Liana parvaz

زیباترین جزایر اندونزی-معرفی ۲۱ جزیره برتر

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

زیباترین جزایر اندونزی-معرفی ۲۱ جزیره برتر 

شاید سواحل شگفت‌انگیز بالی از مکان‌های زیبای آن باشند؛ اما اندونزی بیشتر از ۱۷۰۰۰جزیره دارد و شما هنوز بسیاری از زیبایی‌های آنها را ندیده‌اید. اندونزی بزرگترین مجمع‌الجزایر جهان را در دل خود جای داده است، هیچ کشوری به اندازه اندونزی جزیره ندارد. جزایر اندونزی در امتداد خط استوا، گسترده شده‌اند. بعضی از آنها از مقاصد گشت و گذار مشهور هستند و برخی دیگر برای جذب گونه‌های بومی شهرت یافته‌اند. زیبایی طبیعت پانورامیک در اندونزی همیشه قابل مشاهده است- مناظر زیبای اقیانوس با تپه‌های سرسبز، حیات وحش پرطرفدار، میراث فرهنگی جذاب و موارد دیگری که به وضوح قابل مشاهده هستند. در اینجا چند جزیره از بهترین جزایر اندونزی را به شما معرفی می‌کنیم.

جزیره بلیتونگ Belitung

این جزیره عجیب و غریب در شرق سوماترا قرار دارد. این جزیره با تخته سنگ‌های گرانیتی با‌شکوه، سواحل شن و ماسه‌ای سفید بسیار زیبا جلوه می‌کند. این جزیره دارای معماری جذاب استعماری و یک بندر قدیمی عجیب و غریب است از این‌رو اکثر گردشگران وقت خود را صرف عکس گرفتن در این سواحل حیرت انگیز می‌کنند. گردشگران از جزایری که دور از ساحل هستند، از جمله جزیره مشهور Lengkuas با فانوس دریایی قرن نوزدهم که مشرف به دریایی شفاف است دیدن می‌کنند.


جزیره بلیتونگ اندونزی

جزیره لومبوک Lombok

لومبوک به عنوان خواهر آرام بالی مشهور است و زیبایی‌های  بیشتری نسبت به خواهر و برادرهای خود دارد. در طول زمان، محبوبیت لومبوک به سرعت افزایش یافته است، زیرا گردشگران رضایت بیشتری از آن دارند. این جزیره دارای مجموعه‌ای گسترده از جاذبه‌ها است. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به کوه‌ها، سواحل، جنگل‌ها ، معابد و شهرهای تاریخی آن اشاره کرد. سواحل زیبای لومبوک همانند بهشتی برین است و برای کسانی که فضایی آرام را ترجیح می‌دهند مکانی مناسب است. کوهنوردان مشتاق به این جزیره می آیند تا کوه زیبای رینجی و دریاچه آبی بالای آن را فتح کنند.


جزیره لومبوک اندونزی

جزایر گیلی

جزایر گیلی شامل سه جزیره کوچک را شامل می‌شود. گیلی تراونگان، بزرگترین و مدرن‌ترین این جزیره‌ها است. جزایر گیلی با شب‌های زیبا و کافه‌های ساحلی خنک، بهترین مکان برای زندگی است. از طرفی، گیلی منو بسیار آرام است و مقصدی محبوب برای ماه عسل است. گیلی ایر با دنیای زیر آب خیره کننده‌اش، بهشتی ماجراجویانه است که برخی از عجیب‌ترین و خطرناک‌ترین گونه‌های دریایی این سیاره را در خود جای داده است. با وجود اینکه هر یک از این سه جزیره ویژگی‌های متفاوتی دارند، گردشگران می‌توانند در یک بازدید از همه آنها دیدن کنند زیرا بسیار به هم نزدیک‌اند.

جزایر گیلی اندونزی

جزیره فلورس

فلورس که از واژه پرتغالی " flowers " گرفته شده است، جزیره کوچک رنگارنگی در شرق نوسا تنگارا است. اگرچه این جزیره از مکان‌های طبیعی زیادی مانند کوه‌ها، سواحل و دریاچه سه رنگ کلیموتو برخوردار است، اما فرهنگ آن جذاب‌ترین ویژگی این جزیره است. فلورس خانه بسیاری از گروه‌های مختلف قومی است که هر یک فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به فرد خود را دارند. زندگی کردن با مردم محلی و شیوه زندگی آنها در فلورس از محبوبیت خاصی برخوردار است، به ویژه در روستاهای شناخته شده مانند Wae Rebo ، که به دلیل داشتن کوهستان زیبا و خانه‌های سنتی مورد ستایش قرار می‌گیرد.


جزیره فلورس اندونزی

جزیره کومودو

پارک ژوراسیک در جزیره کومودو اندونزی ایجاد شده است. جزیره‌ کومودو در شرق Nusa Tenggara   خانه اژدهای کومودو است، اژدهای کومودو یک مارمولک مشهور غول‌پیکر است که به دلیل شکار صیدی به بزرگی یک بوفالوی آبی شهرت یافت. گذشته از این موجود شگفت‌انگیز، چشم‌انداز طبیعی کومودو از تپه‌ها و سواحل آن، می‌تواند شهرت اخیر خود را به عنوان مقصد جزیره هیپ، توجیه کند. مكان‌های پرطرفدار و قایق‌های گردشگری در جزیره کومودو هستند که ماجراجویی همراه با آرامش در این جزیره را دنبال می‌کنند.


جزیره کومودو اندونزی

جزیره پادار

پادار بخشی از پارک ملی کومودو در شرق Nusa Tenggara است. پادار در مقایسه با جزیره نظیر خود، غیر مسکونی به نظر می‌رسد، این جزیره کاملا آرام و بی سر و صدا است، هیچ چیز به جز مجموعه‌ای از مناظری پر از تپه‌های زیبا در آن وجود ندارد. بخش بزرگی از این جزیره قلمرویی ناشناخته است، اما منظره‌ای که در آن سه خلیج باشکوه در یک تصویر قرار دارند به سرعت به چشم‌اندازی رویایی تبدیل شده که مردم جهان را جذب این جزیره جذب می‌کنند.


جزیره پادار اندونزی

جزیره بالی

برای دانستن اینکه بالی یکی از زیباترین جزایر اندونزی است شاید نیاز به سفر نداشته باشید زیرا بالی به جزیره بهشتی جهان مشهور است. در طول سال‌ها، خاصیت محسور کنندگی این جزیره با جاذبه‌های تازه کشف شده آن، جوامع مهاجر پرشور و موسسات درجه یک آن، افزایش یافته است. در طی سالیان متمادی، میلیونها گردشگر بین‌المللی، سالانه بالی را برای داشتن هر طعم و مزه، ویژگی‌های طبیعی، غذا، کارگاه‌های فرهنگی، هنر، خرید و دیگر موارد آن، هدف  مسافرت قرار می‌دهند. اغلب کسانی که به بالی می‌آیند برای دنبال کردن و انجام دادن چیزها و کارهای جدید به این مکان می‌آیند. این در حالی است افراد دیگر تصمیم می‌گیرند در جزیره بمانند و درگیر ماجراجویی‌های بی‌پایان آن شوند.


جزیره بالی اندونزی

جزایر ناسا

این سه رشته جزیره که در ساحل بالی واقع شد‌ه‌اند، یک مقصد دارای جاذبه‌های طبیعی است که به اعتقاد بسیاری از مردم از سرزمین اصلی شهرت بیشتری یافته است. ناسا پنیدا، ناسا لمبنگان، ناسا سنینگان هر یک دارای ویژگی‌های خاص خود هستند، اما هر سه آنها از مناظر شگفت‌انگیز زیر آب‌های شفاف اقیانوس برخوردار هستند. این جزایر برای غواصی، دریانوردی، ورزش‌های آبی و تفریحات محبوب دیگر، مانند صخره‌نوردی در ناسا سنینگان ، عبور از پل زرد بین ناسا لمبنگان و ناسا سنینگان و ساحل تماشایی کلینگ‌کینگ در ناسا پنیدا مناسب هستند.

جزایر ناسا بالی

جزایر منتاوایی

این مجمع‌الجزایر در سواحل غرب سوماترا، به بهشت موج‌سواری جهان تبدیل شده‌اند. موج سواران حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در امواج بزرگ از ارتفاع ۲ تا 15 فوت به هوا می‌پرند. در زیر این امواج، گنجینه‌ای از تنوع زیستی غنی و پر جنب و جوش دلفین‌ها، دوگانگ‌ها و لاک‌پشت‌های دریایی قرار دارد. اگر در خشکی ایستاده باشید، هنوز کارهای زیادی را می‌توانید انجام دهید، برای مثال استراحت کردن در سواحل آرام، گشت و گذار در جنگل‌های انبوه گرمسیری، کاوش در روستاها و کشف قبیله‌های شگفت‌انگیز منتاوایی نمونه‌ای از آنها است.


جزیره منتاوایی

جزیره وه

جزیره وه، غربی‌ترین نقطه اندونزی که به علت دور افتاده بودن از لحاظ جغرافیایی، از هجوم گردشگران در امان مانده است. با این حال سفر به این جزیره با داشتن سواحل شنی سفید و آب شفاف، بسیار ارزشمند است. این جزیره از نظر داشتن مکان‌های مناسب برای غواصی و حیات وحش بی‌نظیر است. جغرافیای نامناسب به این معنا نیست که این جزیره توسعه نیافته است. در این جزیره، گردشگران با کلبه‌هایی جذاب و رستوران‌های ساحلی زیبا استقبال می‌شوند تا در حالی که غذاهای دریایی تازه می‌خورند از غروب خورشید لذت ببرند.


جزیره وه اندونزی

جزیره بنتان

این جزیره در نزدیکی سنگاپور واقع شده است به طوری که با کشتی از سنگاپور یک ساعت فاصله دارد. با وجود مؤسسات خارجی و جمعیت انگلیسی زبان در این مکان، جزیره بنتان از بخش‌های محبوب استان رواو اندونزی است. جزیره بنتان به خاطر محبوبیتی که در خارج از کشور دارد، به جواهر گردشگری جزیره سوماتان شهرت یافته است. مکان‌های تفریحی معروف، جاذبه‌های سرگرم کننده مدرن و فعالیت‌های آوانگارد در سراسر این جزیره دیده می‌شود. اولین چشمه آب گرم در جنوب شرقی آسیا در این جزیره است که به شما اجازه می‌دهد یک فانوس کابین باز را برانید.


جزیره بنتان اندونزی

جزایر کاریمونجوا

کاریمونجوا رشته‌ای از جزایر ساحل جاوه مرکزی است که صخره‌های مرجانی، جنگل‌های انبوه و تنوع زیستی غنی از جمله گونه‌های نادر و حفاظت شده در آن است. همانطور که در سواحل شمالی جاوا معمول است، سواحل این جزایر امواج آرامی دارند که مکانی ایده‌آل را برای غواصی فراهم می‌کنند. یک جزیره بزرگ با پنج جزیره مسکونی در خود، نه تنها شما را به دیدن سواحل سفید شن و ماسه زیبا دعوت می‌کند، بلکه این امکان را به شما می‌دهد تا با ترکیب فرهنگ‌هایی که جمعیت محلی مجمع‌الجزایر را تشکیل می‌دهند، مردم باهوش جاوایی و دریانوردان و ماهی‌گیران ماهر آن آشنا شوید.


جزایر کاریمونجوا اندونزی

جزیره ترنات

این جزیره غنی که در بخش کمتر توریست‌پذیر اندونزی قرار دارد در دوران استعمار، بخش مهمی از مسیر تجارت بین‌المللی بوده است. این بخش از تاریخ ما تعدادی از ساختمان‌های تاریخی و قلعه‌های زیبا را برای ما به جای گذاشته است. در حالی که این نشانه‌ها جذابیت فرهنگی را به جزیره اضافه می‌کنند، آنچه اغراق آمیز است، جذابیت طبیعی جزیره است. بسیاری از جزایر اندونزی هنوز دست نخورده‌اند و تنوع زیستی پر جنب و جوش دریایی در نقاط غواصی آن همچنان حفظ شده است.


جزیره ترنات اندونزی

جزیره میسول

میسول در میان امتداد جزیره‌های عجیب و غریب رجا آمپت، از نظر ظاهری خیره کننده است. این جزیره به طور عمده با زیستگاه‌های ضخیم و آب دریای فیروزه‌ای و ساحل شنی با ماسه‌های سفید و سنگ‌های رنگارنگ در امتداد ساحل قرار گرفته است. حیات غنی زیر آب با استانداردهای راجا آمپت قابل ملاحضه است. علاقمندان به تاریخ و فرهنگ، ارزش این جزیره را به خوبی درک می‌کنند، زیرا آنها از غارهای مخفی باستانی و عشایر بومی دیدن می‌کنند.


جزیره میسول اندونزی

جزیره وایگو

وایگو بزرگترین جزیره در بهشت گرمسیری راجا آمپت است. در این جزیره، سواحل سرسبز بی‌‌شماری با ماسه‌های سفید و ویژگی‌های پانوراما از تالاب‌ها تا تپه‌ها و صخره‌ها گسترش یافته‌ است. این نعمت‌های طبیعی، گردشگران فعالی را از سرتاسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. بخش جنوبی این جزیره غنی از زندگی دریایی و مختص غواصی است، در حالی که جنگلها پر از حیوانات و مملو از پرندگان زیباست.


جزیره وایگو اندونزی

جزیره وایا

وجود جزیره وایا در راجا آمپ این امکان را فراهم می‌آورد تا گردشگران بتوانند ساختار سنگ‌های آهکی پراکنده در آب‌های فیروزه‌ای آبی را ببینند. پوشش سرسبزی که سنگ‌ها را پوشانده است آنها را به چشم‌اندازی رویایی تبدیل کرده است. حیات وحش غنی که به آرامی پنهان شده است را تصور کنید. اگر در این آب‌ها مشغول غواصی باشید، از دیدن این موجودات متنوع، شگفت زده خواهید شد.


جزیره وایا اندونزی

جزیره دراون

این بهشت تازه کشف شده، به سرعت تاثیر شگرفی از خود به جای گذاشته و به خاطر زیبایی بی حد حصر و حیات وحش بی‌نظیرش، در میان گردشگران شهرت زیادی به دست آورده است. این جزیره از سه جزیره کوچک که هر کدام ویژگی‌ها و زیبایی‌هایی منحصر به فرد دارند، تشکیل شده است. همه این جزایر، موج‌سواری، غواصی، قایق‌رانی در دریاچه‌هایی با آب‌هایی به شفافی شیشه، بازدید از غارهای دریایی، اقامت در استراحتگاه‌های خنک و شنا در دریاچه‌های امن را برای گردشگران فراهم می‌کنند.


جزیره دراون اندونزی

جزیره تایدونگ

یکی از جزایر موجود در مجمع‌الجزایر جاکارتا است. به خاطر مردم پرشور و هیجانی که در اینجا زندگی می‌کند، سفر به این بهشت دوردست بسیار لذت‌بخش و راحت است. یک پل طولانی ۸۰۰ متری که جزیره اصلی را به جزیره‌ای کوچکتر به نام تیدونگ کوچک متصل می‌کند، منظره‌ای نفس‌گیر و جذاب را برای ماجراجویان جسور فراهم می‌کند.


جزیره تایدونگ اندونزی

جزیره سامبا

جزیره سامبا در سال‌های اخیر در نقشه اندونزی ظاهر شده است. این جزیره دارای خاصیت مغناطیسی است که آن را به موقعیتی خاص مبدل کرده است. ناشناخته ماندن سامبا موجب شده است که ویژگی‌های طبیعی آن دست نخورده و عاری از دخل و تصرف بمانند. امروزه گردشگران از تماشای درختان کوتوله واقع در سواحل والاکری، شنا در آب‌های شفاف تالاب ویکوری و پارک ملی سامبا دیدن کرده و لذت می‌برند.


جزیره سامبا اندونزی

جزیره موروتای

این جزیره در نواحی دوردست شرق اندونزی واقع شده است. افراد کمی طبیعت ناب این جزیره را دیده اند. اما کسانی که این امتیاز را داشته‌اند، قسم می‌خورند که در بهشت بوده‌اند. سواحل بکر پنهان، جزایر کوچک و مکان‌های بسیار مناسب غواصی، این مکان را به بهشتی گرمسیری تبدیل کرده است. شاید یکی از جنبه‌های تعیین کننده این جزیره، تاریخ آن به عنوان پایگاه استراتژیک در طول جنگ جهانی دوم باشد.


جزیره موروتای اندونزی

جزایر واکاتوبی

جزایر واکاتوبی در ساحل سولاوسی، در طول دهه‌ها، یکی از مشهورترین مکان‌ها در جهان برای غواصی بوده است و همواره به خطر موجودات دریایی زیبا و متنوع مورد تحسین قرار گرفته است. واکاتوبی هزاران مکان مناسب برای غواصی دارد که هر کدام دارای مجموعه‌های مختلفی از مرجان‌ها، ماهی‌ها، جلبک دریایی و دیگر گونه‌های زیستی دریایی هستند. گفته می‌شود زیبایی جزایر واکاتوبی سبب شد که ژاک کاستو آن را بهشت زیر آب بنامد. خوشبختانه این جزیره، با توجه به موقعیت جغرافیایی آن، در مقایسه با سایر مقصدهای اصلی غواصی در اندونزی، هنوز هم نسبتا آرام و بی‌نظیر است.

 جزیره واکاتوبی اندونزی

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید