Liana parvaz

10 غذای خوشمزه‌ی مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

لاسکا

لاسکا یک غذای بسیار محبوب در مالزی و سنگاپور است که بیشتر در غذاخوری های کنار خیابان به فروش می رسد. این غذا که ماده اصلی آن نودل است به خاطر طعم مطبوعش در سراسر جهان طرفدارانی پیدا کرده است. در تهیه لاسکا از ادویه کاری و شیر نارگیل هم استفاده می شود. البته انواع مختلفی از لاسکا تهیه می شوند ولی لاسکا کاری و لاسکا آسام از انواع بسیار پرطرفدار آن هستند.

لاسکا - مالزی - کوالالامپور

رندانگ مرغ

رندانگ مرغ یک غذای بسیار عالی از مالزی و اندونزی است و در آن از ادویه و شیر نارگیل استفاده می شود. رندانگ واقعاً طعم بی نظیری دارد. البته در اندونزی رندانگ گوشت هم تهیه می شود و در مالزی هم طرفداران زیادی دارد با این حال رندانگ مرغ هم که با گوشت مرغ و ادویه های معطر تهیه می شود بسیار خوش طعم است.

رندانگ مرغ مالزی-کوالالامپور

مرغ و برنج هاینانسه

مرغ و برنج هاینانسه در واقع یک غذای چینی است که بیشتر در منطقه هاینانسه چین، مالزی و سنگاپور تهیه می شود و بر اساس یک غذای بسیار معروف در منطقه هاینانسه با نام مرغ ونچانگ پخته می شود.

مرغ و برنج هاینانسه

سوپ نودل و برنج

سوپ نودل و برنج انواع و اقسام زیادی دارد که در آن ها از نودل های مختلف استفاده می شود. شاید پرطرفدارترین نوع آن سوپ بی تاهی باک باشد که خوردنش راحت است و به جویدن زیادی احتیاج ندارد. این سوپ هم خوشمزه است و هم شما را حسابی سیر می کند.

سوپ نودل و برنج مالزی-کوالالامپور

ساتای مرغ

ساتای مرغ با برش هایی از مرغ که در ادویه های خوشمزه خوابانده شده اند تهیه و با سس بادام زمینی و خیار سرو می شود. ساتای مرغ یکی از محبوب ترین پیش غذاهای آسیایی است و افراد زیادی عاشق آن هستند.

ساتای مرغ مالزی-کوالالامپور

خوراک مرغ با روغن کنجد

خوراک مرغ با روغن کنجد یکی از معطرترین و خوشمزه ترین غذاهایی است تا به حال خورده اید. این غذا پر است از روغن کنجد و زنجبیل و همه افراد با هر سلیقه ای از آن لذت خواهند برد. چینی ها معتقدند که ترکیب روغن کنجد و زنجبیل یک ترکیب گرم و انرژی‌زا است و به تقویت بدن کمک می کند.

خوراک مرغ با روغن کنجد مالزی - کوالالامپور

پنانگ هوکی می

غذایی فوق العاده که با میگوی فراوان و نودل تهیه می شود. به علت زیاد بودن میگو در مالزی، تا می توانید از این غذا بخورید چون ممکن است در جاهای دیگر گیر نیاورید.

پنانگ هوکی می مالزی-کوالالامپور

رندانگ گوشت مالزیایی

این غذا از نظر خوانندگان سایت CNN جزو 50 غذای خوشمزه دنیا انتخاب شده است و شاید بعد از خوردنش تصمیم بگیرید خودتان نیز در منزل آن را تهیه کنید. از ادویه جات معطر به وفور در آن استفاده می شود و در مالزی، سنگاپور و اندونزی طرفداران زیادی دارد. یکی از غذاهای اصلی که در مراسم عروسی و جشن ها سرو می شود، همین رندانگ گوشت است.

رندانگ گوشت مالزیایی

خوراک مرغ و مانگو مالزیایی

در مالزی در تمام فصول سال میوه ها به وفور یافت می شوند پس تعجبی ندارد که رستوران ها از این میوه های تازه برای پخت غذا استفاده کنند. از مانگو یا همان انبه در کنار مرغ و ماهی و حتی در سالادها نیز استفاده می شود و خوراک مرغ و مانگو یکی از خوشمزه ترین آن هاست و طرفداران زیادی در مالزی دارد. حتی در آمریکا هم عده زیادی از مردم این کشور به رستوران های مالزیایی می روند و خوراک مرغ و مانگو می خورند.

خوراک مرغ و مانگو مالزیایی کوالالامپور

میگو با برگ های کاری

برگ های ادویه کاری یکی از مهمان هایی است که از آشپزی هندی وارد آشپزی مالزیایی شده است و بسیار تند و معطر است. البته برگ ها به اندازه ادویه کاری تند و معطر نیستند ولی از آن ها برای طعم دار کردن غذا استفاده می شود. خوراک میگو با برگ کاری هم غذای بسیار خوش طعمی است که در سفر به مالزی باید حتماً آن را امتحان کنید!

میگو با برگ کاری مالزی - کوالالامپور

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید