Liana parvaz

پنج جاذبه تازه کشف شده مالزی

  1. صفحه اصلی
  2. گردشگری

کشور مالزی دو تجربه بسیار متفاوت در اختیار گردشگران می گذارد: یکی تفریح و گردش در فلات اصلی و یکی گشت و گذار در جزیره بورنئو. کشور مالزی این جزیره را با اندونزی و برونئی شریک است. فلات اصلی کشور مالزی، آمیزه ای است از فرهنگ های چینی، مالایی و هندی با یک پایتخت مدرن به نام کوالالامپور. بخشی از جزیره بورنئو که در اختیار مالزی است دارای یک جنگل با حیات وحش متنوع، کوه های گرانیتی و قبایل کوچکی از بومیان است. با در نظر گرفتن این موارد، کشور مالزی با بهره مندی از جزایر زیبا، مکان های لوکس و شهرهایی با تنوع فرهنگی برای بسیاری از بازدیدکنندگان یک مقصد متنوع و فرح بخش به شمار می آید.

در ادامه مطلب به چند جاذبه گردشگری برتر مالزی اشاره خواهد شد که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است:

1-پارک ملی گوانگ گادینگ

دوستداران گل و گیاه به طور قطع از دیدن پارک ملی گوانگ گادینگ لذت خواهند برد. گفتنی است بزرگترین گل دنیا نیز در این پارک می روید. قطر گل های رافلیزیا به یک متر می رسد و بوی نامطبوع و زننده ای هم دارد. این گل ها بعد از سه روز پژمرده می شوند ولی در تمام طول سال به جوانه زدن ادامه می دهند، هر چند بهترین زمان برای رشد این گل ها بین ماه های نوامبر و اکتبر است. البته دیدنی های بیشتری هم وجود دارد. پارک ساراواک سواحل زیبایی دارد و کوه های سرسبزش مان خوبی برای کوهپیمایی هستند.

2-جزیره مانوکان

جزیره مانوکان دومین جزیره بزرگ در پارک ملی تانکو عبدل است که اولین پارک دریایی مالزی به شمار می آید. این پارک به خاطر سواحل عالی اش معروف است و بهترین ساحل در کرانه شرقی جزیره قرار دارد. گردشگران می توانند به سواحل مرجانی نیز بروند که محل بسیار مناسبی برای غواصی در آب های کم عمق است. جزیره مانوکان نسبت به جزایر دیگر پارک امکانات رفاهی بیشتری برای گردشگران دارد و از طریق اتوبوس دریایی هم می توان به آنجا رفت.

3-معبد کک لوک سی

معبد کک لوک سی در پنانگ نسبتاً یک معبد جدید به حساب می آید و مانند معابد دیگر از قدمت زیادی برخوردار نیست. این معبد در سال 1891 ساخته شده و به رغم جوانی اش، یکی از مهم ترین معابد بودایی در جنوب شرقی آسیا به شمار می آید. در این معبد تصاویر بیشماری از بودا و دیگر الهه های بودایی به چشم می خورد. این معبد بزرگترین معبد بودایی در مالزی است زائران را از جنوب شرق آسیا به سوی خودش می کشاند. قسمت بسیار دیدنی این مجموعه معبد رامای پنجم است که 10000 بودای کنده کاری شده در آن به چشم می خورد.

4-غارهای باتو

 پاداش گردشگرانی که به غارهای باتو در نزدیکی کوالالامپور می روند این است که با برخی از زیباترین هنرهای هندو روبرو می شوند. سه غار اصلی که مجموعه غارهای باتو را تشکیل می دهند آن را به محبوب ترین معبد هندو در خارج از هندوستان تبدیل کرده اند و هنگام برگزاری جشن سالانه، هزاران هندو را به سوی خوشان جذب می کنند.

5-منطقه حفاظت شده سمنگو Semenggoh

منطقه حفاظت شده سمنگو به خاطر برنامه حفاظتش از اورانگوتان هایی که والدین شان را از دست داده اند یا اورانگوتان هایی که از خطر مرگ نجات پیدا کرده اند شهرت جهانی پیدا کرده است. بهترین زمان برای تماشای اورانگوتان ها اول صبح و بعد از ظهر است یعنی درست بعد از این که وقت غذا خوردشان تمام شد است. این منطقه حفاظت شده از گنجینه بسیار ارزشمندی از پرندگان رنگارنگ و زیبایی که فقط در مالزی زندگی می کنند نیز بهره می برد. از میان این پرندگان می توان از کلاغ سیاه برونئی، فلاورپکر زرد و جغد قهوه ای اشاره کرد.

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید