Liana parvaz

جزایر نزدیک بالی در اندونزی را بشناسیم

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

معرفی جزایر نزدیک بالی

بالي که به عنوان جزيره‌ي خدايان شناخته مي‌شود، برترين مقصد گردشگري اندونزي محسوب مي‌شود. در اين مکان، تاريخي شگفت انگيز با فرهنگي معنوي به هم آميخته‌اند و بدين ترتيب در اينجا براي همه‌ي افراد چيزي منحصر به فرد براي ارائه وجود دارد. مهم‌تر از همه اينکه اين جزيره واقعا زيباست و داراي ارکان طبيعي شگفت انگيزي مانند جنگل‌هاي سبز انبوه، کوهستان‌ها و سواحل ماسه‌اي سفيد رنگ مي‌باشد. همانطور که پيداست توربالي يکي از مهمترين مقاصد گردشگراني است که به اندونزي سفر مي‌کنند، اما در عين حال نبايد جزاير متعدد اطراف بالي را فراموش کرد که به همان اندازه ديدني و هيجان انگيز مي‌باشند. هر چند استان بالی خودش جزیره است اما در اطراف این جزیره بزرگ چند جزیره دیگر قراردارد که از دیدنی‌های منطقه به شمار می‌روند. در اين مطلب نگاهي به اين جزاير مي‌اندازيم:

در جنوب شرقی جزیره بالی، سه جزیره کوچکتر قرار دارند که هرکدام یک جاذبه گردشگری به شمار می‌روند. نوسا پنیدا Nusa Penida بزرگ‌ترین آن‌هاست. دو جزیره دیگر Nusa Lembongan و Nusa Ceningan هستند.

جزیره نوسا پنیدا / Nusa Penida

 نوسا پنیدا یکی از جزیره‌های اندونزی است و بزرگ‌ترین آنها در جنوب شرقی جزیره بالی است. این جزیره در همسایگی جزیره لمبونگان واقع است و تپه‌های مرتفع در آن زیاد دیده می‌شود. نوسا پنیدا یکی از مشهورترین جزیره‌های اطراف بالی است و تصاویر زیادی از آن در میان اهل سفر دست به دست می‌شود. سواحل معروفی دارد همچون Kelingking Beach  یا Crystal Bay ، Angel Billabong و Broken Beach که مورد علاقه گردشگران است. 

همه چیز از شنا در استخرهای طبیعی تا غواصی و شنا در سواحل زیبای شنی سفید یا تماشای یک غروب زیبا در سواحل صخره‌ای و طبیعت‌گردی در جزیره‌ای بکر در آن دست یافتنی است. 

اقامت‌گاه‌های هیجان‌انگیز و طبیعی جزیره نیز یکی از جذابیت‌های آن است و همه چیز ازمعبد زیرزمینی تا آبشار می‌توان در این جزیره یافت. غواصی‌های عمیق یا سطحی در آبهای زلال تا شنا در استخر اینفینیتی طبیعی و لذت از طعم خوراکی‌های دریایی از تفریحاتی است که می‌توان در این جزیره داشت.   

یکی از سواحل مشهور آن، ساحل Crystal bay است که مکان مناسبی برای شنا کردن یا غواصی سطحی است.

تپه‌های جزیره نیز مکان مناسبی برای گشت و‌گذار اهل طبیعت است و شناکردن در یک استخر طبیعی با نام Tembeling  . 

برای رسیدن به نوسا پنیدا باید از یکی از اسکله‌های بالی، سوار قایق شد و با طی مسافت حدود 90 دقیقه به جزیره رسید. از آنجا که ساعت رفت و آمد به جزیره محدود است، برای سفر به جزیره یا اقامت در آن باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام داد. 

برای دیدار از این جزیره تورهایی یک روزه نیز طراحی شده که توسط دفاتر مسافرتی ارائه می‌شوند. 

جزیره Nusa Penida بالی

جزیره نوسا لمبونگان / Nusa Lembongan

یکی از سه جزیره جنوب شرقی بالی، نوسا لمبونگان است که بسته به سرعت قایق یا کشتی از سی تا شصت دقیقه با جنوب بالی فاصله دارد. جزیره‌ای که امکانات تفریحی کاملی را دراختیار مسافرانش قرار می‌دهد؛ ازساحل‌های شنی سفید تا صخره‌ای، امکان انواع تفریحات دریایی تا طبیعت‌گردی و پیاده‌روی. این جزیره با جزیره Ceningan که در همسایگی‌اش قرار گرفته و توسط یک پل معلق زردرنگ به هم مرتبط می‌شوند، در مجموع فضای مناسبی برای اقامت و تفریحات جزیره‌ای آنهم در فضایی آرام‌تر از جزیره اصلی یعنی بالی هستند. 

اگر با تور و توسط کشتی به جزیره رفته باشید از امکانات برنامه‌ریزی شده در تور که شامل بازی‌های دریایی، گشت و گذار دیدنی در جزیره و یک غذای بوفه هیجان‌انگیز است، بهره خواهید برد. اگر هم انفرادی سفر کردید می‌توانید با کرایه یک موتورسیکلت سری به اطراف جزیره بزنید، از جنگل‌های حرا Mangrove دیدن کنید، از روی پل معلق عبور کنید و سری به جزیره همسایه بزنید و از طبیعت زیبای هر دو جزیره لذت ببرید. 

از ساحل‌های معروف نوسا لمبونگان، Dream beach یا Sandy Bay هستند. این جزیره‌های همسایه فضای مناسبی برای غواصی در سطح آب، دیدن یک غروب زیبا، آفتاب گرفتن و انواع سرگرمی‌های ویژه جزیره‌ها هستند.  

اگر اهل عکس گرفتن با تاب‌های معروف بالی هستید چندتای آنها را هم می‌توانید در این جزیره‌ها بیابید. 

جزیره Nusa Lembongan بالی

Nusa Ceningan

 این جزیره نیز در همسایگی نوسا لمبونگان یکی از سه جزیره دیدنی جنوب شرقی بالی است. یک پل ارتباطی معلق میان این دو جزیره وجود دارد که البته تنها به وسیله موتور سیکلت می‌توان از آن عبور کرد. 

در این جزیره نیز دیدنی‌های طبیعی و تفریحات دریایی و اقامتگاه‌ها در دسترس است. 

دیدار از این جزیره‌های همسایه می‌تواند در یک روز انجام شود هرچند که با توجه به زمان محدود حرکت رفت و برگشت کشتی و قایق‌ها، اگر قصد اقامت در جزیره‌ها را نداشته باشید باید زمانتان را به نسبت فعالیت‌ها تنظیم کنید.

جزیره Nusa Ceningan بالی

Island Moyo

در فاصله‌ي 280 کيلومتري بالي و شمال جزيره سامباوا، جزيره مويو قرار گرفته است. اين جزيره مکاني نسبتا دور افتاده مي‌باشد که کمتر توسعه يافته و در آن اقامتگاه بسيار مجللي وجود دارد. به همين دليل است که مي‌تواند انتخاب خوبي براي آن دسته از افرادي باشد که به دنبال مکان‌هاي خلوت‌تر و طبيعي‌تر اندونزي هستند و در عين حال مي‌خواهند از امکانات مجلل نيز بهره‌مند شوند.

جزیره Moyo بالی

 جزیره لمبوک / Lombok 

جزیره لمبوک در شرق بالی واقع شده و بخشی از سلسله جزیره‌های Lesser Sunda است. این جزیره به سبب سواحل زیبا و نقاطی در جنوب جزیره که می‌توان موج‌سواری یا بازی‌های دریایی انجام داد، مشهور است. مجموعه جزیره‌های Gili که در آن‌ها استفاده از وسیله نقلیه موتوری ممنوع است نیز در غرب جزیره Lombok  قرار دارند و امکانات بیشتری برای بهره بردن از ساحل‌های زیبا، غواصی در عمق و سطح و تماشای لاک‌پشت‌ها فراهم می‌کنند. 

این جزیره جمعیتی بیش از سه میلیون نفر دارد و دارای یک فرودگاه نیز هست. 

جزیره Lombok بالی

جزیره‌های گیلی / Gili islands

این جزیره‌ها در نوار ساحلی لمبوک قرار دارند. سه جزیره کوچک که با شن‌های سفید، درختان نخل، آب نیلگون و یک دنیای زیرآب شگفت‌انگیز احاطه شده‌اند. یکی از ویژگی‌های این جزیره‌ها نبود هرگونه وسیله نقلیه موتوری در آن است. که همین مساله آن‌ها را به مکانی برای آرامش یافتن در دل طبیعت مبدل کرده است. کوچکی جزیره‌ها به حدی است که با یک دوچرخه می‌توان در عرض سی دقیقه اطراف آن را دید. 

Gili Air: این جزیره کوچک و آرام با امکانات اقامتی لوکس محلی است برای تماشای غروب و طبیعت زیبا و ساحل دیدنی و دریای شفاف. (البته به دلیل حضور گردشگران زیادی در این جزیره‌ها گاهی زباله‌های زیادی در اطراف جزیره دیده می‌شود.)

Gili Trawangan: این بزرگ‌ترین این جزیره‌هاست و محلی برای تفریح و شب زنده‌داری.‌

Gili Meno: این کوچک‌ترین این جزیره‌هاست و محلی برای تماشای لاک‌پشت‌ها. فضایی برای دوچرخه‌سواری، یوگا، نوشتن یا قدم زدن و انجام غواصی یا دیگر تفریخات دریایی در محیطی آرام و به دور از هیاهو. این جزیره شاید آرام‌ترین این جزیره‌ها باشد. 

جزایر gili بالی

جزیره کومودو Komodo  

این جزیره نیز در زنجیره جزیره Lesser Sunda قرار دارد و زیستگاه نوعی از مارمولک 3 متری درشت‌پیکر که به آن اژدهای کومودو می‌گویند،است. تعداد 4 هزار از این گونه جانور، در پارک ملی کومودو که تقریبا تمام منطقه را پوشش داده، زندگی می‌کنند. سطح جزیره از جنگل و تپه‌های آتشفشانی سرخ رنگ پوشیده شده هم چنین آب‌های اطراف جزیره با گیاهان دریایی، درختان حرا و صخره‌های مرجانی فراگرفته شده است.  

جزیره komodo بالی

جزیره جاوا / Java Island

جزيره‌ي بزرگ واقع شده در غرب بالي جاوا نام دارد، اينجا همان جايي است که شما مي‌توانيد شهرهاي بزرگي مثل جاکارتا را بيابيد. اگر تمايل داريد تاريخ و فرهنگ غني اندونزي را تجربه کنيد، جاوا مکاني فراموش نشدني براي اين منظور است. بسياري از تورها در اين منطقه به شما کمک مي‌کنند که از مکان‌هاي جالب و برجسته‌ي جاوا طي يک يا دو روز بازديد کنيد که از آن جمله مي‌توان به معابد هندوي باستاني مانند بوروبودور يا سازه‌هاي جالبي مانند کاخ سلطان اشاره نمود. آتشفشان‌ها، معابد و سواحل تنها تعدادي از اين جاذبه‌هاي ديدني هستند که جاوا مي‌تواند در اختيار شما قرار دهد.

جزیره java بالی

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید