Liana parvaz

جزیره غواصی سیپادان مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

جزیره غواصی سیپادان

مالزی بیش از صد جزیره زیبا دارد که اکثر آن‌ها قابلیت یک بار سفر کردن را دارند هر چند بعضی از این جزیره‌ها قابلیت اقامت ندارند و یا بعضی از آن‌ها آنقدر دست نخورده و جذاب هستند که می‌توان روزها در آن اقامت داشت وهر روز به ماجراجویی بپردازید. مالزی خود بین شبه جزیره غربی وشرقی و همچنین جزایر اطراف بورنئو تقسیم می‌شود، همه این جزایر جذابیت‌های منحصر به فردی دارند وهر یک را از هم متمایز می‌کند. اما از محبوب‌ترین آن‌ها جزایر لنکاوی، پنانگ، ردانگ، تیومن، سلینگان و البته سیپادان اشاره کرد.

جریزه سپیدان

 جزیره سیپادان یکی از زیباترین نقاط در جنوب شرقی آسیا یا شاید در جهان به جهت غواصی می‌باشد. یکی از ویژگی‌هایی که این جزیره را متمایز می‌کند شاید این باشد که تنها جزیره اقیانوسی در مالزی است و ازنوع مرجانی می‌باشد. این جزیره یک پناهگاه مهم برای بسیاری از حیوانات دریایی نیز محسوب می‌شود، زیرا که در چند نقطه از جهان تنها تعدادی ازلاک پشت‌های دریایی که در این جزیره هم هستند را می‌توان نظاره‌گر بود.

اقامت در این جزیره هر‌چه قدر خاص اما امکان پذیر نبوده و شما برای گذراندن شب می‌توانید در جزایر اطراف مثل مابول و کاپالای اقامت داشته باشید. رفتن به غواصی در این جزیره مرجانی کار آسانی نیست چرا که تقاضا بسیار زیاد است و همچنین تعداد محدودی می‌توانند در این جزیره غواصی کنند.

مقررات در این جزیره امکان 120 غواصی در روز را می‌دهد همچنین باید آگاه باشید ازنظر اقتصادی نیز جزیره مابول یا کاپالای خیلی مناسب نمی‌باشد پس حتما اگر قصد سفر با تور مالزی و بعد غواصی در این منطقه را دارید حتما بودجه جداگانه‌ای را در نظر بگیرید.

در هنگام غواصی در این منطقه شما ماهی‌ها و موجودات دریایی بی شماری را مشاهده می‌کنید همچون گونه‌های بسیاری از لاک پشت ها، کوسه‌ها و حتی گاها شما نهنگ هم خواهید دید. لازم است در برنامه سفر خود ساعت شروع برای غواصی را از ساعت 6 صبح تا 16:00 در نظر بگیرید.

غواصی در جزیره سپیدان

اما بهترین زمان بازدید از این جزیره در تمام طول سال امکان دارد ولی میزان آن متفاوت می‌باشد، مثلا در ماه‌های ژانویه تا مارس گاها شرایط آب و هوایی نامناسب می‌شود و در غواصی با مشکل دید رو به رو خواهیم بود. بین ماه‌های آوریل و ژوئن شما تنها تا 50 متر دید خواهید داشت و قطعا غواصی دل پذیری را خواهید داشت و اما بین ماه می و اوت لاک پشت‌هایی که در موردشان صحبت کردیم اغلب در این سواحل در حال تخم گذاری هستند و مشکلی برای غواصان نخواند داشت.

راه‌های دسترسی به این جزیره چندان هم آسان نیست ولی یکی از راه‌های دسترسی که به شما پیشنهاد می‌کنیم، از کوالالامپور با خرید یک پرواز به مقصد Tawau و بعد از آن با یک ساعت رانندگی یا گرفتن تاکسی به شهر سمپورنا خواهید رسید، سپس از اسکله با قایق‌های تندرویی که در آنجا وجود دارد یک ساعته خود را به این جزیره برسانید. چنان‌چه شما برای اقامت یکی از اقامتگاه‌های این جزیره را انتخاب می‌کنید می‌توانید برای خدمات قایق تندرو از آن‌ها کمک بگیرید و یا خود اقامتگاه‌ها به صورت پکیج‌های خاص این قایق‌ها را در اختیار شما می‌گذارند.

sepidan island

اگر به صاباح سفر کردید می‌توانید به این جزیره نیز سری بزنید چرا که از فرودگاه کوتاکینابالو به مقصد Tawau پرواز مستقیم وجود دارد.
در نظر داشته باشید استراحت گاه‌هایی در اطراف سیپادان در نظر گرفته شده‌است و این جزیره جز جزیره‌هایی است که به محیط زیست آن بسیار اهمیت می‌دهند، تا گردشگران بتوانند غواصی دل پذیری را در این جزیره داشته باشند اما لازم به ذکر است که تضمینی برای غواصی برای همه گردشگران وجود ندارد.

شما می‌توانید اگر علاقه‌مند به غواصی و گذراندن دوره‌های مخصوص هستید با ثبت نام و گذراندن این دوره‌ها بعد از چند روز پروانه غواصی دریافت کنید.
پیشنهاد ما به آن دسته از گردشگرانی است که دارای هدف مشخص هستند و قصد  آن‌ها از سفر تنها غواصی می‌باشد سفر به جزیره رویایی سپیادان می‌باشد.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید