Liana parvaz

جزیره تیومن بهشتی واقع در کشور مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

جزیره تیومن در جنوب دریای چین در56 کیلومتری ساحل پاهانگ واقع شده است.تیومن به دلیل برگزاری فستیوال های موسیقی در اقیانوس آرام جنوبی در سال 1959 معروف می باشد. پاهانگ یکی از بزرگترین ایالت شبه جزیره مالزی می باشد و جزیره تیومن در یکی از بخش های این ایالت واقع شده است.ساحل زییا و خط ساحلی که در این منطقه هراه با افتاب استوایی از ویژگی های این منطقه می باشد. تیومن بزرگترین و پیشترفته ترین جزیره آتشفشانی می باشد براساس افسانه محلی این جزیره آخرین محل استراحتگاه شاهزاده ازدهای زیبا بوده است. جزیره تیومن به دور از هر شلوغی می باشد، آرامش و سکوت و از همه مهم تر دست نخورده بودن این جزیره باعث شده تا گردشگرانی که دئست دارن به دور از هر هیاهو باشند به این منطقه هم سری بزنن. مالزی دارای جزایر مختلفی می باشد که در اکثر آن های میتوان به تفریحات آبی پرداخت این جزیره نیر همانند ما بقی جزیره های دارای تفریحات آبی شامل قایق سواری ، شنا ، کایاک سواری، و موج سواری اشاره کرد. آب های شفاف در این منطقه فرصتی مناسب را در اختیار گردشگران برای غواصی و کشف زندگی زیر اب دریا و اقیانوس را فراهم میکند . در زیر این آب شفاف میتوان گونه‌های متنوع ای از موجودات دریایی همانند ماهی ناپولئون، طوطی ماهی، دسته ماهیه ای دوکی را در حین غواصی کردن نظاره گر بود .

تیومن

در این جزیره امکانات برای همه مسافران فراهم هست و کسانی که شناکردن رو دوست ندارند میتوانند با قایق هایی که کف آن ها به صورت شیشه ای است نظاره گر این زیبایی باشند. جزیره تیومن از نظر غواصی امن هست و اگر به متاطق دورتر جهت غواصی کردن شنا کنیم میتوانیم شانس دیدن کوسه های بی آزار نوک سیاه ، سفره ماهی ها و انواع دیگر ماهی های آزاد را داشته باشید. در اطراف خط ساحلی این جزیره روستاهای زیادی مستقر شده اند که یکی از یزرگ ترین این دهکده ها دهکده سالانگ می باشد. هر دهکده محیط خاص و ویژه خود را دارد و هر کدام به نوعی برای گردشگران جذابیت دارد. این دهکده در شمال غربی جزیره تیومن می باشد. و دلیل معروفیت آن شاید آب شفاف و مرجان های موجود در ساحلش باشد. قدم زدن در غروب کنار ساحل این منطقه دید خارق العاده ای از غروب افتاب را به مسافران و گردشگران میدهد.

مالزی-تیومن

از دیگر جنوبی ترین روستاهای این منطقه میتوان به روستای جزیره موکات اشاره کرد که دارای محیطی کاملا آرام و بکر می باشد.قله های دوقلو سر به فلک کشیده همانند دو شاخ اژدها از مهم ترین مکان های دیدنی در این روستا می باشد. با قدم زدن در این منطقه گردشگران می توانند از زیبایی و آراستگی منازل به سبک مالایی لذت ببرند. برای رسیدن به این جزیره میتوانید از راه زمینی و یا از طریق راه دریایی و یا از طریق راه هوایی که روزانه صورت میگیرد استفاده کنید. ما به شما پیشنهاد میدهیم هرگز تنها به این جزیره سفر نکنید و در صورت تمایل بازدید از این منطقه تورهای ترکیبی کوالالامپور -جزیره تیومن را رزرو کنید که شامل کلیه خدمات تور وترانسفرها می باشد در ضمن یکی از مزیت های این پکیج ها همراه بودن لیدرهای بسیار با تجربه در این منطقه می باشد.

جزیره تیومن

این جزیره به طور کلی مکان مناسبی برای گذراندن روزها در زیر آفتاب و شنا کردن در آب های سبز رنگ شفاف می باشد . پیشنهاد میکنیم  در ساحل قدم بزنید و با صدای موج ها  نظاره گر غروب  آفتاب باشد. فتاب آفتاب آتهتآ


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید