Liana parvaz

معرفی جزیره رویایی صاباح

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

معرفی جزیره رویایی صاباح

صاباح بخشی از جزیره بورنئو است ، این جزیره در گذشته در اختیار چینی ها  قرارداشت و از آن به عنوان زندان در جنگ جهانی دوم استفاده می‌شد. این جزیره در حال حاضر در مالکیت کشور مالزی ، اندونزی و بورنئی می باشد. صاباح در شرق کشور مالزی واقع شده است همچنین صاباح توسط دریای چین در غرب و دریای سولو در شرق احاطه شده است. از آن جایی که این جزیره از زیبایی منحصر به فردی برخوردار می باشد ،صاباح را می‌توان  به مالدیو مالزی تشبیه کرد. همچنین صاباح یکی از مقاصد مهم گردشکری می باشد. از نظر جغرافیایی صاباح یکی از جزیره های مالزی و مرکز آن کوتاکینابالو است. کوتاکینابالو به معنی کوه اژدها می باشد مالایی ها در گذشته معتقد بودند در این کوه ها اژدهایی قرارد داد که در نبرد باآن ها کسی جان سالم به در نمی‌برد.

جزیره صاباح

در این جزیره رویایی می‌توانید به نام ترین هتل ها را رزرو کرده و از امکانات و طبیعت بی وصف این منطقه لذت برد. همچنین معمولا برای سفر یه این منطقه می‌توان تورهای هفت روزه ترکیبی مالزی ( کوالالامپور ) صاباح  را با خدمات کامل رزرو کرد با این انتخاب سفری اقتصادی و همینطور می‌توان قسمت شهری( کوالالامپور) و قسمت ساحلی (صاباح ) را در یک پکیج برای هر نوع سلیقه استفاده کرد. معمولا از کوالالامپور برای سفر به صاباح با یک پرواز داخلی انجام میشه و دوستانی که این پکیج رو رزرو میکنن همه این هزینه ها در این بسته سفر موجود هست.
صاباح دارای جاذبه‌های دیدنی بکری می‌باشد،از این جاذبه‌ها می‌توان به جنگل‌های سرسبز استوایی و سواحلی با شن‌های نرم و آب‌های شفاف اشاره کرد و به همین دلیل هست که آن منطقه را به نام مالدیو مالزی میشناسند .

از جاذبه‌های این جزیره می‌توان به حیواناتی مثل انواع خرچنگ‌ها‌، گیاهان گوشت‌خوار، پرندگان و پستانداران بومی نام برد، همه این‌ها دلایلی هست که هر ساله گردشگران برای کاوش در این جنگل‌های استوایی به این منطقه سفر می‌کنند. همچنین از دیگر تفریحات در صاباح گشت در سواحل بکر و اقامتگاه‌های خاص این منطقه ، کوهنوردی ، غواصی، بالن سواری و رفتینگ اشاره کرد.

قایق سواری در صاباح

اگر به فعالیت‌هایی مثل غواصی، رفتینگ، قایق سواری و کوهنوردی و ... علاقه‌مند هستید پیشنهاد ما به شما جزیره صاباح می‌باشد. یکی از جاذبه‌های فوق العاده دره دانوم می‌باشد، این دره 438 کیلومتر مربع مساحت و 1093 متر ارتفاع دارد و یکی از مناطق ماجراجویانه این منطقه به شمار می‌آید. از دیگر مناطق که به مسافران این جزیره برای بازدید پیشنهاد میشه مرکز چای صاباح می باشد.

در بازدید از این کارخانه می‌توانید فرآیند تهیه چای را به صورت مرحله به مرحله ببینید و از فروشگاه‌های آن چای تازه بومی مالایی را تهیه کنید. یکی ازتفاوت‌های چای مالایی با ایرانی در این است که این چای بسیار ریزتر از چای ایرانی است. لازم هست به گردشگران عزیز این منطقه یادآوری کنیم عکس برداری در این منطقه ممنوع می‌باشد.

از دیگر جاذبه‌های این منطقه پارک ملی کینابالو می باشد این پارک در سال 1996 تاسیس شده است و به علت زیبایی های منحصر به فرد این منطقه در سال 2000 به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. موقعیت این پارک در ساحل غربی صاباح و 754 کیلومتر مربع مساحت دارد و از دیگر ویژگی این پارک وجود کوه آتشفشان بسیار جوان و غیر فعال کینابالو می‌باشد که در این مجموعه قرار گرفته است. وجود جنگل بلوط،درختان مخروطی، انواع ارکیده و گیاهان گوشخوار و گیاهان به نام زنبق بد بو که بزرگترین و بدبوترین گیاهان جهان می‌باشند در این منطقه وجود دارد و همه این موارد باعث شده که سالانه گردشگران زیادی به این منطقه بکر سفر کنند.

صاباح

پیشنهاد میکنم مسافرانی که اهل هیجان آبی هستند حتما در برنامه سفرخود رودخانه کیتاباتانگان را قرار بدهند. این رودخانه دومین رودخانه بلند مالزی می‌باشد و 560 کیلومتر طول دارد همینطور از کوه‌های جنوب غربی مالزی سرچشمه می‌گیرد و خروجی این رودخانه دریای سولو است. از دیگر جاذبه‌های این رودخانه اکوسیستم خاص آن است. اگر مسافر خوش شانسی باشید می‌توانید فیل‌ها را در هنگام آب تنی و میمون‌های پوزه دراز را در این منطقه ملاقات کنید. در ماه‌های دسامبر و ژانویه به علت بارش باران‌های فراوان در این منطقه بازدید این منطقه توصیه نمی‌شود. صاباح را به عنوان مقصدی جدید در منطقه جنوب شرق آسیا به شما پیشنهاد می‌کنیم و مسافرانی که به دنبال منطقه‌ای آرام جهت ریلکس کردن و در عین حال شگفت انگیز می‌باشند قطعا مناسب ترین مقصد برای سفر صاباح می باشد.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید