Liana parvaz

معرفی بهترین رستوران‌های کوالالامپور

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

۱۵ تا از بهترین رستوران‌های مالزی

بیشترین شهرت مالزی به خاطر غذاهای خوشمزه آن است که از انواع غذاهای چینی و هندی گرفته تا مالایی و غربی، در آن عرضه می‌شود. مالزی با داشتن رستوران‌های ۲۴ ساعته یا مامک‌ها و غذاسراهای مختلف، گزینه‌های زیادی برای  انتخاب گردشگران در نظر گرفته است. لیست ما از بهترین رستوران‌های کوالالامپور برای هر بودجه و سلیقه‌ای، تصمیم گیری برای سفر به مالزی را راحت‌تر می‌کند.

باکتی وود لند

باکتی وود لند که در کنار مسجد جامع واقع شده است، یکی از بهترین رستوران‌های هندی در مالزی به شمار می‌رود و غذاهای متنوع شمال و جنوب هند را عرضه می‌کند. این رستوران، منویی از غذاهای گیاهی و حلال ارائه می‌دهد که گردشگران می‌توانند از میان وعده‌های غذایی آنها، اوتاپام، تایی و نان را انتخاب کنند. بزرگترین و بارزترین ویژگی این رستوران، قیمت پایین غذاهای آن است.


باکتی وودلند مالزی

غذاسرای لات تن هاتونگ

مالزیایی‌ها، غذاسراها را دوست دارند. لات تن هاتونگ در باکتی بیتانگ دارای تعداد زیادی فروشنده چینی است که انواع مختلف نودل‌ها، پودینگ‌ها و غذاهای خوشمزه دیگر را در طبقه هم‌کف مرکز فروش لات تن سرو می‌کنند. فروشنده‌های دوره‌گرد، مقدار زیاد غذا را با قیمت کم می‌فروشند که از میان این غذاها، هاکن می بهترین و خوشمزه‌ترین آنها است.


لات تن هاتونگ مالزی

گوشت قلقلی با نودل سونگ کی

رستوران سونگ کی، گوشت قلقلی و نودل مخصوص خود را سرو می‌کند. هر کسی با هر سلیقه‌ای دستور پخت جادویی سوپ نودل سونگ کی را ستایش می‌کند. این رستوران چینی با نمای خارجی زرد رنگ که در طول دهه‌ها، خوشمزه‌ترین نودل‌ها را سرو کرده است ارزش امتحان کردن را دارد.


نودل سونگ

دویس کُرنر

گردشگرانی که به دنبال تجربه کردن یک غذای اصیل مالزیایی هستند می‌توانند به رستوران برگ موز دویس کرنر بروند. مشتریان غذای سفارش داده خود را به جای بشقاب، روی یک برگ موز بزرگ دریافت می‌کنند. غذاهای جنوب هند منعکس کننده فرهنگ محلی آنهاست که با قیمت مناسب سرو می‌شوند. اگر می‌خواهید تجرب‌ ای واقعی داشته باشید قاشق و چنگال خود را رها کنید و با دست غذا را بخورید. فقط به یاد داشته باشید که با دست راست بخورید.

دویس کرنر

رستوران حوسن کافی

رستوران حوسن کافی در برکفیلدز در کنار هتل‌هایی با قیمت مناسب واقع شده است و غذاهای هندی را با قیمت‌های مناسب سرو می‌کند. این رستوران به روش معمولی ناسی کاندار مالزیایی، غذاهای مختلف از جمله روتی، برنج سرخ شده و ناسی لماک را ارائه می‌دهد. به خاطر خدمات ۲۴ ساعته و ارائه منو به زبان انگلیسی، تعجبی ندارد که این رستوران، بهترین رستوران کوالالامپور برای گردشگران باشد.


رستوران حوسن کافی

رستوران یاپ هوپ کی

رستورانی با نمای خارجی قرمز رنگ، نزدیک ایستگاه مترو سو لین است که به خاطر سرو غذای هاکا، جزو بهترین رستوران‌های کوالالامپور طبقه‌بندی شده است. چه در داخل رستوران بنشینید یا در محوطه خارج از آن، یاپ هوپ کی غذاهای متنوعی برای هر سلیقه باقیمت مناسب ارائه میدهد. می‌توانید یانگ تائو فو، سوپ نودل سنتی هاکا و غذای گیاهی موک داک را در این رستوران امتحان کنید.


رستوران یاپ هوپ کی

رستوران تاریک

اگر می‌خواهید یک طبخ متفاوت با غذا خوردن در تاریکی را تجربه کنید به رستوران تاریک کوالالامپور در چانکات بوکیت بیتانگ بروید. به گفته صاحب رستوران اگر ظاهر غذا را در نبینیم، غذا خوشمزه‌تر می‌شود. مشتریان ابتدا غذای خود را انتخاب می‌کنند سپس ساعت و تلفن همراه خود را در یک قفسه قفل دار می‌گذارند و سر میز خود در تاریکی می‌نشینند. رزرو میز در رستوران ضروری است و مشتریان باید از قوانین رستوران در رابطه با نحوه لباس پوشیدن تبعیت کنند.


رستوران تاریک

گرلا

گرلا غذاهای غربی را سرو می‌کند و یکی از بهترین رستوران‌های کولالامپور برای مهاجران غربی است. بر خلاف اینکه در وانگساماجو واقع شده و مقداری از مرکز شهر فاصله دارد. بهتر است امتحان کردن برگرها، جوجه کباب‌ها و لم چاپس‌های این رستوران را از دست ندهید. یک دیس بزرگ با مخلوطی از گوشت‌های کبابی که می‌توانید گوشت و سس آن را خودتان انتخاب کنید، غذایی مخصوص در این رستوران حلال است. تمام روش‌های انتخاب غذا، چه به صورت منو چه به صورت سلف سرویس، در این رستوران در دسترس هستند.


رستوران گرلا مالزی

لافیت

برای داشتن یک تجربه لذیذ و فوق‌العاده لوکس به لافیت شانگریلا بروید. لافیت، رستورانی فروانسوی است که جوایز بسیاری برای غذاهای خوب خود در مالزی دریافت کرده است. این رستوران توسط یک آشپز اداره می‌شود و اغلب در مورد غذاهایش از مشتریان خود، نظر سنجی می‌کند. در این رستوران با محیطی پیچیده و مجلل با گارسون‌هایی مودب و با لباس فرم‌های مناسب، رو به رو خواهید شد. لافیت اغلب طعم‌های فرانسوی و اروپایی را عرضه می‌کند. این رستوران مجلل در کوالالامپور، وعده‌های غذایی لذیذ و لیستی طولانی از نوشیدنی‌های نادر برای مشتریان آماده می‌کند. این رستوران، بهترین مکان برای خوردن شام عاشقانه است.


رستوران لافیت مالزی

غذاسرای شبانه جالان آلور

جالان آلور، محله‌ای پر از چراغ‌های قرمز رنگ است. این مکان یکی از معروفترین خیابانهای مالزی است که می‌توانید در آن غذاهای متنوع بخرید. جالان آلور از محبوبیت زیادی در بین گردشگران برخوردار است. از ساعت ۵ عصر به بعد، فروشنده‌های دوره گرد در دو طرف خیابان، اسنک و غذاهای ارزان را روی میزها در کنار جاده یا صندلی‌های پلاستیکی سرو می‌کنند. هم مردم محلی هم گردشگران به غذاسرای جالان آلور می‌روند تا از خوردن کباب ساتی، سوپ نودل و غذاهای دریایی لذت ببرند.


غذاسرای جالان الور

رستوران ماروش

ماروش، رستورانی با سبک عربی، در بوکیت بیتانگ است که در سال ۲۰۱۱ افتتاح شد و به یکی از رستوران‌های برتر سرو کننده غذاهای شرقی تبدیل شد. ماروش، منویی از غذاهای گران قیمت از قبیل غذاهای گریل شده و انواع کباب‌ها ارائه می‌کند و مشتریان، معمولا از فضای رستوران و کیفیت خدمات آن راضی هستند.


رستوران ماروش

مادام کوان

رستوران کوان سویی لیان از سال ۱۹۷۷ درحال سرو کردن انواع غذا است و هنوز بهترین غذاهای مالزیایی از ناسی لماک گرفته تا نودل‌های طبخ شده به روش چینی را سرو می‌کند. مادام کوان ترکیبی از طعم‌های متفاوت و غذاهای محلی همراه با فست فودها را فراهم می‌کند و گردشگران کنجکاو می‌توانند در این رستوران تجربه‌ای متفاوت، داشته باشند.


مادام کوان مالزی

رستوران کوچا

برای خوردن یک غذای ارزان در بوکیت بیتانگ، به رستوران کوچا در جالان آلور بروید. در این رستوران، بهترین چارکی تئو که نودل سرخ شده محبوب در خارج از پنانگ است را امتحان کنید. در این رستوران ارزان‌ترین غذاهای سنتی سرو می‌شوند و گردشگران می‌توانند غذاهای اصیل مالزیایی را تجربه کنند.


رستوران کوچا مالزی

 ناگاساری کاری‌هوس

در این رستوران، ترکیبی از انواع غذاهای جنوب و شمال هند به صورت سلف سرویس و هم به صورت منو سرو می‌شود. اما ویژگی خاص این رستوران، سرو برنج روی برگ موز به جای بشقاب است. این رستوران، تجربه‌ای از خوردن غذاهای طبخ شده به روش مالزیایی و هندی را برای گردشگران فراهم می‌کند.


ناگاساری مالزی

دشیپ

اگر به دنبال رستورانی با سبک غربی هستید، رستوران دشیپ در خیابان جالان سلطان اسماعیل که استیک‌ها و غذاهای دریایی خوشمزه را سرو می‌کند، یک گزینه مناسب است. نمای خارجی این رستوران، شباهت زیادی به کشتی دارد و فضای داخلی آن تم دریایی، ملوانی دارد. خوردن غذا در این فضا، تجربه‌ای متفاوت است. علاوه بر این، بهترین استیک‌های مالزی در این رستوران سرو می‌شوند.


رستوران دشیپ مالزی

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید