Liana parvaz

راهنمای سفر به بارسلونا

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

راهنمای سفر به بارسلونا

بارسلونا با میراث تاریخی و فرهنگی جهانی، کافه‌های سنتی تاپاس و غذاهای دلپذیر اسپانیایی، توجه هر مسافری را در توراسپانیا به خود جلب می کند. بارسلون پایتخت ایالت کاتالونیا و دومین شهر بزرگ اسپانیا است و به‌ هیچ‌وجه با جای دیگری قابل مقایسه نیست. بارسلون از آن مکان‌هایی‌ست که در طول عمرتان حتما باید یک‌بار از آن دیدن کنید. این شهر دلایل زیادی برای خاص بودن دارد، یکی از دلایل آن حضور هنرمندان و معماران اوایل قرن بیستم است که از بین‌شان می‌توان به «آنتونی گائودی» اشاره کرد.

بارسلونا

بارسلونا به محله‌های مختلفی تقسيم مي‌شود. مهمترین مناطق توریستی بارسلونا شامل محله گوتيك (Gotico)، محله راوال (El Raval)، محله بارسلونتا (Barceloneta)، محله اِیشامپلا (Eixample)، محله بورن (El Born) و محله (Poble Sec) است که مهمترين جاذبه‌های توريستی شهر در همین مناطق هستند. بارسلونا همچنین پر است از میدان‌های معروف که به زیبایی شهر می‌افزایند و در سفر به بارسلونا نظر شما را جلب می‌کنند.

محله گوتیک

بسیاری از خیابان‌های بارسلونا دارای مراکز خرید سیاری هستند که آنها را به محدوده خرید تبدیل کرده‌است. شما می‌توانید علاوه بر پیاده روی در آن خیابان‌های زیبا از خرید کردن هم لذت ببرید. واحد پول بارسلونا یا همان اسپانیا یورو می‌باشد و مردم آنجا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که البته به دلیل توریستی بودن این کشور زبان انگلیسی را به خوبی صحبت می‌کنند. برای گرفتن تاکسی نکاتی هست که باید در نظر بگیرید, تاکسی‌های رسمی زرد و سیاه بارسلونا را می‌توان در خیابان‌ها پیدا کرد. چراغ سبز بر روی سقف آن‌ها نشانگر آزاد بودن آن‌هاست. Uber در اسپانیا کار نمی‌کند ولی چند برنامه دیگر مثل My taxi , Hailo و cabify هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

مای تاکسی بارسلونا


بهترین زمان برای سفر به بارسلونا

بارسلونا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای با زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم است. متوسط دما از 8 درجه سانتی گراد در زمستان تا 29 درجه سانتی گراد در تابستان متغیر است. بارانی‌ترین ماه سال در بارسلونا اکتبر است که میانگین بارش آن 9 روز بارانی است. سفر به بارسلونا در تمام طول سال خوشایند است، اما بهترین ماه‌ها برای بازدید ازاسپانیا ماه‌های مه، ژوئن و سپتامبر است. از ماه جولای تا آگوست مسافران کمتری به بارسلونا سفر می‌کنند، بنابراین از قیمت مناسب هتل و پرواز در تور ارزان اروپا بیشتر لذت خواهید برد.

barcelona

فرودگاه بارسلونا

فرودگاه بارسلونا-ال پرات در 12 کیلومتری جنوب مرکزی بارسلونا واقع شده است. این یکی از شلوغ ترین فرودگاه‌های اسپانیا است. از اینجا گزینه‌های سفر به مرکز بارسلونا به شرح زیر است:

barcelona airport

تاکسی تا مرکز شهر حدود 25 دقیقه طول می‌کشد و تقریباً 30 یورو هزینه دارد. تاکسی‌ها را می‌توان دقیقاً در خارج از سالن ورودی پایانه‌های 1 و 2 یافت. قطار به مرکز شهر حدود 25 دقیقه طول می‌کشد و حدود 4 یورو هزینه دارد. ایستگاه قطار Rodalies de Catalunya را می‌توان در خارج از ترمینال 2 یافت. مترو در 25 دقیقه به مرکز شهر می‌رسد و هزینه آن 5 یورو است. ایستگاه‌های مترو را می‌توان در داخل ترمینال 1 و درست در خارج از ترمینال 2، جنب ایستگاه قطار یافت. فرودگاه در خط L9 است بنابراین شما باید برای رسیدن به مرکز شهر در خطوط L1، L3 یا L5 خطوط را تغییر دهید.

metro barcelona

Aerobús - اتوبوس فرودگاه اکسپرس برای سفر 25 دقیقه‌ای به مرکز شهر حدود 6 یورو هزینه دارد. Aerobús در خارج از هر ترمینال توقف دارد. اتوبوس عمومی TMB به مرکز شهر برای حدود 3 یورو در حدود 40 دقیقه از ترمینال 2 و 55 دقیقه از ترمینال 1. بسیاری از آژانس‌های کرایه اتومبیل را می‌توان در پایانه های 1 و 2 یافت.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید