Liana parvaz

مکان های دیدنی کازان-مکان های دیدنی در نزدیکی کازان

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

  مکان های دیدنی  کازان|مکانهای دیدنی در نزدیکی کازان

اگر کازان را کامل گشتید و از همه مکان های دیدنی شهر دیدن کردید و انواع و اقسام غذاهای محلی را امتحان کردید وقت آن رسیده که به اطراف شهر هم سری بزنید و جاذبه های دیدنی جدید کشف کنید. در این مطلب سعی کردیم چند مورد از مکان های دیدنی اطراف کازان را به شما معرفی کنیم.

جزیره اسویاژسک

شهر جزیره ای اسویاژسک در نقطه مرتفعی از جزیره در دل رودخانه ولگا و در فاصله 58 کیلومتری از شهر کازان واقع شده است که تنها 1 ساعت با ماشین از کازان فاصله دارد. این جزیره که به دست ایوان مخوف ساخته شده یادآور روسیه در دوره قرون وسطی است. کلیساهای چوبی، تاسیسات شهری به همراه دیوارهای سنگی  جمله آثار مهم معماری این شهر می باشدموزه های جزیره نشان دهنده تاریخ و زمان های قدیم این شهر و همچنین دوران زندگی قرون وسطی هستند، جزیره ای که به ویژه در دوران جنگ داخلی و جنگ جهانی دوم حدود ۷۰ درصد از جمعیتش را از دست داده بود.

جزیره آسویاژسک کازان

رائیفا

صومعه رائیفی که در فاصله 30 کیلومتری از شهر کازان واقع شده است تنها نیم ساعت با ماشین تا کازان فاصله دارد.در ایام گرم سال در صومعه رئیفا علاوه و زیارت و اهداف معنوی میتوانید در ساحل دریاچه که پر از گلهای نیلوفر آبی است گردش کنید و از دیدن گربه های بازیگوش محلی، جوجه تیغی ها و سایر حیوانات جنگلی لذت ببرید؛ همچنین در این منطقه در کنار هر گیاه تابلویی با ذکر مشخصات آن، از جمله عنوان و سال کاشت مشاهده میشود که میتوانید اطلاعات نسبتا کاملی از طبیعت این منطقه کسب کنید.

صومعه رائیفا روسیه

دریاچه قارا قول


دریاچه قارا قول که در فاصله 108 کیلومتری از شهر کازان واقع شده است را به دریاچه LOCH NESS در اسکاتلند تشبیه کرده اند. دریاچه قارا قول که در منطقه ویسوکوگورسکی است به علت سیاه بودن کف دریاچه باعث شده است افسانه هایی دراین باره به وجود بیاید. به گفته اهالی مسن و محلی این منطقه اژدهایی موسوم به "سو اوگز" در عمق این دریاچه زندگی میکند و چندین بار هم روی سطح آب نمایان شده است اما کسی موفق به عکس گرفتن یا فیلم برداری از آن نشده است.

 

غار اوردینسکایا

در جنوب تاتارستان در فاصله 107 کیلومتری از شهر کازان یک گنجینه طبیعی وجود دارد، منطقه ای بکر با تپه های مرتفع و صخره دار که در داخل آن غارهای قدیمی و هیجان انگیز نهفته شده است. غار اوردینسکایا Ordynskaya cave یکیمعروف ترین غار های این منطقه به حساب می اید. اگر به این غار رفتید حتما به همراه یک راهنمای مجرب بروید چراکه ممکن در تونل های پر پیچ و خم این غار گم شوید همچنین بهتر است برای غارگردی از لباس های کهنه استفاده کنید چراکه دیوار های غار تماما آهکی هستند و ممکن است به لباستان آسیب بزند؛ بقیه لوازم مورد نیاز برای غارگردی در همان جا به شما تحویل داده می شود.

غار اریوسکایا روسیه

پلاژ ساحلی "کامسکویه موریه" 

علاوه بر رودخانه ولگا، رودخانه کاما هم جزو رودخانه های اصلی تاتارستان می باشد. پلاژ ساحلی کامسکویه موریه که در فاصله 66 کیلومتری از شهر کازان واقع شده است، یکی از زیباترین ساحل های آن منطقه به حساب می اید. برای راحتی گردشگران دراین ساحل شنی مسیرهای چوبی، برج های غریق نجات، رخت کن و دوش تعبیه شده است همچنین در نزدیکی این پلاژ یک سکوی آمفی تاتر وجود دارد.

پلاژ ساحلی کاماسکویه مور

ورخنی اوسلون

روستای ورخنی اوسلون که روبروی شهر کازان در فاصله 50 کیلومتری واقع شده است یکی دیگر از منطقه هایی است که طول سفر به تور کازان باید از آن دیدن کنید. برای رفتن به این روستا در فصل تابستان می توانید از قایق های تندرو و در فصل زمستان از هاورکرافت استفاده کنید که تنها 15 دقیقه طول خواهد کشید تا به روستای ورخنی اوسلون برسید0 اگر به این روستا رفتید حتما به سکوی دید کوه سوکولکا سر بزنید چرا که با منظره ای بی نظیر و زیبا از شهر کازان روبرو خواهید شد.

روستای اوسلون روسیه

گالوبیه ازرا

دریاچه آبی و فیروزه ای رنگ گالوبیه ازرا که در فاصله 15 کیلومتری از شهر کازان واقع شده است یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر کازان است که نباید از دست دهید. دمای آب این دریاچه در طول سال اغلب بین 3 تا 7 درجه سانتی گراد است. از آنجایی که کف این دریاچه پر از گل نمکی است باعث شده است که دریاچه چنین رنگ زیبایی داشته باشد. افراد محلی این منطقه درون دریاچه شنا می کنند و همچنین امکان غواصی کردن در این منطقه نیز وجود دارد.

دریاچه گالوبیه ازرا

جدید ترین شهر روسیه "اینوپلیس"

 شهر اینوپلیس که در سال 2015 افتتاح شد در واقع جوان ترین و جدید ترین شهر روسیه محسوب می شود.  طرح جامع این شهر بر عهده شرکت سنگاپوری RSP Architects بود. شهری زیبا و مدرن به سبک فوتوریستیک که در هماهنگی کامل با طبیعت می باشد.

 شهر جدید اینویلیس روسیه


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید