Liana parvaz

کاخ جواهر شرق مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

کاخ جواهر شرق

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا می‌باشد که پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی یک مقصد بی نظیر از لحاظ گردشگری است و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید به این کشور سفر می‌کنند. از آنجایی که مالزی دارای جاذبه‌های  طبیعی منحصر به فردی می‌باشد و همچنین دارای جزایری دست نخورده در اطراف خود می‌باشد، که مسافران و گردشگرانی که می‌خواهند از ساحل استفاده کنند معمولا چند روزی از سفر خود را در این جزایر سپری می‌کنند.

کاخ جواهر شرق

اما در کنار تمام جاذبه‎های گردشگری که در این کشور وجود دارد کاخ‌های معروفی نیز در این کشور بنا شده است، که از سالیان دور برجای مانده و امروزه به یکی ازجاذبه‌های خاص گردشگری تبدیل شده است. یکی ازاین کاخ‌های با شکوه به نام کاخ جواهر شرق می‌باشد. این کاخ سلطنتی توسط یک معمار برجسته به نام بیل بنزلی طراحی شده است. این کاخ بی نظیر در شرق منطقه کوالاترنگانو ساخته شده است و یکی از کاخ‌های مهم در جهان می‌باشد.

از ویژگی‌های این بنا می‌توان به اتاق‌های متعددش اشاره کرد که حدود 100 اتاق می‌باشد واز همه مهمتر متفاوت بودن هر کدام از این اتاق‌ها از یکدیگر می باشد و  باپلان‌های کاملا متفاوت طراحی وساخته شده است. شما می‌توانید در برخی از قسمت‌های این کاخ عظمت معماری شمال آفریقارا نظاره‌گر باشید و با عبور از راهروهای این قصر معماری تلفیق شده با فرهنگ مراکش به همراه کاشی و سرامیک های کار شده در طراحی داخلی این بنا را مشاهده کنید که در حد خود بی نظیر می باشد.شاید یکی از ویژگی های این کاخ استفاده از همین سرامیک و کاشی در طراحی داخلی و همینطور استفاده از وسایل تزیئنی عتیقه در بنا باشد که در بیشتر قسمت‌های این کاخ به چشم می‌خورد و زیبایی این بنا را دو چندان می‌کند.

مالزی کاخ شرق

ازدیگر ویژگی‌های معماری این بنا می‌توان به حوض آبی که شما قبل از ورود به بنای این کاخ دقیقا رو به روی درب خواهید دید  و برگرفته ازمعماری اسلامی می‌باشد اشاره کرد. ستون های کاخ که نیز برگرفته ازستون‌های کاخ الحمرا در اسپانیا،که یکی ازمشهورترین بناهای اسلامی جهان به شمار میرود اشاره کرد و اما سالن‌های ضیافت وجشن‌های این کاخ که تکرار طرح‌های اسلامی در این فضاها شکوه وعظمت این کاخ را چندین برابر می‌کند. این بنا با ترکیبی از  هنر معماری، فرهنگ اسلامی و شکوه سلطنتی ساخته شده‌است و باغ این کاخ سلطنتی نیز با الهام از نقوش اسلامی طراحی و ساخته شده است سالن‌های با شکوه این کاخ پوشیده از لوسترها،گنبدها و ستون‌های فروان می‌باشد که با قدم زدن در این فضا عظمت وشکوه این مجموعه را به رخ تماشاگر می‌کشاند.

سالن کاخ شرق

لازم است بدانید ساخت این بنا در حدود پانزده سال به طول انجامید.اگر خواستید از کاخ جواهر شرق بازدید کنید با 5 ساعت رانندگی به این مکان خواهید رسید و اگر بخواهید می‌توانید ازفرودگاه اصلی مالزی با یک پرواز یک ساعته به این منطقه سفر کنید . در کنار این کاخ یک زمین گلف نیزوجود دارد و علاقه‌مندان به بازی گلف بعد از بازدید از این کاخ با شکوه می‌توانند ساعاتی را به بازی بپردازند همچنین با کمی قدم زدن شما می توانید به رستوران‌ها و کافه‌های اطراف این کاخ بروید و غداهای دریایی و بین المللی را امتحان کنید و با اقامت در هتل‌های اطراف این کاخ هم از طبیعت بی نظیر و هم ازساحل و بازی‌های آبی این  منطقه استفاده کنند وخاطرات خوبی را برای خود و همراهانتون رقم بزنید.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید