Liana parvaz

فستیوال در جزایر قناری

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

فستیوال در جزایر قناری

در طول سال تعداد زیادی فستیوال در جزایر قناری برگزار می‌شود. این فستیوال‌ها در مورد مذهب, سنت‌های زراعت و سرگرمی‌های مدرن هستند. همه‌ی این فستیوال‌ها تجربه‌ای سرگرم کننده پر از موسیقی, غذا و رقص هستند. در جزایر قناری فستیوال‌های بسیار زیادی وجود دارد که ما در اینجا به معرفی 5 مورد آن می‌پردازیم.

1- فستیوال بادبادک‌ها (Fuerteventura)

از سال 1986 تا به حال هر ساله پرواز بادبادک‌ها را در ماه نوامبر در جشنواره بین المللی بادبادک داریم که هزاران بادبادک آسمان را زیبا و رنگارنگ می‌کنند. این جشنواره در پارک طبیعی Dunes of corralejo واقع در Fuerteventura برگزار می‌شود و سرچشمه آن Kite aficionados بود که شروع به گشت و گذار در این مکان زیبا و بازی می‌کرد و از آن زمان تعداد شرکت کنندگان در حال افزایش است تا اینکه سرانجام به یک روادید رسمی تبدیل شد.

فستیوال بادبادک ها

2- رقص جادوگران در (Santa cruz (Tenerife

رقص جادوگران در سانتا کروز تنریف در دوم ماه می برگزار می‌شود به همین مناسبت مردم محلی لباس‌های سنتی خود را می‌پوشند و شب را همراه با موسیقی محلی خود که معمولا در تنریف است به رقص می‌پردازند. آنها همچنین در این روز از خوردن بسیاری از غذاهای خود مانند Papas arrugadus یا سیب زمینی‌های چروکیده و Pella de gofio یک شیرینی معمولی که از خمیر دانه‌های بو داده تهیه می‌شوند لذت می‌برند. این جشنواره نام خود را از مردی که به کشاورزان استان غربی قناری‌ها داده شده است می‌گیرند.

رقص جادوگران

3- Achipencos اصلی ترین جشن در کارناوال

بدون ذکر کردن کارناوال شما نمی‌توانید راجع به فستیوال‌های جزایر قناری که در اواسط ماه فوریه برگزار می‌شود صحبت کنید. هر جزیره جشن منحصر بفرد خود را در اطراف خود دارد. این جشن‌ها به طور مثال Los indianos , Los carneros و Drag queens هستند. حالا می‌خواهیم به معرفی نسخه Fuerteventura کارناوال‌ها که Achipencos نام دارد بپردازیم. برجسته‌ترین دیدنی آن قایق‌های عجیب و غریب هستند که در سواحل فورتوریستو مسابقه می‌دهند. هر قایق یک مضمونی دارد که حاوی پیام‌های سیاسی به همراه هیجان با خود است. این مسابقه از اسکله پایتخت آغاز می‌شود و در playa de los pozos که به playa chica معروف است به پایان می‌رسد. برنده مسابقه کسی نیست که زودتر به مقصد برسد, برنده کسی است که مهمترین و اصلی‌ترین قایق را داشته باشد.

Achipencos

4- Danza del Diablo یا رقص شیطان

این جشن که به افتخار Candelaria است هر ساله تعداد بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب می‌کند. Danza del Diablo یا Dance of devil یکی از معروفترین جشنواره‌های La palma هستند. هر ساله از 8 سپتامبر در ساعت 3 صبح در Tirajafe هزاران نفر از مردم محلی و گردشگران بی صبرانه منتظر می‌‌مانند تا شیطان ظاهر شود. در حالی که آنها آهنگ مخصوص را می‌خوانند شیطان ظاهر می‌شود. مردی که کت و شلوار فلزی پوشیده و آتش به همراه دارد و مستقیما به وسط جمعیت می‌رود و سپس به میدان شهر می‌رود تا با موسیقی زنده شبی به یاد ماندنی را ایجاد کند.

Danza-del-Diablo

5- جشنواره پودر

هر دوشنبه کارناوال La palma  یک جشن منحصر بفرد که پر از طنز و سرگرمی است برگزار می‌کند. این جشنواره مهاجرتی را که بسیاری از قناری‌ها مجبور به انجام آن در دهه‌های اولیه قرن بیستم بودند را نشان می‌دهد. این جشنواره خاص همچنین در لاس پالماس در خیابان معروف تریانا برگزار می‌شود. این مسئله هر سال بحث و جدل را در مورد محل سرچشمه این سنت جلب می‌کند.

جشنواره پودر

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید