Liana parvaz

معرفی ساحل ماسه سیاه بالی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

معرفی ساحل ماسه سیاه بالی

سواحل سیاه بالی یکی از جاذبه‌های دیدنی در بالی است که دیدن آن می‌تواند تجربه جالبی برای شما باشد. اکثریت مردم وقتی اسم سواحل بالی را می‌شنوند، ساحل بکر، ماسه سفید و آب‌های فیروزه ای شفاف را تصور می‌کنند در حالی که بیشتر گردشگران تا کنون اسم سواحل سیاه بالی به گوششان نخورده است.

اما آیا می‌دانید سواحل زیبایی در بالی وجود دارد که از شن و ماسه آتشفشانی پدید آمده است؟

ساحل سیاه بالی در قسمت شرقی ساحل امتداد دارد و از جنوب Padang BaI تا شمال LOVINA کشیده شده است.

اعتقاد بر این است که شن و ماسه سیاه از گدازه‌های معروف‌ترین آتشفشان بالی، کوه آگونگ سرچشمه گرفته است و کانی‌هایی که در ماسه سیاه یافت می‌شود باعث لرزیدن برخی مناطق ساحل و درخشش آن می‌شود که کاملاً خیره کننده است.

به گفته برخی از افراد محلی، شن و ماسه سیاهی که در این سواحل به چشم می‌خورد دارای قدرت درمانی است و به درمان آرتریت، سیاتیک و سایر بیماریهای التهابی کمک می‌کند.

KERAMAS BEACH،AMED BECH و TULAMBEN از جمله معروف‌ترین سواحلی در بالی هستند که ماسه‌های ساحلی آن به رنگ سیاه هستند.

KERAMAS BEACH

کراماس شاید دورافتاده‌ترین ساحل جنوبی بالی است که در قسمت جنوب شرقی واقع شده است و در تور بالی می‌توانید از آن دیدن کنید. بر خلاف سایر نقاط داغ بالی، شما چیزی شبیه به یک شهر توریستی نخواهید دید که مغازه‌ها یا رستوران‌ها در امتداد خیابان باشد. کراماس توسط روستاهای ساحلی احاطه شده است که از یک طرف به اقیانوس و از طرف دیگرمزارع برنج مشرف است.

 به جای آفتاب گرفتن در ساحل کراماس، قدم بزنید و از قدم زدن طولانی در ساحل نرم لذت ببرید و اگر به قدرت درمانی آن اعتقاد دارید خود را زیر شن‌ها دفن کنید.

با توجه به اینکه دسترسی به این منطقه دشوار است و هیچ وسیله نقلیه عمومی اطراف این جزیره یافت نمی‌شود، تنها راه دسترسی به این ساحل اجاره اسکوتر یا استخدام راننده است.

AMED BEACH

 این ساحل که اوایل برای ماهی‌گیری کاربرد داشت اکنون به مکانی محبوب و مهیج برای غواصان تبدیل شده است که در سال‌های اخیر با توجه به رشد صنعت گردشگری در این جزایر رستوران‌ها و هتل‌های لوکسی احداث گردیده است.

دو ساحل محبوب این منطقه شامل JEMELUK و LIPAH است که به دلیل وجود صخره‌های بسیار دراین سواحل امکان شنا کردن وجود ندارد اما فقط کافیست 30 متر در عمق دریا سفر کنید تا با دنیای متفاوت و فوق العاده‌ی مرجان‌های رنگارنگ و ماهی‌های گرمسیری آشنا شوید.

Tulamben Bali

Tulamben میزبان کشتی مشهور جهان USS Liberty است که در فاصله 30 متر از ساحل واقع شده است.

اگر می‌خواهید از نزدیک این زیر دریایی فوق‌العاده را کشف کنید، غواصی می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما اگر قبلاً غواصی نکرده‌اید ، نگران نباشید می‌توانید Discover Scuba Diving را با یک مربی بگیرید و برای اولین بار در زیر آب از این تجربه لذت ببرید.

به طور کلی و صرف نظر از اینکه کدام ساحل ماسه سیاه را ترجیح می‌دهید ، بازدید حداقل یک ساحل سیاه ارزش سفر دارد زیرا این مجموعه به خاطرات شگفت انگیز شما از بالی اضافه خواهد کرد.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید