Liana parvaz

راهنمای سفر به لنکاوی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

.

اگر بخواهید همه کارهایی که می توان در لنکاوی انجام داد را انجام بدهید، به چند هفته زمان و مقدار زیادی انگیزه نیاز دارید. جزیره توریستی لنکاوی محبوبیت بسیار زیادی دارد و اولین مقصد گردشگری در مالزی محسوب می شود.

لنکاوی مرکز فعالیت های زیادی است و می توانید هرچه قدر دلتان بخواهد روی سواحل بکر و دست نخورده به تفریح بپردازید. البته نیازی نیست از قبل نگران رزرو جا باشید چون آژانس های مسافرتی و کیوسک هایی که همه جا کنار پیاده روها به چشم می خورند به راحتی این کار را برایتان انجام خواهند داد و شاید سخت ترین قسمت کار این باشد که انتخاب کنید کدام کار را اول انجام بدهید!

1-در مزارع برنج گشتی بزنید و مطالبی درباره کاشت برنج یاد بگیرید.

اگر از پانتای پنانگ قدم زنان به سمت شمال بروید، می توانید به شالیزار لامان پادی رایس برسید. تراس های شالی کاری زیادی در این منطقه وجود دارند و چشم انداز آن بسیار زیبا و آرام بخش است. اگر هم بخواهید در مورد قوت غالب اکثر مردم دنیا چیزهایی یا بگیرید، بازدید از این شالیزار فرصت بسیار خوبی است، چون در اطراف آن ورک شاپ های متعددی در مورد نحوه کاشت برنج برگزار می شود.

2-غواصی در جزیره پایار

منطقه ای که در نزدیکی جزیره پایار قرار دارد از سال 1985 تا به حال پارک آبی بوده است و جزایر مرجانی آن بسیار دیدنی است. در این منطقه قایق های قدیمی و کهنه را لاستیک و اشیا دیگر پر کرده و آن ها را غرق کرده اند تا یک جزیره مرجانی مصنوعی ایجاد شود. تورهای یک روزه غواصی روش بسیار پرطرفداری است برای نزدیک تر شدن به زندگی زیر آب. برای افرادی از خانواده هم که به غواصی علاقه ای ندارند، امکان تماشای زیر آب از طریق یک اتاقک مخصوص فراهم شده است.

3-بازدید از آبشارها

آبشارهای تلگا توجو (هفت آبشار) در شمال غربی جزیره واقع شده است. در اطراف این آبشارها هم جاذبه های توریستی دیگر وجود دارند که باعث می شوند رفتن به این منطقه ارزشش را داشته باشد. اگر بعد از بازدید از آبشارها زیاد خسته یا خیس نشده اید، می توانید با حدود 15 دقیقه پیاده روی به دهکده اورینتال یا ماشین کابلی برسید. این آبشارها دو سکوی بازدید دارند و از پارکینگ تا سکوی پایین تر تقریبا باید 10 دقیقه پیاده روی بکنید.

4-موتورسواری اطراف جزیره

مانند بسیاری از جزایر جنوب شرقی آسیا، جزیره لنکاوی هم جاده های آسفالت زیادی دارد و اجاره کردن یک موتورسیکلت و گشتن در اطراف می تواند تجربه بسیار لذت بخشی باشد. وقتی از شهر اصلی خارج شوید، در کل جزیره جاده های بسیار خوبی وجود دارد که هنگام عبور از آن ها می توانید چشم اندازهایی بسیار زیبا را تماشا کنید.

لنکاوی جزیره بسیار بزرگی است و می توانید به راحتی می توانید چند روز را به موتورسواری و گشت و گذار در آن اختصاص بدهید. البته دوچرخه هم می توانید اجاره کنید ولی بسیاری از جاده ها برای دوچرخه سواری مناسب نیست.

5-خرید کردن در منطقه معاف از مالیات.

درست مانند جزیره تیومان که در جنوب قرار گرفته است، جزیره لنکاوی نیز از منطقه معاف از مالیات برخوردار است. شاید دوست نداشته باشید لوازم خانگی بزرگ و سنگین با خودتان به خانه ببرید ولی بسیاری از گردشگران خارجی به فکر خریدن ساک و چمدان های جدید می افتند تا بتوانند آن را با شکلات، پوشاک، لوازم آرایش و دیگر اقلام معاف از مالیات پر کنند.

6-از دنیای زیر آب دیدن کنید.

شاید بزرگترین جاذبه توریستی جزیره، دنیای زیر آب باشد که در جنوبی ترین نقطه پانتای سنانگ قرار گرفته است. این آکواریوم غول آسا می تواند در روزهای به شدت گرم و آفتابی، مکان خنک و دلچسبی برای بازدید خانواده ها باشد.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

  • سپهر

    سپهر

    لنکاوی جای بسیار زیباییه

پیام خود را بنویسید