Liana parvaz

معرفی مسجد نگارا کوالالامپور

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

مسجد نگارا کوالالامپور

کوالالامپور یکی از شهرهای پرطرفدار دنیا است که همواره سیل عظیمی از گردشگران و توریست‌ها خود را به این شهر می‌رسانند. جاذبه‌های گردشگری این شهر به قدری است که چندین روز کامل وقت شما را درگیر خود کند و شما را محو زیبایی خود کند. برای ما مسلمانان مسجد هواره نماد زیبایی و هنر معماری اسلامی بوده است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد جهان در قلب شهر کوالالامپور واقع شده است و شما می‌توانید با سفر به تور مالزی علاوه بر دیدن سایر جاذبه‌های دیدنی این شهر، از این مسجد زیبا نیز دیدن کنید و از آن لذت ببرید.

مسجد نگارا کوالالامپور

مسجد نگارا نماد استقلال مالزی است که در شهر کوالالامپور پایتخت کشور مالزی قراردارد. ساخت این مسجد 8 سال تمام طول کشیده است و نام آن نیز از این رو «نگارا» انتخاب شده است که نماد وحدت و یکپارچگی  مردم درون کشور باشد. مسجد نگارا یکی از معروف‌ترین مسجدهای کوالالامپور است. این مسجد دارای گنبدی به شکل ستاره‌ای 18 پر است که این ستاره 13 ایالت مالزی و 5 رکن اسلام را به گونه ای نمادین به نمایش می‌گذارد. مناره‌های این مسجد که 73 متر ارتفاع دارند بسیار با شکوه و سر به فلک کشیده هستند. سقف شبستان این مسجد که با الهام از یک چتر باز در بالای سر نماز گزاران واقع شده است از دیگر شاخص‌های منحصر به فرد در معماری این مسجد است. مسجد نگارا گنجایش 5000 نیایشگر را دارد و در میان 13 هکتار باغ قرار گرفته است.

عکس مسجد نگارا کوالالامپور

حدود 45سال است از احداث و ساخت این مسجد می‌گذرد که تقریبا هر سال مورد بازسازی قرار می‌گیرد. سقف صورتی رنگ آن با کاشی‌های سبز و آبی به صورت کنونی درآمده است. به کارگیری طرح‌ها و نقش‌های اسلامی و خطوط آیه‌های قرانی در تزییین دیوارهای مسجد فضایی روحانی برای برای نمازگزاران ایجاد کرده است. در نزدیکی این مسجد محله‌ای به نام «ماکام پهلوان» به معنی قهرمانان مسلمان وجود دارد که یاداور 7 سیاستمدار مالزی است که برای استقلال مالزی بسیار تلاش کرده اند و در هفت گوشه سقف ستاره ای شکل شبستان این مسجد اسامی این 7 نفر حک شده است. این مکان از ساعت 9 صبح الی 12.30 و بعد ازظهر از ساعت 2 الی 3.30، 5 الی  6.30برای گردشگران باز است. همچنین در روزهای جمعه نیز از ساعت 15 الی 18 می‌توانید از این مسجد بازدید کنید. این مسجد  به ایستگاه قطارهای kualalumpur  بهktm  و همچنین به ایستگاه pasarseni قطارهای lrt بسیار نزدیک است که از آنجا می‌توانید سری به موزه‌های ملی اسلامی که در نزدیکی آن قرار دارد بزنید.

مسجد ملی مالزی

فاصله این موزه تا مسجد حدود 5 دقیقه می‌باشد. برای ورود به مسجد حتما باید  پوشش اسلامی را رعایت کنید. بنابرین خانم‌ها باید پوشش مناسب به تن داشته باشند. خانم‌ها برای ورود به این مسجد می‌توانند از چادر‌هایی که درب مسجد گذاشته‌ شده استفاده کنند. از جمله نکاتی که در مورد این مسجد باید به آن اشاره کرد این است که برای ورود به این مسجد باید کفش‌های خود را از پا در آورید. در بازدید از این مسجد اهمیتی ندارد که چه دین و مسلکی دارید و به کدام آیین اعتقاد دارید. بازدید از این مسجد برای همه ادیان رایگان و آزاد می‌باشد.

مسجد نگارا مالزی

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید