Liana parvaz

بهترین زمان برای سفر به مالزی چه زمانی از سال است؟

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

بهترین زمان سفر به مالزی

اگر قصد سفر به مالزی را دارید لازم است قبل از سفر بدانید که در فصل‌های مختلف آب و هوا در مالزی چگونه است، در این مطلب به بررسی آب و هوای مالزی در فصول مختلف پرداخته‌ایم تا در هنگام سفر به مالزی بهترین شرایط را تجربه کنید. همچنین اگر به دنبال آفرهای لحظه آخری مالزی هستید، می‌توانید وارد صفحه "تورهای لحظه آخری مالزی" شوید.

وضعیت آب و هوای مالزی در ماه فروردین (آوریل)

در ماه فروردین در کشور مالزی به دلیل وجود عید پاک در اروپا و امریکا بسیاری از گردشگران روانه مالزی می‌شوند و چون فصل موسمی به پایان می‌رسد، ترنگانو پذیرای بسیاری از آنها در جشنواره هنری دایونگ است. این جشنواره در جزیره دایونگ برگزار می‌شود. این رخداد در واقع جشن یگانگی ترنگانو است که در آن صنایع دستی و غذاهای محلی آنها به معرض نمایش گذاشته می‌شوند. روز ارواح که با نام‌های مختلفی چون کوئینگ مینگ، چنگ بنگ یا روز غبار روبی مالزی نیز خوانده می‌شوند، هم در آوریل یا فروردین برگزار می‌شوند. روز عید پاک، روزی است که جامعه چینی سراسر مالزی، قبر عزیزانشان را غبار روبی میکنند و بر روی آنها هدایای کاغذی قرار می‌دهند تا بازماندگانشان پس از مرگ، زندگی راحت‌تری داشته باشند. وضعیت آب و هوای مالزی در فروردین 19 روز بارندگی است و دما 28 درجه است به همین دلیل یکی از بهترین زمان ها برای سفر به مالزی در ماه فروردین شمسی یا آوریل April میلادی است.

زمان مناسب سفر به مالزی

آب و هوای کوالالامپور در ماه اردیبهشت (می)

اگر عاشق گشت و گذار و غواصی هستید، ماه اردیبهشت بهترین زمان برای مسافرت به سواحل شرقی مالزی است. کیلومترها ماسه زیبای رنگ پریده که به دریای فیروزه‌ای ختم می شود جایی که طوطی ماهی های صورتی-سبز در بین ماهی‌های راس و سدهای مرجانی می‌رقصند و چرخ می‌خورند. در این ماه، سواحل غربی هنوز آفتابی هستند، اما برای شروع رعد و برق در اواخر بعدازظهر آماده باشید. اگر در این هنگام از خانه بیرون بیایید، می‌توانید از مشاهده آسمان لذت ببرید. ماه رمضان، مطابق با سال، در ماه می آغاز می‌شود و مسلمانان این زمان را به روزه و نماز اختصاص میدهند. ماه می یا اردیبهشت مالزی، 17روز بارندگی است و دما به 28 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. ماه رمضان زمان بسیار مناسبی برای سفر کردن به مالزی است، چرا که بسیاری از افراد فکر می‌کنند این کشور در ماه رمضان قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد به همین دلیل به مالزی سفر نمی‌کنند و مالزی به طبع بسیار خلوت می‌شود.

بهترین موقع رفتن به مالزی

آب و هوای مالزی در خرداد (ژوئن)

در این ماه، هوا در تمام مالزی، گرم و خشک است. در سواحل غربی ممکن است بارش‌های کوتاه مدت، اتفاق بیفتد که معمولا یک تا دو ساعت بیشتر طول نمی‌کشد. شنا، غواصی و جت‌اسکی، از سرگرمی‌های مهم در سواحل غربی و شرق مالزی(صباح و ساراواک) هستند. اگر رمضان در ماه می شروع شود، جشن رایا عیدالفطر مالزی در ماه  ژوئن می‌افتد. نمی‌توان این جشن را از دست داد. در این جشن، در خانه‌ها به روی شما باز است و با لباس‌های رنگارنگ و غذاهای چرب و خوشمزه از شما پذیرایی خواهد شدوضعیت آب و هوای کشور مالزی برای سفر در ماه خرداد یا همان ژوئن میلادی به این صورت است که بارندگی 15 روز ماه و دما 28 درجه است.

جشن های مالزی - بهترین تایم تور مالزی

آب و هوای مالزی تیرماه (جولای)

اگر باران را دوست ندارید، باید بگوییم که جولای، ماهی‌ است که در سواحل غربی، هوا بارانی است و باد فراوانی می‌وزد. بنابراین بهتر است در طول سفر خود به مالزی، در قسمت‌های شرقی (سواحل شرقی و شرق مالزی) بمانید. شاید بخواهید جشنواره بین‌المللی موسیقی جنگل‌های استوایی که در ساراواک برگزار میشود را ببینید. این جشنواره اولین بار در سال 1998 برگزار شد و از معتبرترین فستیوال‌های موسیقی جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود. حدود 20هزار نفر از سراسر جهان به اینجا می‌آیند تا در جشنواره شرکت کنند. در این جشنواره، کارگاه‌ها، جلسات بداهه نوازی و مینی کنسرت‌ها و اجراهای شبانه برگزار می‌شوند. در ماه تیر کشور مالزی، بارندگی 15 روز و دما 28 درجه است. اگر علاقه‌مند به موسیقی هستید، بهترین زمان برای تور مالزی، تیر ماه است.

آب و هوای مالزی

آب و هوای مالزی در ماه مرداد (آگوست)

سواحل غربی هنوز خیس و بارانی هستند، بنابراین سرگرمی‌های فضای باز را ممکن است از دست بدهید اما اگر در ردانگ و جشنواره kk به شما خوش میگذرد این ماه درست زمانی است که می‌توانید در جشنواره فرهنگی هنری جرج تاون در ایالت پنانگ شرکت کنید. رویدادی یک ماهه که میراث هنری، فرهنگی و اجتماعی را به عرصه نمایش می‌گذارد. بیشتر رویدادها در فضای بسته اتفاق می‌افتند. روز استقلال مالزی که روز هاری مردکا نامیده می‌شود در سی و یکم ماه اگوست، با کارناوال‌های شادی، کنسرت و مسابقات سرگرم کننده جشن گرفته می‌شود. در آگوست یا ماه مرداد مالزی، ۱۷ روز بارندگی و دما 28 درجه است. اگر به دنبال رقص و شادی در کشور مالزی هستید، بهترین زمان برای رفتن به مالزی، ماه مرداد است.

وضعیت آب و هوای کشور مالزی درماه های مختلف

آب و هوای مالزی در شهریور (سپتامبر)

در سواحل غربی و در صاباح مالزی  ماه شهریور، پرباران‌ترین ماه سال است. طوفان‌های شدیدی در این ماه، رخ می‌دهد که حتی ممکن است سقف خانه‌ها را هم ویران کند. هنگامی که باران بسیار شدید است ماندن در ترافیک بخصوص در ترافیک، بسیار دردناک است. اگرچه سابقه نداشته که ترافیک بیشتر از یک تا دو ساعت، طول بکشد. اگرچه شهر صباح مالزی، بارش‌های شدیدتری را تجربه می‌کند اما باز هم در این ماه میزبان نمایشگاه هنر بانوان است. این نمایشگاه در گالری هنر شهر صباح و برای ارتقای مهارت‌های خلاقانه بانوان برگزار می‌شود. بارندگی درماه شهریور یا سپتامبر، 18 روز بارندگی و دما 28 درجه است. دقت داشته باشید که سپتامبر آخرین فرصت برای رفتن به مالزی در تعطیلات تابستان است و جزو بهترین زمان‌های برای رفتن به مالزی در تعطیلات است چرا که هوا کمتر گرم است.

آب و هوای کشور مالزی در مهر ماه (اکتبر)

اگرچه مردم سواحل غربی مالزی، از ترس بارش‌های باران در خانه مانده و پنهان می‌شوند، اما در این زمان، در ساراواک، بابادک هوا می‌کنند. جشنواره بین‌المللی بابادک‌ها در این شهر برگزار شده و انواع بادبادک‌ها در شکل‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف به هوا فرستاده می‌شوند. حتی خودتان می‌توانید بادبادک مخصوص به خود را بسازید. علاقمندان به پرنده‌ها نیز می‌توانند در جشنواره پرندگان بورنئو شرکت کنند. این جشنواره، یکی از جشنواره‌های لذت‌بخش مالزی برای هر موجودی است که پر دارد و پرواز میکند. شما میتوانید در مسابقه پرندگان شرکت کنید و در این مسابقه، ساعت وقت دارید که هر تعداد از نام و گونه‌های پرندگان را که می‌توانید، شناسایی کنید. بارندگی در ماه اکتبر یا مهر،۲۲ روز و دمای هوا 27 درجه است. اگر بچه مدرسه‌ای ندارید بهتر است در مهر ماه به مالزی سفر کنید چرا که هم خلوت‌تر است و هم تور مالزی در مهر ماه از قیمت کمتری برخوردار است.

پرندگان صباح در کشور مالزی

آب وهوای کشور مالزی در آبان (نوامبر)

ماه نوامبر برای غواصان ماه مناسبی نیست و سواحل شرقی به سبب بارش‌های فراوان، تقریبا بسته است. در این زمان، مسافران ترجیح میدهند به پنانگ و لنکاوی بروند. در این زمان، بارش‌ها آرام است اما هنوز آنقدر خنک هست که بشود بدون کلاه بیرون رفت. نثرها و اشعار رمانتیک در جشنواره ادبیات جرج تاون لذت‌بخش هستند. جشن سالانه ادبیات اغلب با اسطوره‌ها و افسانه‌ها همراه است. مالزی در ماه آبان یا نوامبر 25 روز بارندگی و دمای معادل 27 درجه دارد. اگر دوست‌دار ادبیات هستید، بهترین موقع برای سفر به مالزی، ماه آبان می‌باشد.

بهترین زمان خرید تور مالزی

آب و هوای کشور مالزی در ماه آذر (دسامبر)

می‌توان در این ماه از روز‌های طولانی و آفتابی سواحل غربی، لذت برد. گویا  طبیعت برای شروع سال جدید آماده می‌شود. صباح و ساراواک برای مسافرت در این ماه بسیار مناسب هستند. ماه دسامبر، آرام‌ترین زمان سال برای مسافرت به شهرهای کلانتان و ترنگانو مالزی است. اگر به دنبال ماجراجویی هستید حتما در چالش جنگل‌های استواییRFC شرکت کنید جایی که باران تنها قسمت کوچکی از هیجان شماست، طغیان آب گل‌آلود رودخانه‌ها، زمین‌های ناشناخته و ناهموار و انواع جانوران و حشرات ترسناک.  همه این‌ها به شما فرصت میدهند که دوباره، خود واقعیتان را پیدا کنید. در ماه آذر، بارندگی 20 روز و دمای هوای مالزی ۲۷ درجه است. اگر می‌خواهید در هوایی خنک به مالزی سفر کنید، بهترین زمان برای سفر به مالزی ماه آذر است چرا که هوا اصلا گرم نیست ولی همچنان رطوبت همیشگی مالزی وجود دارد و از بین نمی‌رود.

آب و هوای مالزی در دی ماه (ژانویه)

اگر اواسط ژانویه به مالزی بروید هوا کاملا آفتابی است و ممکن است آفتاب پوست شما را در حد یک عقرب سرخ بسوزاند. اما اگر برایتان مهم نیست، می‌توانید سفر خوشی را در سواحل غربی پنینسولا و کل بورنئو شمالی(صاباح و ساراواک) تجربه کنید. در این زمان از سواحل شرقی و کل جزایر آن(خصوصا ترنگانو و کلانتان) دور بمانید، زیرا این منطقه دقیقا در مسیر رعد و برق باران‌های موسمی شمالی قرار دارد. بسته به سال، ممکن است جشن تایپوسام در ژانویه بیفتد. این جشنواره سرگرم کننده و پر از رنگ، نوعی ادای احترام به خدای هندوی لرد موروگان است. گاهی زاهدان با سوراخ کردن پوستشان طلب بخشش کنند. در دی ماه بارندگی 16 روز و دمای هوای کشور مالزی در 27 درجه است.

جشن های عجیب کشور مالزی

آب و هوای مالزی در بهمن (فوریه)

هنوز هم باید از رفتن به سواحل شرقی جلوگیری کنید(در این فصل جزایر به معنای واقعی کلمه بسته‌اند). اما به هرجای دیگری که می‌خواهید می‌توانید سفر کنید. هوا به شدت آفتابی است و تنها چیزی که نباید فراموش کنید استفاده از دئودورانت‌هاست. بسته به سال، سال نو چینی ممکن است در فوریه بیفتد. این تعطیلات ملی با لباس‌های قرمز روشن و در روز پانزدهم پرتغال‌های ماندارین در دریاها و رودخانه‌ها انداخته می‌شوند. این ماه ماهی است که در آن جشن، بالن‌ها در پنانگ به راه می‌افتند. موسیقی، رقص نور، انواع غذاها و بالن‌هایی برای تفریح و انواع بالن‌های رنگارنگ شناور در آسمان که برای هر کودک یا حتی بزرگسالان مانند یک رویای واقعی است. در ماه بهمن یا همان فوریه میلادی، بارندگی 14 روز و دما 28 درجه است.

بالن سواری در مالزی

آب و هوای کشور مالزی در ماه اسفند (مارس)

ماه مارس بهترین زمان برای سفر به مالزی است. در ماه مارس هوا آفتابی است و جزایری مانند تیومان، ردانگ و پرهنتیان دوباره رونق میگیرند. علاقمندان به موسیقی در جشنواره K k جاز که در کوتاکینابالو برگزار می‌شود و شامل یک گروه هیجان‌انگیز از نوازندگان محلی و خارجی است، شرکت می‌کنند. درحالی که هواداران ورزش و سلامت، با مشاهده  "کونووی برباسیکال وانیتا" (کاروان دوچرخه سواری بانوان) به سطح بالایی از آدرنالین می‌رسند. جایی که حدود 3000 زن در مسابقات دوچرخه سواری در شهر "پوتراجایا" باهم به رقابت میپردازند. برای دوستداران هنر و فرهنگ، هم جشنواره بین‌المللی فرهنگی تاوائو مالزی در ماه اسفند برگزار می‌شود که می‌توانند با آداب و رسوم و فرهنگ هر 27 قومیت موجود در مالزی، آشنا شوند. مالزی در ماه مارس یا اسفند، 27روز بارانی است و دما به 28 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

آب و هوای کشور مالزی

چه زمانی نباید به مالزی برویم؟

اگر هدف شما از رفتن به مالزی، فقط غواصی در سواحل شرقی است. پس باید از مسافرت به مالزی در ماه‌های اکتبر تا مارس اجتناب کنید. سایر ماه‌های سال برای مسافرت، مخصوصا برای غواصی، کاملا مناسب هستند.

نتیجه گیری

در این مطلب به معرفی بهترین‌ زمان‌ها برای سفر به مالزی پرداختیم. بهترین موقع برای خرید تور مالزی، برای هر فرد و سلیقه‌ای متفاوت است. یک نفر به دنبال خرید تور مالزی با هزینه‌ای کمتر است و یکی به دنبال آب و هوای خنک‌تر. چنانچه هنوز سوالی در مورد زمان مناسب برای خرید تور مالزی دارید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان بخش تور خارجی لیانا پرواز تماس بگیرید تا کارشناسان ما سوالاتتان را با صبر و حوصله جوابگو باشند.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید