Liana parvaz

ارتفاعات کامرون مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

ارتفاعات کامرون

ارتفاعات کامرون که در 210 کیلومتری شمال پایتخت مالزی( کوالالامپور) واقع شده است و می‌توان گفت مرتفع ترین منطقه در کوالالامپور می باشد. این منطقه دارای هوای خنک ومطلوب برای عموم بازدیدکنندگان، برخلاف سایر مراکز کوالالامپور می باشد.

ارتفاعات کامرون

کامرون شاید به دلیل مزارع چای خود شهرت پیدا کرده است و آن را پیتخت چای در کشور مالزی می شناسند. اگر به مالزی سفر کردید پیشنهاد میکنیم حتما یک فنجان چای در محیطی بکر با هوایی دلپذیر را در منطقه کامرون تجربه کنید .

اگر به این منطقه سفر کردید حتما لباس گرم همراه خود ببرید چرا که اگر مسیر طولانی تری را طی کنید برودت هوا بیشتر حس خواهد شد و شما سرما بیشتری را حس می کنید.هر چند در کوالالامپور این سرمای هوا بسیار دلچسب می باشد.

در مسیر رسیدن به این ارتفاعات به آبشار بسیار زیبایی می رسید که خالی از لطف نخواهد بود.همچنین مزارع توت فرنگی را فراموش نکنید، برای بازدید از این مزرعه بی نظیر بهترین زمان، هنگام برداشت توت فرنگی می باشد.فراموش نکنید در مزرعه توت فرنگی می‌توانید با پرداخت هزینه به برداشت توت فرنگی بپردازید و نهایت لذت را ببرید.

باغ توت فرنگی

در برنامه ریزی سفر خود به مالزی حتما حداقل یک روز کامل را برای ارتفاعات کامرون در نظر بگیرید. تا بتوانید از تمام قسمت‌ها و زیبایی‌های آن بهره‌مند شوید و اما یکی ویژگی‌های این منطقه امن بودن آن می‌باشد. در صورتی که دوست دار طبیعت و ماجرجویی هستید می‌توانید کمپ بزنید وشب به یادماندنی را در این مجموعه سپری کنید. برای کمپ زدن پیشنهاد ما به شما این است با پرداخت هزینه ناچیزی به منطقه سونگای پاه (sungai pauh)  بروید.

در این منطقه گردشگران  به جز کمپ زدن می‌توانند در هتل های موجود در این منطقه نیز اقامت داشته باشند وبا پرداخت هزینه مناسب برای یک شب هم که شده در ارتفاعات کامرون تجربه‌ای متفاوت را داشته باشند.

کامرون

پیشنهاد ما به شما برای بازدید از بخش‌های مختلف این مجموعه گردشگری می‌تواند همچون :

بازدید از شهر تاناه راتا باشد که یکی از بزرگ‌ترین و توسعه یافته‌ترین شهر این ارتفاعات باشد. اکثر هتل‌ها در ارتفاعات کامرون در این منطقه می‌باشد و مرکز شهر یا همان پایتخت شهر تنها از یک خیابان به نام بسر(Jalan Besar) تشکیل شده‌است . ایت خیابان به جهت شب‌های زنده نیز معروف می باشد و بومیان این منطقه برای گذراندن وقت خود به رستوران‌ها و کافه‌های این خیابان می‌آیند .

از دیگر مناطقی که به شما پیشنهاد می‌کنیم و در بالا نیز به آن اشاره کردیم بازدید از مزارع چای و مزرعه توت فرنگی می­باشد.

 از دیگر بخش های این ارتفاعات مزرعه زنبور عسل و صعود از کوه گونانگ برینچانگ می‌باشد.همچنین بازدید از معبد سام پوه می‌باشد که در سال 1972 میلادی ساخته شده‌است وشاید چهارمین معبد بزرگ موجود در مالزی باشد‌. این معبد روی تپه ای بنا شده است که با ایستادن در کنار این معبد شما می‌توانید نظاره‌گر منظره‌ای مشرف به برینچانگ(Brinchang)  باشید.

از دیگر تفریحات رایج در این منطقه پیاده روی در جنگل می‌باشد که 14 مسیر پیاده روی دارد. و بنا به توانایی خود می‌توانید مسیر خود را انتخاب کنید اگر از مسیر شماره 9 این جنگل عبور کنید در سر راه خود آبشار رابینسون و مزرعه چای را خواهید داشت.

مزرعه چای مالزی

موزه تونل زمان که جدیدترین جاذبه توریستی ارتفاعات کامرون می‌باشد که یکی دیگر از جاذبه‌هایی هست که حتما باید برای بازدید بروید. شما در این بخش  می‌توانید یک گام به عقب برگردید و مجموعه‌ای از یادبود‌ها را از نزدیک ببینید .

و اما زمین گلف که یکی از پر طرفدار‌ترین بخش‌ها می‌باشد این زمین گلف که هم برای مبتدیان وهم برای بازی کنان پیشترفته برنامه ریزی شده است و دارای بخش زمین چمن و هم غیر چمنی می‌باشد‌. گردشگرانی که علاقه زیادی به بازی گلف دارند می‌توانند ساعاتی را در این بخش از ارتفاعات کامرون بگذرانند .


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید