Liana parvaz

بهترین ساحل های لنکاوی را بشناسید

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

بهترین ساحل‌های لنکاوی، مالزی

لنکاوی در شمال غربی مالزی و در دریای آندامان گرفته است. لنکاوی همواره یکی از بهترین مقاصد تفریحی برای مردم محلی و توریست‌های بین‌المللی به شمار می‌رود. در این مطلب با بهترین سواحل لنکاوی از زیباترین مکانها برای مشاهده غروب آفتاب و ماسه زارهای سیاه‌رنگ گرفته تا خورهای تفریحی خاص آشنا خواهید شد.

چیزهایی که باید درباره سواحل لنکاوی بدانید

چیزهایی هست که باید پیش از غواصی در سواحل لنکاوی، بدانید. مثلا بیشتر سواحل عمومی واقع در خط ساحلی شمال تا جنوب لنکاوی، فاقد امکانات عمومی فراوان هستند. اگر به نقشه نگاه کنید و یا قصد سفر به این سواحل را داشته باشید، دو کلمه همواره توجه شما را به خود جلب خواهند کرد. پنتای که به معنی ساحل است و جالان که به معنی جاده است. در نام بیشتر سواحل لنکاوی از کلمه پنتای استفاده شده است. همچنین ممکن است با کلمه پولا یا پوالو که به معنی جزیره است مواجه شوید.

ساحل سنانگ لنکاوی Cenang Beach

مشهورترین و طولانی‌ترین ساحل در قسمت غربی لنکاوی، ساحل سنانگ است. درختان نارگیل که به موازات شن‌های نرم ساحلی کشیده شده‌اند به همراه تفریحگاه‌ها، چشم‌انداز جزیره تپور و رباک را تشکیل می‌دهند. کسانی که به ساحل می‌روند، میتوانند با پرداخت مقدار کمی پول یک تخت آفتابی اجاره کنند. علاوه بر آن مغازه‌های آزاد، رستوران‌ها و بارها در طول جاده کنار ساحل، مشغول به کار هستند، شما می‌توانید مایحتاج خود را از آنجا تهیه کنید. جدای از استراحت و تفریح این ساحل یکی از زیبا‌ترین غروب‌ها را دارد همچنین شما میتوانید در آب‌های آرام با خیالی آسوده شنا کنید.

سنانگ بیچ یا ساحل چنانگ

ساحل تنگا لنکاوی

این ساحل در جنوب سنانگ قرار گرفته است و می‌توان گفت در امتداد ساحل کنانگ است و نه جدا از آن. در ساحل تنگا توریست کمتری دیده می‌شود زیرا این ساحل، در مقایسه با همسایگان جنوبی‌تر خود توسعه کمتری داشته است. البته وجود توریست کم در این مکان، به مسافران این امکان را می‌دهد که در خلوت و آرامش، استراحت کنند. در سواحل تنگا می‌توان به ورزش‌هایی مانند جت اسکی و قایق سواری هم پرداخت.

ساحل لنکاوی تنگاه

ساحل کوک

ساحل کوک جزو بهترین ساحل های لنکاوی برای داشتن تفریحاتی لوکس به شمار می‌رود. ساحل کوک بسیار زیبا بوده و تفریحگاه‌هایی بیشماری دارد. این ساحل در نوار غربی، نزدیک به لنکاوی کابل کار قرار گرفته است. در حوالی ساحل گستره وسیعی از بارها و رستوران‌ها دیده می‌شوند و عاشقان لحظات رمانتیک می‌توانند از پس پنجره‌های بار، در حالی که از نوشیدنی‌های خود لذت می‌برند به تماشای غروب زیبای خورشید بنشینند. در نزدیکی همین ساحل، فانوس دریایی زیبای واقع شده است که برای گرفتن عکس بسیار کارآمد خواهد بود.

بهترین سواحل مالزی

ساحل پاسیر تنگوراک در مالزی

این ساحل زیبا در خط ساحلی شمالی پنهان شده و منزوی است. زیرا انبوهی از جنگل‌ها این ساحل را در برگرفته‌اند. آب‌های شفاف ساحل برای شنا بسیار مناسب هستند و به خاطر دور ازدسترس بودنش، مسافران این امکان را دارند تا در خلوت از ساحل لذت ببرند. البته لازم است بدانید که در این منطقه میمونها پرسه می‌زنند و امکانات آن نیز اندک است.

Tengkorak-Beach malaysia

ساحل شن‌های سیاه کشور مالزی

همانطور که از نام این ساحل، پیداست، شن‌های این ساحل به سیاهی میزنند. این ساحل در چند کیلومتری جنوب غربی تانجونگ‌رو واقع شده است. در مورد این جزیره اسرار آمیز و رنگ سیاه ماسه‌های آن، افسانه‌های زیادی وجود دارد، از عقاب‌های غول پیکر و کشتی‌های به گل نشسته گرفته تا شگفتی‌های زمین‌شناسی و خاکسترهای شالیزارهای سوخته، اما کسی دلیل واقعی شکل‌گیری این افسانه‌ها را نمی‌داند. اگر در اطراف ساحل بچرخید یک اسکله کلاسیک چوبی را در نزدیکی روستای ماهیگیری می‌بینید که تا دریا امتداد یافته است. ممکن است ساحل شن‌های سیاه، برای گرفتن حمام آفتاب، بهترین ساحل لنکاوی نباشد اما برای گشت و گذار بسیار جالب است.

ساحل شن سیاه در مالزی

تلوک یو (خور کوسه‌ها)

ساحل کوچکی به طول 200 متر که نامش را از مجسمه‌های کوسه سنگی ساخته شده از نوع سفید و غول پیکر واقعی در دریا گرفته است. مسافران علیرغم وسعت کم ساحل، خور تلوک یو را جزو بهترین جاذبه های لنکاوی میدانند. آبهای آرام، مکانی ایده‌آل برای شنا بوده است. علاوه بر این رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و صنایع جالبی در چند متر آن طرف‌تر از ساحل وجود دارند. خور کوسه‌ها، در امتداد ساحل شن‌های سیاه، قرار گرفته است.

تلوک یو مالزی

جاده ساحلی جالان تانجونگ رو

مسافران باید پیش از رسیدن به تانجونگ رو از سواحل شمالی آن بگذرند. نزدیک ساحل، جاده ساحلی جالان تانجونگ رو قرار دارد که نام جاده است. نام این جاده از حالت نرم ماسه‌ها گرفته شده است. ممکن است چشم‌انداز جزیره به زیبایی سواحل شمالی زیبا نباشد اما سفری جذاب برای عکاسان به شمار می‌رود.

ساحل تانجونگ رو لنکاوی

این ساحل زیبا اغلب در شمار بهترین سواحل لنکاوی قرار میگیرد. تانجونگ رو در سواحل شمالی را، میتوان بهشت شنی معرفی کرد. شن‌های سفید را تصور کنیدکه درختان خرما بر روی آنها سایه افکنده است و تخته سنگ‌های آهکی که از آب‌های کم عمق بیرون زده‌اند. آب‌های زلالی که سکونتگاه انواع زیادی از آبزیان هستند و می‌توانید با اجاره ابزار غواصی، شانس دیدن آنها را از نزدیک به دست آورید.

تفریحگاه‌ها و رستوران‌های کنار ساحل، خدمات لوکسی را به مسافرین عرضه میکنند. ممکن است این جزیره در مقایسه با دیگر جزایر لنکاوی کوچکتر باشد، اما شرایط بی‌نظیر و چشم‌انداز جذاب آن، سبب می‌شود که چیزی از بقیه جزایر کمتر نداشته باشد و جزو بهترین جزیره‌های لنکاوی باشد.

تانجونگ رو لنکاوی مالزی

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید