Liana parvaz

ماجرای فرار کوه کینابالو در مالزی | کوهی که راه می‌رود

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

ماجرای فرار کوه کینابالو در مالزی | کوهی که راه می‌رود!

کوه کینابالو یکی از مرتفع‌ترین کوه‌های جزیره بورنئو به شمار می‌رود. کینابالو در نقطه‌ای بالاتر از 3400 تا 3800 متر واقع شده است. این کوه یکی از عجایب مالزی است و همچنین یکی از پارک‌های ملی مشهور مالزی به حساب  می‌آید که سالانه چند سانتی حرکت می‌کند و برای مالایی ها بسیار مقدس است. اگر بخواهیم این کوه از نزدیک ببینید باید به رفتار خود آگاه باشید و به آن احترام بگذارید زیرا مالایی‌ها اعتقاد دارند روح نیاکانشان در این کوه به آرامش ابدی می‌رسد. یکی از جاذبه‌های این منطقه گونه‌های گیاهی متنوعی است که در آن وجود دارد. گیاهانی نایاب که در منطقه آسیای جنوب غربی یافت می‌شود و همچنین وجود گونه‌های مختلفی از پرندگان، خزندگان و پستانداران که در این منطقه یافت می‌شود. اگر بخواهیم از آب و هوای این منطقه صحبت کنیم باید به استوایی بودن و عاری از هر گونه آلاینده بودن آن اشاره کرد و بادهای موسمی که این مکان را به نوعی مجزا و خاص کرده است. بهترین زمان بازدید و پیاده روی در این کوه فصل بهار است. به دلیل وجود شکوفه‌های زیبا و درختان سر سبز که که همواره فضای اطراف را مطبوع می‌کند و تنفس در چنین فضایی هوش را از سر می‌برد.

کوه کینابالو مالزی

طبق مطالعات صورت گرفته از سمت سازمان زمین شناسی، کوه کینابالو به عنوان بزرگ ترین کوه در مالزی شناخته شده است. حرکتی که سالانه دارد باعث می‌شود برای افراد ماجراجو و علاقمند به کوهنوردی جالب باشد. سالانه هزاران توریست و کوهنورد برای بازدید به این منطقه می‌آیند و تقریبا زمانی کمتر از 3 ساعت به قله می‌رسند. البته نا گفته نماند برای افراد عادی زمان حدودی برای پیمودن این کوه چیزی حدود 5 ساعت می‌باشد. 

در زمان صعود به قله و گذر از دیواره‌های گرانیتی نیازی به نگرانی نیست زیرا کارکنان این تفرجگاه گردشگری امنیت کامل را ایجاد می‌کنند تا ماجراجویان با دلی آسوده و خیالی راحت از این منظره زیبا لذت ببرند. 

برای بازدید از این کوه مسیری وجود دارد که نام این مسیر را فراتر نامیده‌اند که در زبان ایتالیایی به آن جاده آهنی نیز گفته می‌شود. این جاده یکی از جاذبه‌های ثبت شده در یونسکو نیز می‌باشد و از یک سری پله و ریل و کابل تشکلیل شده است و گذر از این مسیر به نوعی ورزش محسوب می‌شود. 

مسیر کوه کینابالو

این کوه بسیار زیبا در عین حال پر از هیجان است و برای مالایی‌ها مقدس می‌باشد. حال برای دیدن از این منطقه زیبا و خارق العاده می‌توانید به مالزی سفر کنید و بعد به جزیره صاباح مالزی رفته و از آن‌جا برای دیدن این منطقه آماده شوید. یکی از مزایای این جاذبه گردشگری این است که برای سفر به این منطقه می‌توانید از تورهای 7 روزه مالزی که ترکیب شده‌اند استفاده کنید و در این مکان در اقامتگاه‌های کم نظیرش استراحت و از طبیعت بکر این منطقه کمال لذت را ببرید. 

همچنین می‌تواند جهت مشاوره بیشتر برای رفتن به تور مالزی و دیدن کوه کینابالو با کارشناسان لیانا پرواز با شماره 41187 تماس بگیرید.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید