Liana parvaz

راهنمای سفر به جزیره پنانگ

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

کارشناسان گردشگری و شمار زیادی از جهانگردان بر این موضوع تأکید دارند که پنانگ مروارید مشرق زمین است و نسبت به گذشته تفییرات زیادی کرده است. بهتر است بدانید این شهر اخیراً به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان شناخته شده است!

مهم نیست چندمین بار است که به پنانگ سفر می کنید چون مکان هایی که در این مقاله معرفی می شوند آن قدر جذاب و دیدنی هستند که می توانند همیشه گردشگران را به سوی خودشان جذب کنند.

سوار تریشا بشوید و در شهر چرخی بزنید.

در پنانگ، علاوه بر اتومبیل و اتوبوس، دوچرخه و تریشا هم دیده می شود. البته امروزه پیدا کردن این وسیله های نقلیه سه چرخ قدری سخت تر از گذشته شده است ولی هنوز هم اگر کمی بگردید در منطقه جرج تاون و در اطراف کشتی تفریحی سوپراستار لیبرا،  می توانید چند تریشا پیدا کنید. تریشا وسیله ای جالب و سنتی برای رفتن از نقطه ای به نقطه دیگر از شهر است و از شر ترافیک دیوانه کننده پنانگ هم نجات پیدا خواهید کرد. البته کرایه ها بسیار متفاوت است ولی به طور میانگین کرایه هر یک ساعت از 30 رینگیت مالزی تجاوز نمی کند.

در شب به دیدن معبد کک لوک سی بروید.

معبد کک لوک سی یکی از بزرگترین و زیباترین معبدهایی که در این منطقه وجود دارد. این معبد که با مجسمه ها، کنده کاری ها و تصاویری از بودا مزین شده است یکی از اجزاء اصلی فرهنگ بودائیسم و فرهنگ چینی در منطقه پنانگ است. ساختمان معبد، با بتکده ها و گذرگاه های سرپوشیده اش، به ویژه در شب سال نو چینی بسیار زیبا و دیدنی است. در این موقع از سال، معبد بسیار شلوغ و پر جمعیت است و علاوه بر زیارت کنندگان، گردشگران زیادی که دوست دارند در جو معنوی معبد غوطه ور بشوند نیز آن جا حضور پیدا می کنند.

قدم زنان به دیدن معبد در بالای تپه بروید.

معبد Arulmigu Balathandayuthapani یکی از قدیمی ترین معابد هندو در پنانگ است و برای دیدن آن باید از 500 پله بالا بروید. این زحمت را به خودتان بدهید تا در بالای تپه، پاداش شما یک دید 180 درجه ای از کل منطقه و از کوه ارسکین باشد.

از یکی از بزرگترین مجسمه های بودا دیدن کنید.

معبد Siamese Wat Chayamangkalaram یک معبد بودایی است و در سال 1845 به فرمان ملکه ویکتوریا ساخته شده و یک مجسمه بودای دراز کشیده و طلاکاری شده با 180 فوت طول در آن دیده می شود. این مجسمه اگر بزرگترین مجسمه بودا در جهان نباشد، یکی از بزرگترین هاست. معبد در منطقه جالان بورا قرار گرفته است و واقعاً تماشایی است.

از معبد مار دیدن کنید.

می دانید که پنانگ پیشینه فرهنگی بسیار غنی دارد و تعداد معابد عجیب و غریب آن از یکی دو تا تجاوز می کند. با این حال، معبد مار یکی از معابد شگفت آور بودایی است که حتماً باید آن را ببینید. این معبد همانطور که از اسمش پیداست، پر از مار است که بعضی از آن ها سمی هستند ولی در بوی خوش بخورهای معبد به خوابی شیرین فرو رفته اند. البته به گردشگران توصیه می شود مارها را برای سلفی گرفتن برندارند، شما هم موقع بازدید از این معبد بهتر است به این توصیه گوش بدهید. حواس تان باشد روی مارها پا نگذارید!

در موزه اشباح با شبح ها ملاقات داشته باشید.

بله، درست متوجه شدید! موزه ای درباره ارواح و اشباح. البته اگر برای اولین بار است که به این موزه می روید نباید زیاد بترسید چون اشباح به گونه ای نیستند که شب ها به خواب تان بیایند. در واقع، این موزه یکی از جاذبه های توریستی مطرح پنانگ است و بازیدکنندگان می توانند با اشباح مختلف عکس های یادگاری بیندازند. این اشباح از موم و پارچه ساخته شده اند و اگر دل و جرأتش را داشته باشید می توانید به آن ها دست بزنید!

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید