Liana parvaz

بهترین فصل سفر به کازان روسیه

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

با توجه به قرار گیری کشور روسیه در نیم کره شمالی کره زمین و زمستان های طولانی مدت در این مناطق بیشتر افرادی که یکی از شهرهای روسیه جزو مقاصد گردشگری آن­ها است برایشان این سوال به وجود می­‌آید بهترین زمان سفر به این کشور با توجه به فصل ، وقایع طبیعی و نمایشگاه­ها و مراسماتی که برگزار می­شود چه زمانی است؟

لیانا پرواز به عنوان نماینده رسمی از سوی گردشگری جمهوریت تاتارستان و برگزارکننده انواع تورهای روسیه در این مقاله به شما پیشنهاد می‌­دهد که چه زمانی بهترین زمان سفر به روسیه بوده و چه خدمات خاصی می‌­توانید در این سفرها دریافت کنید، با ما همراه باشید.
پیش­تر اشاره کردیم که کشور روسیه با توجه به اقلیم خاص و موقعیت جغرافیایی آن در بیشتر ایام سال آب­ وهوای سرد دارد اما این به آن معنی نیست که علاقه­مندان سفر به روسیه نمی­‌توانند از آب و هوای بهاری و تابستانی آن لذت ببرند.

بهاری خوش آب و هوا ولی نه چندان شلوغ :

بله کشور روسیه هم همانند سایر کشورهای دنیا دارای آب و هوای بهاری است. بهار روسیه از اوایل ماه مارس (نیمه دوم اسفند) شروع شده و تا اواخر ماه می (نیمه اول خرداد) ادامه خواهد داشت. با توجه به شرایط اقلیمی خاص این کشور تایم دقیق تغییر فصل را نمی­توان دقیق مشخص کرد اما دربازه زمانی گفته شده تغییر فصل روسیه به یقین مشخص است و نمایان آن است که زمین در این منطقه دوباره زنده شده و پوشش گیاهی آن با شکوفه­های سبز و قرمز تزئین شده و رطوبتی دلپذیر در هوا می­پیچد.

شروع بهار روسیه و وجود هوایی نسبتا خنک در بازه زمانی عید نوروز ایرانیان شاید نظر آن­ها را برای سفر به روسیه بتواند جلب کند. اما بهار روسیه همیشه خلوت بوده است! شاید دلیل آن را بتوان اینگونه تعبیر کرد که ایرانیان بعد از سپری کردن 3 ماه فصل سرما در کشور خودمان ترجیح دهند به یک منطقه با آب و هوای گرم و معتدل سفر داشته باشند. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر خواهان سفر به روسیه در زمان خلوتی و هزینه سفر پایین هستید بهار روسیه را از دست ندهید. یکی از شهرهایی که می­تواند ضمن سرگرمی­های متنوع و آب و هوای خوب بهاری و از همه مهم­تر هزینه سفر پایین شما را ارضا کند شهر کازان روسیه است.

کازان روسیه به واسطه قرار گرفتن در کنار رودخانه ولگا و وجود 8000 کانال آب ریز و کافی شاپ های متنوع در این شهر یک بهار رمانتیک و دلپذیر را برای شما می­سازد.

و اما می­رسیم به بهترین زمان سفر به روسیه از نظر اکثریت گردشگران یعنی فصل تابستان.

تابستان کازان

کشور روسیه هم از این قضیه مستثنی نیست. شهرهایی چون مسکو، سنت پترزبورگ، سارانسک، سوچی و کازان بهترین مقاصد برای علاقه مندان سفر به روسیه در فصل تابستان می­باشد. سنت پتربورگ شهری است که با قدم زدن در آن عاشق می­شوید، شهری با تاریخ و قدمتی هزارساله  که به بدو ورود به آن ساختمان­هایی را خواهید دید که بیشتر آن­ها زمانی کاخ بوده اند و با گذشت زمان تغییر کاربری داده اند. تابستان روسیه تا اواخر ماه آگوست (اواسط شهریور ماه ) ادامه خواهد داشت. از نکات مثبت سفر در فصل تابستان می­توان به آب و هوای خوب و معتدل و شهرهایی زنده و سرحال اشاره کرد و در مقابل شلوغ بودن آن و هزینه های سفر بالا از نکات منفی آن خواهد بود.

بدون شک نمی­توان از پاییز کشور روسیه گذشت. فصلی که سمفونی رنگ را با خود به ارمقان خواهد آورد. آب و هوای نه سرد نه گرم می­تواند یاداور دوباره فصل بهار باشد. گویا روسیه 2 فصل بهار در سال دارد . خبر خوب این است که در این فصل دوباره هزینه­های سفر کاهش پیدا میکند و شرایط دوباره یک سفر هیجان انگیز را به وجود می­آورد. متاسفانه بازه پاییز اینقدر کوتاه است که با دنبال کردن دقیق شرایط اقلیمی این کشور می­توان آن را پیشبینی کرد.

پاییز روسیه

و اما میرسیم به اصلی­ترین فصل روسیه یعنی فصل زمستان که تمامی گردشگران، روسیه را با این عنوان می­شناسند. مردم این کشور به این شرایط جوی عادت کرده­اند و بصورت کاملا هوشمندانه شهر را برای گردشگرانی آماده می­سازند که می­خواهند از تفریحات زمستانه چون اسکی استفاده کنند. اما این تمام ماجرا نیست پیش تر به آن اشاره کردیم که شهر کازان روسیه در کنار رودخانه ولگا قرار گرفته است. در این فصل سطح رودخانه با توجه به شرایط جوی یخ می­زند. جالب است بدانید که حتی قطر یخ در اواسط زمستان به 20 سانتی متر خواهد رسید و تفریحات زیادی از اسکی با سگ های هاسکی یا گوزن روی یخ گرفته تا ماهی گیری از رودخانه یخی که میتواند برای تمامی گردشگران یک ماجراجویی اعجاب انگیز و البته تفریحی ایجاد کند.

زمستان کازان

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید