه حرکت نمایید. از جذاب‌ترین تفریحات در منطقه تراس برنج می‌توان به تاب سواری اشاره کرد.


تاب سواری

شاید بارها در اینستاگرام یا برنامه‌های اجتماعی دیگر خود تاب سواری در ارتفاع و با منظره‌های بسیار زیبا را دیده باشید. با ما همراه باشید تا در مورد چگونگی رسیدن به این سرگرمی هیجان انگیز صحبت کنیم. تاب سواری در مزارع برنج در ارتفاع 9 کیلومتری و با چشم انداز مزارع برنج انجام می‌شود که هیجان را به اوج می‌رساند. در حال حاضر هزینه تاب سواری در این مزرعه حدود 250 هزار روپیه اندونزی که چیزی حدود 25 دلار آمریکا می‌باشد است که البته این مبلغ نوسانات زیادی با توجه با رقابت بر سر تاب سواری با چشم اندازهای مختلف دارد. در قسمت بسیار دور دره دو مدل تاب سواری با تجربه متفاوت وجود دارد, زیرا آنها در قسمت بسیار تندی از دره واقع شده‌اند و این تفاوت باعث شده است که بسیاری از افراد برای گرفتن فیلم‌ها و عکس های خاص از این قسمت‌ها استفاده کنند. اگر چه تا رسیدن به آنجا پیاده روی تقریبا زیادی دارد ولی طبق نظر اکثر گردشگران ارزشش را دارد, البته قبل از توسعه یافتن مزارع برنج پیاده روی از مهمترین جاذبه‌های آن بود.

تاب سواری بالی

تاب سواری تراس رودخانه

تاب سواری تراس رودخانه یکی از فوق‌العاده‌ترین تاب سواری‌ها در منطقه ابود و البته بالی است. در این مرکز، 15 تاب مختلف در 3 دسته بندی، پذیرای عاشقان هیجان می‌باشند. تاب‌های این مجموعه ارتفاعی بالغ بر 45 متر را دارند. نکته جالب توجه این مرکز تاب سواری بالی، امکان تاب سواری زوج‌ها با هم می‌باشد. اگر فکر می‌کنید 45 متر شما را نمی‌تواند راضی کند، نگران نباشید چرا که تاب‌های 60 متری نیز در این مرکز تاب سواری هم هست تا هیجان را به شما القا کند. هزینه تاب سواری در این مکان حدوداً 35 دلار است و این هزینه شامل ناهار و نوشیدنی نیز می‌باشد.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید