Liana parvaz

معرفی 5 مکان دیدنی مادرید

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

مکان‌های دیدنی مادرید

مادرید یک کلان شهر مدرن، مملو از جاذبه‌های فرهنگی، سیاسی و هنری است که طعم و مزه اسپانیا واقعی را ارائه می‌دهد. مادرید جذابیت سنتی آندلس و یا زیبایی بارسلونا را ندارد ولی در عوض فضای هیجان انگیزی را فراهم می کند. این شهر دائما در حال فعالیت است و جاذبه‌های زیادی برای دیدن و جذب گردشگر دارد. ما در این مطلب به معرفی 5 مکان دیدنی در مادرید پرداخته‌ایم.

معرفی 5 مکان دیدنی مادرید

1- موزه پرادو Prado museum

موزه پرادو یک موزه در سطح جهانی است. این موزه مجموعه‌ای بیش از 5000 نقاشی دارد که با مجموعه لوور پاریس رقابت می‌کند. نقاشی‌های اسپانیایی از قرن دوازدهم تا اوایل قرن نوزدهم اکثر این مجموعه را تشکیل می‌دهند و همچنین بسیاری از این نقاشی‌ها شاهکارهای معروف دنیا هستند. برای مثال مجموعه نقاشی‌های فرانسیسکو گویا شامل 140 اثر قابل توجه است. این مجموعه همچنین شامل نقاشی‌های ایتالیایی, فرانسوی, انگلیسی و آلمانی و همچنین مجسمه‌های ایتالیایی نئوکلاسیک است. موزه پرادو حدود 2300 قطعه در بیش از 100 اتاق در 3 طبقه به نمایش می‌گذارد.

موزه پادرو

2- پارک بوئن ریتیرو  Buen retiro park

بوئن ریتیرو پارکی در قلب مادرید است.این پارک سرسبز 120 هکتاری فرار از شلوغی شهر را فراهم می‌کند. این بوستان تاریخی در قرن 17 با محوطه سازی زیبا و مسیر‌های درختی زیادی ساخته شده‌است. از ورودی اصلی پلازا د ایندپندنیکا (Plaza de independenica) بازدیدکنندگان به استخری که در مرکز پارک است می‌رسند و از این نقطه مسیر‌ها به سمت روسالدا (Rosaleda) و جاردین (Jardin) منتهی می‌شوند. کاخ کریستال مکانی پر زرق و برق با چشمه دلپذیر و استخر است و غالبا نمایشگاه‌های هنری را در خود جای داده‌است. بازدید کنندگان همچنین چشمه‌های جالب دیگری از جمله Los Galapagos (لاک پشت ها) , El angel caido (فرشته سقوط کرده) و La alcachofa (کنگر فرنگی) را مشاهده خواهند کرد.

بوئن ریتیرو

3- باغ رویال پالاس Royal palace and gardens

این کاخ با شکوه نسخه اسپانیایی ورسای, یک دادگاه سلتنطی است که الهام گرفته از آن می‌باشد. این کاخ که از بالای شیب تند خود مشرف به باغ‌های سر سبز بلند است, کاملا از سنگ گرانیت و سنگ سفید کلمنار ساخته شده است. این کاخ توسط فیلیپ پنجم در قرن هجدهم به بهره‌برداری رسید. نمای با شکوه نئوکلاسیک دارای ستون‌های یونی, بر اساس نقشه‌هایی که مجسمه برنی در ابتدا برای لوور پاریس در نظر گرفته بود طراحی شده است. در این کاخ مجسمه‌های پادشاهان اسپانیایی ساخته شده و قرار گرفته شده است. برجسته‌ترین ویژگی داخلی, راه‌پله با شکوه در راه روی ورودی است که یک نقاشی دیواری از پیروزی دین و کلیسا وجود دارد که به طبقه اصلی منتهی می‌شود. آپارتمان‌های پادشاه چارلز سوم از جمله اتاق‌های زیبا در کاخ سلتنطی است.


رویال پالاس

4-پلازا مایور Plaza mayor 

 پلازا مدرن و زیبا در قرن هفدهم در زمان سلطنت فیلیپ سوم ساخته شد. پلازا مایور مرکز تجارت و زندگی شهری و همچنین صحنه وقایع تشریفاتی مانند اعلام یک پادشاه جدید و کانونیزه کردن مقدسین بود. این میدان همچنین به عنوان محلی برای مسابقات گاو بازی, نمایش‌های دیدنی و مسابقات شوالیه‌ای بود. این منطقه بعد از آتش سوزی در سال 1970  مجدد بازسازی شد و ظاهر فعلی خود را به وجود آورد.

پلازا مایور

5- Estadio Santiago bernabeu

همه جاذبه‌های توریستی مادرید حول هنر نیستند . یکی از پر بازدید ترین موزه‌ها , موزه‌ای برای طرفداران فوتبال , استادیوم رئال مادرید است. علاوه بر تماشای فوتبال این استادیوم شامل آثار باستانی این تیم است که می‌تواند یک تور مهیج به همراه داشته باشد.

اسنادیوم سنتی اگو

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید