Liana parvaz

بهترین زمان سفر به روسیه

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

بهترین زمان سفر به روسیه

انتخاب بهترین زمان سفر به روسیه می تواند شما را کمی گیج کند چون ممکن است از خود بپرسید که مکان های دیدنی روسیه زیر آفتاب تابستانی زرق و برق بیشتری دارند یا در زمستان برفی. ما اینجا هستیم که به شما در این رابطه کمک کنیم.

مسکو

باید گفت که فصل گردشگری در مسکو محدودیتی ندارد و شما می توانید در هر زمان از این شهر دیدن کنید. دیدن کردن از پایتخت روسیه همیشه ارزشمند است حتی اگر فصل مناسبی برای گردشگری نباشد. عموما همیشه می گویند که تابستان فصل مورد علاقه گردشگران است چون زیر آفتاب دوست داشتنی و گرم تابستانی می توانید از گشت و گذار در مکان های تاریخی، پارک های سرسبز مرکز شهر و میادین زیبای شهر لذت ببرید حتی می توانید یک قایق تفریحی در رودخانه موسکوا (Moskva) اجاره کنید و به فعالیت های تفریحی در فضای باز بپردازید که همه این ها از مزایای سفر به روسیه در فصل تابستان است.

اما در زمستان، بهترین زمان سفر به روسیه به طور قطع در نزدیکی های سال نو و تعطیلات مربوط به آن است. در این مدت شهر به طور حیرت انگیزی می درخشد و زرق و برق آن شبیه به هیچ پایتختی در دنیا نیست و اگر مقداری هم برف ببارد که دیگر این شکوه شگفت انگیز کامل تر هم خواهد شد.

هرچند در فصل تعطیلی مسابقات ورزشی آب وهوا می تواند زیبایی مناظر شهر را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین زمان سفر به روسیه در اوایل بهار و اواخر پاییز زمان های مناسبی برای سفر به این کشور نیستند مگر اینکه جزو آدم هایی باشید که از دیدن ابرهای خاکستری و خیس شدن کفش هایتان در باران لذت می برید. 

مسکو روسیه

سنت پترزبورگ

آب و هوای غیر قابل پیش بینی شهر سنت پترزبورگ گاهی مواقع می تواند سبب ترس و نگرانی یک گردشگر معمولی شود. هرچند در برخی دوره های زمانی آب و هوای این شهر دارای ثبات نسبی بوده و حتی گرم هم هست که سبب جذب گردشگران می شود. 

طبق گفته های افراد محلی بهترین زمان برای بازدید از پایتخت شمالی روسیه فصل موسوم به شب های سفید است. موقعیت جغرافیایی خاص سنت پترزبورگ در شمال روسیه عامل ایجاد پدیده ای به نام شب های سفید می شود که از اواخر ماه می تا اوایل جولای به طول می انجامد و نزدیکی های انقلاب تابستانی در ماه ژوئن به اوج خود می رسد درست زمانی که آفتاب کاملا غروب نمی کند و در نتیجه شب ها نیز مثل روز روشن به نظر می رسند.

مناظر سنت پترزبورگ در اوایل پاییز هم دیدنی هستند. در ماه سپتامبر آب وهوای این ناحیه معمولا ملایم و خوشایند است. پارک های باشکوه پاییزی که شاخ و برگ های طلایی درختان مثل لحافی آن ها را دربرگرفته است درخشندگی بی نظیر خود را به رخ تمام قصرهای سلطنتی شهر می کشند. اما قانون اصلی در هنگام بازدید از این شهر همراه داشتن چترتان است. بارش باران در اینجا پدیده ای همه روزه است و ممکن است حتی در شرایطی که انتظارش را ندارید غافلگیرتان کند.

سن پترزبورگ روسیه

حلقه طلایی

این ناحیه باستانی وسیع که امکان بازدید از آن در اواسط قرن 20 میلادی برای گردشگران مهیا شد در شمال شرقی مسکو واقع شده است و دربرگیرنده چندین شهر تاریخی است که کنار هم تشکیل یک حلقه را داده اند. اوایل پاییز برای بازدید از این ناحیه مناسب است وقتی آب وهوا ملایم بوده اما از گرما و گرد و خاک فصل تابستان خبری نیست به علاوه اینکه تمام مسیرهای گردشگری در این دوره زمانی باز هستند. همچنین در پاییز امکان دیدار از صومعه های مسیحیان ارتدوکس وجود دارد و می توانید در مراسم مذهبی کلیسا هم حضور پیدا کنید.

گفته می شود که زیبایی حقیقی این شهرهای کوچک در فصل زمستان و در واقع زمستان حقیقی روسیه جلوه گر می شود وقتی که برف مثل لحافی سقف خانه ها را پوشانده و شبنم صبحگاهی پنجره های مه گرفته را به زیبایی آذین بسته است.

در عید کریسمس برابر با 7 ژانویه و جشن یک هفته ای ماسلنتیسا (Maslenitsa) حلقه طلایی شاهد برگزاری جشنواره های محلی است. 

ناحیه کراسنودار (Krasnodar) و شبه جزیره کریمه (Crimea)

ناحیه کراسنودار و شبه جزیره کریمه معمولا در هر فصل از سال زیبا هستند. تمام این ها به اهداف و الویت های شما بستگی دارد. به طور مثال بهترین زمان سفر به روسیه برای تفریح در جنوب کشور اوایل جولای یا سپتامبر است. در ماه جولای آب و هوای جنوب روسیه به اندازه دوره زمانی بین ماه می تا جولای غیر قابل پیش بینی نیست و کمی هم خنک تر از هوای داغ آگوست است. اواخر تابستان هم دوره اوج سفرهای گردشگری است که می تواند سبب بروز ازدحام و ایجاد ناراحتی برای مسافران شود. در همین اثنا فصل زمستان بهترین زمان سفر به روسیه برای استفاده از پیست های اسکی در ناحیه کراسنودار است.

کریمه روسیه

ولادیوستوک (Vladivostok)

طبق گفته های ساکنان شهر پریموریی (Primorye) در شرقی ترین نقطه روسیه بهترین زمان برای بازدید از ولادیوستوک اواخر آگوست و پاییز است درست زمانی که آب و هوا در بهترین شرایط خود قرار دارد. به علاوه آب های دریای ژاپن عموما در اوایل سپتامبر شروع به گرم شدن می کنند که به همین دلیل هم گردشگران زیادی در نواحی ساحلی دیده نمی شود.

به طرفداران زیبایی طبیعی جنگل های تایگا (taiga) توصیه می کنیم که در اواخر اکتبر به این نواحی سفر کنند. در این برهه زمانی هوای این ناحیه به طرز دل انگیزی پاک و شفاف است به طوری که از ناحیه ولادیوستوک می توان شهرک ساحلی پسشانی پنینسولا (Peschany Peninsula) و مجمع الجزایز ملکه یوگیا (Empress Eugénie Archipelago) را دید که معمولا در زیر مه غلیطی  پنهان هستند.

ولادیوستوک

ناحیه ایرکوتسک (Irkutsk)

هدف اصلی بیشتر مسافرانی که به ناحیه ایرکوتسک سفر می کنند بازدید از دریاچه بی نظیر بایکال (Lake Baikal) است. این دریاچه قدیمی ترین و عمیق ترین منبع آب تازه در کل کره زمین است. فصل گردشگری در این ناحیه تمام سال ادامه دارد اما تابستان و زمستان از مواقع عمده گردشگری در این ناحیه است. به خاطر داشته باشید که تابستان های این ناحیه تقریبا کوتاه بوده و تنها جولای و اوایل آگوست هوای گرم تابستانی را به همراه دارند.

دریاچه بایکال در زمستان به طرز خیره کننده ای زیبا است. آب دریاچه در حالت یخ زده، ساطع کننده طیفی از رنگ های مختلف از آبی آسمانی گرفته تا لاجوردی است. سطح یخی آن به شدت صاف و لغزنده است و بنابراین بهترین مکان برای اسکیت کردن محسوب می شود. به ویژه اینکه دوستداران فعالیت های تفریحی زمستانی می توانند در این ناحیه تخته های مخصوص اسکیت و تجهیزات مخصوص آن را کرایه کنند.

ایرکوتسکسوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید