Liana parvaz

کازان و گردشگری

10 جاذبه برتر کازان که باید از آنها دیدن کنید

یکی از مهمترین کارهایی که در سفر باید انجام دهید بازدید از مناطق جذاب و توریستی آن مقصد است. ما در این مطلب 10 مورد از جاذبه های گردشگری کازان را به شما معرفی کرده‌ایم تا در صورت سفر به تور کازان آنها را بشناسید و بتوانید برنامه ریزی دقیقی برای گشت و بازدید های خود داشته باشید. 

1- مسجد کول شریف

مسجد کول شریف کازان یکی از مهم‌ترین نمادها و جاذبه‌های گردشگری کازان است. این مسجد که در لیست بزرگترین، مسجدهای اروپا قرار می‌گیرد؛ به علت قهرمان مسلمان تاتارها که به عنوان امام خاندان کازان نام برده می‌شد، به نام کول شریف یا قل شریف نام گذاری شده است. این مسجد که آرشیوی از غنی‌ترین کتاب‌‌های باستانی را دارد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.


مسجد کول شریف

2- مرکز خانواده کازان

ساختمان مرکز خانواده کازان به عنوان تالار مراسم در بین خانواده‌های کازان از محبوبیت خاصی برخوردار است. این بنا که به شکل جام می‌باشد یکی از نمادهای معماری زیبای کازان محسوب می‌شود که گردشگرانی که به تور کازان سفر می‌کنند می‌توانند علاوه بر عکس گرفتن با بنای زیبای این ساختمان، از قسمت فوقانی ساختمان سکوی دیدی با امکان مشاهده منظره ساحل رودخانه کازانکا، کرملین و خیابان ساحلی داشته باشند. 


مرکز خانواده کازان

3-معبد همه ادیان

معبد همه ادیان همانطور که از اسمش پیداست، مجموعه عبادتگاهی مذهبی است . این معبد متشکل شده از چند عبادتگاه از جمله مسجد، کلیسا، کنیسه یهودیان، معبد بودایی و همچنین معبدهایی برای آیین‌های چینی و ژاپنی است. این معبد که با هدف گردهم آوردن تمامی ادیان بود به دست شخصی به نام "ایلدر خانوف" در شهر کازان ساخته شد و جزو جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کازان است. ساخت این معبد از سال 1994 شروع شده است و هنوز به پایان نرسیده و قرار است معابد دیگری به آن اضافه شود.

معبد همه ادیان

4- کرملین کازان

کرملین کازان اصلی‌ترین و مهم‌ترین ارگ تاریخی شهر کازان است که بر اساس افسانه‌های دیرین گفته شده است که محل زندگی اژدهای آتشین بوده است. دیوار شمالی کرملین کازان دارای یک برج مخفی بوده و به عنوان نماد اصلی شهر کازان محسوب می‌شود. همچنین یکی از ویژگی‌های این بنا، برج اسپاسکایا است که در قسمت جنوبی کرملین کازان قرار گرفته است. این بنا در سال 2000 به عنوان یکی از میراث فرهنگی کشور روسیه در سازمان یونسکو ثبت شد. پیشنهاد می‌کنیم اگر به تور کازان روسیه سفر کردید تماشای کرملین کازان را از دست ندهید.


کرملین کازان

5- کاخ کشاورزان

کاخ کشاورزان یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی شهر کازان است. این قصر 17 هزار متر مربعی که از سبک معماری باروک الهام گرفته است، در قسمت مرکزی دارای درختی برنزی با ارتفاع 20 متری است که نماد اصالت و باروری طبیعت کازان است. پیشنهاد می‌کنیم اگر به تور کازان روسیه سفر کردید قدم زدن در این مکان رویایی را در نور پردازی‌های شب هنگام روسیه از دست ندهید.

 کاخ کشاورزی کازان


6- خیابان بائومان

خیابان بائومان که جزو اصلی‌ترین خیابان‌های کازان است یکی دیگر از جاذبه‌های کازان محسوب می‌شود که حتما باید در سفر به تور کازان روسیه از آن دیدن کنید. در این خیابان پر جنب و جوش و پرتردد بیشتر رستوران‌ها، بارها، کلاب‌ها،هتل‌ها و ساختمان های تاریخی زیبا قرار گرفته‌اند. این خیابان که به طور شبانه روزی درهیایو و تکاپو می‌باشد بهترین گزینه برای خرید سوغاتی است.


خیابان بائومان کازان


7- برج سویوم بایک

برج سویوم که یکی از مرموز‌ترین مکان‌های کازان است در اوایل قرن 18 ساخته شده. این بنا که جزو معروف‌ترین جاذبه‌های کازان است با هدف دفاع از شهر ساخته شد، در افسانه‌ها آمده است که شاهزاده سویوم برای اینکه پیشنهاد ازدواج ایوان مخوف را قبول نکند خودش را از بالای برج به پایین پرتاب کرد؛ ولی در واقعیت این موضوع حقیقت ندارد چراکه تاریخ ساخت این برج با تاریخ فرمانروایی ایوان مخوف هماهنگی ندارد ولی در هر صورت این بنا یکی از جاذبه‌های گردشگری کازان محسوب می‌شود که افراد بسیاری علاقمند به دیدن آن هستند.

برج سویوم کازان

8- محله قدیمی تاتارها

این منطقه که به عنوان قلب تاریخی کازان است، مهم‌ترین نمونه فرهنگ شهر نشینی تارتار و جزو جاذبه‌های کازان است. این منطقه که ترکیبی از ساختمان‌های قرون 17 و 18 را در خود جای داده است، به عنوان یکی از جذاب‌ترین مناطق کازان است که اکنون به موزه فضای باز تبدیل شده است. در این منطقه بیش از 75 بنای تاریخی و جذاب وجود دارد.


محله قدیمی تاتارها

9- موزه ملی جمهوری تاتارستان

این ساختمان مجلل که روبروی ورودی اصلی کرملین است مهم‌ترین موزه منطقه‌ای کازان و جزو بهترین جاذبه‌های گردشگری کازان نیز می‌باشد. این موزه که تاریخ تمدن تاتارها را به نمایش می‌گذارد شامل آثار و اشیاء به جا مانده از دوران مختلف تاریخ می‌باشد که قطعا برای دوستداران تاریخ و هنر جذاب خواهد بود.


موزه ملی ریاست جمهوری


10- ورزشگاه کازان آرنا

استادیوم مدرن کازان آرنا که در سال 2013 ساخت آن به پایان رسید، در قسمت شرقی شهر قرار گرفته است و جزو مهم‌ترین استادیوم کازان و همچنین دیدنی‌ترین جاذبه‌ی گردشگری کازان است. این استادیوم که توسط یک کمپانی انگلیسی ساخته شده‌است، علاوه بر استادیوم دارای امکانات پزشکی، رفاهی و تفریحی شامل بار، رستوران، کلوب تناسب اندام و.... می‌باشد. ظرفیت استادیوم 45379 صندلی است.


 ورزشگاه کازان آرنا