Liana parvaz

تجربه هیجان‌انگیز موتور سواری در بالی

 1. صفحه اصلی
 2. گردشگری

تجربه موتور سواری در بالی و شرایط آن

بالی یکی از جزایر بسیار دیدنی و زیبای کشور اندونزی می‌باشد و هر ساله تعداد زیادی از مسافران خارجی و داخلی را به خود جذب می‌کند. محل قرار گیری این جزیره که در میان پیوند گاه دو اقیانوس بزرگ دنیا یعنی آرام و هند است باعث شده تا طبیعت چشم نواز و البته بی نظیری را به همراه داشته باشد. همین امر باعث شده تا خیلی از مسافران برای استراحت و گذران تعطیلات خود این جزیره را انتخاب کنند. اگر شما نیز قصد انجام این کار را دارید با ما همراه باشید.

جزیره بالی

موتور سواری در جزیره بالی چگونه است؟

یکی از تفریحات بسیار جذاب برای مسافران بازدید از مکان‌های توریستی و تفریحی است. گردش در مکان‌های تاریخی و ناشناخته می‌تواند به یادگیری و شناخت محیط‌ها و فرهنگ‌های گوناگون کمک زیادی کند. دیدن بومیان محلی و رسم و رسوم آن‌ها، بازدید از جنگل‌ها و پارک‌های حفاظت شده، گردش در میان شن‌های ساحل اقیانوس و گشت و گذار در بازرهای بومی و محلی تنها گوشه‌ای از دیدنی‌های فریبنده بالی است. اما برای خیلی از افراد این کار به تنهایی و با پای پیاده میسر نیست. خیلی‌ها هم حاضر به پرداخت مبالغ بالای تورهای داخلی جزیره نیستند و نمی‌توانند از آن‌ها هم استفاده کنند. از طرفی، ندیدن این همه زیبایی نیز می‌تواند برای مسافران حسرت آور و ناراحت کننده باشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از امکانات موتورهای تفریحی در داخل جزیره بالی است. موتور سواری و گردش در فضای باز می‌تواند هیجان و آدرنالین را به حداکثر خود برساند و تجربه فراموش نشدنی برای شما باشد. تصور موتور سواری در میان جنگل‌های بارانی و یا با سرعت از روی ماسه‌های ساحلی گذشتن می‌تواند برای هر کسی جذاب و خاطره انگیز باشد. شرکت های زیادی در بالی اقدام به کرایه موتورهای دو چرخ و چهار چرخ می‌کنند. موتورهای کرایه ای به شکل اسکوتر بوده و عمدتا از دو برند یاماها و هوندا هستند. این موتورها با داشتن حجم موتور 110 تا 125 سی سی از قدرت خوبی نیز برخوردار هستند. در مناطق ساحلی بالی مانند کوتا، سانور، جیمباران و مناطق شلوغ شهری تعداد زیادی از شرکت‌ها و هتل‌ها اقدام به کرایه موتور می‌کنند. شما می‌توانید به دو صورت زمانی و روزانه اقدام به تهیه موتور کنید. در حالت زمانی شما برای چند ساعت می‌توانید موتور را در اختیار داشته باشید و بعد از آن باید موتور را تحویل دهید. در حالت روزانه نیز، ملاک تعداد روزهایی است که درخواست دارید.


تور بالی

موتور سواری در بالی

آیا برای راندن موتور به گواهینامه بین المللی نیاز است؟

جواب این سوال بله است. شما باید برای راندن و گردش با موتور گواهینامه مخصوص به موتور را داشته باشید. البته در بیشتر موارد بعضی از فروشندگان برای کسانی که مدرک ندارند با کمی آموزش و یک گواهی به نام گواهی مفقودی مدارک بین المللی رانندگی کار شما را راه می اندازند. عمدتا موتورها دارای بیمه نامه هستند و در صورت خرابی و تصادف آن‌ها را به راحتی تعمیر می‌کنند. سرنشینان موتور نیز می‌توانند خود را بیمه کنند تا در صورت حاثه از بیمه نامه خود استفاده کنند. این نکته‌ها کمک می‌کند تا شما یک تعطیلات بدون هیچ نگرانی‌ای داشته باشید.

قیمت اجاره موتور در بالی

قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های مختلف، بسته به نوع موتور انتخابی شما و کارایی آن متفاوت است. قیمت‌های موجود بین 5 تا 10 دلار برای موتورهای معمولی در روز است. البته شرکت‌هایی نیز اقدام به دادن پیشنهاد‌های پکیج شده و تور مانند به مسافران می‌کنند که قیمت آن‌ها می‌تواند بین 50 تا 100 دلار باشد. معمولا به دلیل راحتی مسافران، موتورها را با باک پر یا نیمه پر تحویل داده و به همان شکل نیز تحویل می‌گیرند. هزینه بنزین نیز بر عهده مشتری است. برای داشتن بیمه‌های مختلف هم باید هزینه‌های مربوط به آن را بپردازید.

موتور سواری در بالی

نکات مربوط به کرایه موتور در بالی:

قبل از آن که موتور را تحویل بگیرید بهتر است نکات زیر را رعایت کنید: 

 • قبل از هر کاری، موتور را از نظر سلامت فیزیکی و ظاهری بررسی کنید. هر گونه تغییر در شرایط موتور می‌تواند به پای شما نوشته شود. 
 • برای آن‌که سفر بی‌خطری را داشته باشید بهتر است با پرداخت مبلغ کمی از فروشنده بخواهید تا به شما تمامی لوازم پوششی حفاظتی را بدهد. استفاده از این وسایل مخصوصا کلاه در هنگام رانندگی به شما اطمینان می‌دهد. 
 • اگر می خواهید موتور را برای مدتی در جایی پارک کنید و برای مثال در بازار گردش کنید، یادتان نرود که حتما آن را خاموش کرده، قفل کنید و به آن زنجیر بزنید. در مناطق توریستی همیشه احتمال دزدی و کلاهبرداری وجود دارد.
 • در محافظت از کلید موتور نیز دقت کنید.
 • قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید. تمامی جریمه به پای شما است و خودتان باید هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت کنید.
 • بهتر است به علائم تابلوهای راهنما توجه کنید و سرعت مجاز و غیر مجاز را رعایت کنید. سعی کنید در مسیرهایی رانندگی کنید که برای مسافران شناخته شده تر باشد.
 • اگر با تور ثبت نام نکرده‌اید اشکال ندارد، اما سعی کنید همراه با آن‌ها حرکت کنید. بودن در مسیرهای خلوت و بدون شناخت می‌تواند کمی ترسناک و دلهره آور باشد. برای رفتن به بیرون سعی کنید کیف‌های دوشی همراه خود نبرید زیرا می‌تواند باعث دزدی شود.
 • همیشه همراه خود کاپشن بارانی داشته باشید، مخصوصا در ماه‌های بارانی سال. بارش باران در جزیره‌های استوایی می‌تواند خیلی ناگهانی و شدید باشد. 
  برای تهیه و استفاده از این امکان تردید نکنید و بگذارید تا جذابیت‌های سفر شما را با خود همراه کند. یقین داشته باشید که داشتن موتور و هیجان موتور سواری در بالی چیزی نیست که در هر جایی آن را تجربه کنید.


سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید