Liana parvaz

ملاکا شهری جذاب در مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

دوستانی که علاقه دارند تا به کشور مالزی سفر کنند و گشتی در فضای مجازی زده باشند در رابطه با دهکده قرمز رنگ ملاکا مالزی قطعا مطالب و تصاویری رو دیده اند. اگر بخواهیم تلفظ صحیح ملاکا رو بیان کنیم مالاکا Malacca   است . این شهر حدودا 500 هزار نفر جمعیت دارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد در طی تاریخ حوادث بسیاری را تجربه کرده . سالانه گردشگران زیادی برای بازدید به این شهر  می آیند و لازم به ذکر می باشدکه اقتصاد این شهر از صنعت توریسم کسب می شود و این موضوع باعث شده تا رسیدگی بیشتری به جاذبه های دیدنی این مقصد بشود و می توان به جرئت گفت ملاکا یکی از بهترین مناطق برای گردشگرانی می باشد که به کشور مالزی سفر میکنن. و اما جاذبه های این منطقه ، یکی از کم نظیر ترین آن ها معبد چینی ها است  Chang Hoon Teng   این معبد زیبا یکی از قدیمی ترین معبد های چینی در این شهر می باشد و گویا قدمت آن به قرن ها  پیش حدود قرن هفدهم، تقریبا 400 سال پیش می رسد . این معبد همچنان محل اصلی عبادت و رازونیاز چینی ها و بودایی های این شهر می باشد. با دیدن این معبد گردشگران می توانند عنصری از عناصر فرهنگ و تاریخ این شهر را نظاره گر باشند و از معماری این بنا لذت ببرن. 

ملاکا مالزی

یکی دیگر از جاذبه های این شهر که به همه دوستانی که به این شهر سفر میکنن پیشنهاد میکنیم بازدید از برج گردان تامین ساری  Tamin Sari  می باشد این برج 110 متر ارتفاع دارد و در بالای آن مکانی وجود دارد که کل شهر در زیر پای شما خواهد بود با بالا رفتن از این برج مستوانید چشم انداز فوق العاده از سطح شهر مالاکا داشته باشید چشم اندازی زیبا به صورت 360 درجه و غیر قابل وصف.

tamin sari

بازدید از قصر سلطنتی یکی دیگر از پیشنهاد های ما برای شما می باشد،این مکان مربوط به قرن پانزدهم می باشد و در حال حاضر بازسای شده و کاربری این بنا در حال حاضر موزه می باشد ،کاخ سلطان منصور که در آن زمان حاکم ملاکا بوده .سازه این قصر از چوب می باشد و یکی از جذابیت های این بنا همین معماری و سازه چوبیش می باشد. قدم زدن در اطراف مشهورترین مکان مالاکا به نام Stadthuys  را فراموش نکنید این مکان دارای معماری ویژه ای می باشد معماری ساختمان معروف این مکان برگرفته از معماری سالن شهر  Hoorn در هلند می باشد واز این ساختمان هم در حال حاضر دارای کاربری موزه می باشد. فضای اطراف این منطقه جای مناسبی برای گشت وگزار می باشد.

malaca malaysia

در این منطقه می توانید کلیسای پولس یا همتن سنت پل که هم نام با یکی از کلیساهای مشهور لندن است بازدید کنید در واقع بنایی قدیمی که قدمت آن به حدود 500 سال پیش برمیگردد.این بنا به عنوان قلعه توسط استعنارگران پرتغالی ساخته شده است  و بعد توسط هلندی ها به عنوان کلیسا استفاده شد در کنار این بنای تاریخی یک گورستان قدیمی نیز قرارگرفته. از دیگر کلیساهای این منطقه کلیسای کریست می باشد. کلیسای قرمز رنگ کریست از معروفترین کلیساههای معروف کل کشور مالزی وشهر ملاکا می باشد. این کلیسا در اواسط سال های 1741-1753 ساخته  شده است  و دارای آجرهای قرمز رنگ منحصر به فرد می باشد که همین آجرها ویژگی بارز این کلیسا می باشد.

ملاکا دارای جاذبه های زیادی می باشد مثل گشت وگذار در پناهگاه پروانه ها ، بازدید از معابد ، موزه گردی و  قلعه Famosa اگر زمان کافی برای گشت در این منطقه را داشتید حتما در برنامه خود این مکان ها را قرار دهید زیرا که خالی از لطف نخواهد بود . در آخر هم میخواهیم کافه گردی را به شما پیشنهاد بدیم کافه های معروفی چون هاردراک و یا کافه Ringos Classic در معروف ترین خیابان ملاکا به نام Jonker  همراه با موسیقی زنده، در خیابان Jonker شما می‌توانید در کنار کافه های خاص از رستوران ها و مراکز خرید در این منطقه دیدن کنید. فراموش نکنید اگر به مالزی سفر کردید حداقل یک روز برای بازدید از این شهر برنامه ریزی کنید.

ملاکا

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید