Liana parvaz

20 جاذبه مالزی که حتما باید ببینید

مالزی کشوری است زیبا در جنوب شرق آسیا  است که تجارب گوناگونی را برای گردشگران خارجی و داخلی رقم می‌زند. ترکیب فرهنگ‌ها، مالزی را قادر ساخته است تا انواع گوناگونی از بهترین طرح‌ها و غذا‌ها را داشته باشد و این مالزی را تبدیل به یکی از بهترین مکان‌ها کرده است. در ادامه بعضی از بهترین جاذبه‌های دیدنی مالزی برای شما آورده می‌شود.

پرلیس

این استان شمالی در بالای پنینسولای مالزی و در مرز مشترک با تایلند واقع شده است. این استان، خاستگاه بهترین غذاهای مالزی است که با ترکیب طعم و مزه غذاهای مالایی و تایی طبخ شده‌اند. غار بسیار قدیمی "گوا کلام" نیز در پرلیس، قرار دارد. اگر چه پرلیس نسبت به سایر استانها از توسعه شهری کمتری برخوردار است اما به خاطر ریشه‌های سنتی و باستانی، به خود میبالد. این استان گویی به طور ثابت در مالزی قدیم، باقی مانده است.


پرلیس مالزی

باتو فرینگی، پنانگ

این مکان، یکی از محبوب‌ترین مقاصد دیدنی مالزی برای توریست‌های بین‌المللی است. باتو فرینگی منطقه‌ای صخره‌ای با سواحل شنی بسیار زیباست که در کوهپایه‌ها واقع شده ست. پنانگ بهشت غذاهاست و شما می‌توانید تمام روز را روی ماسه‌ها دراز بکشید یا به ورزش‌های آبی بپردازید.


باتو فرینگی

لنکاوی، کدا

خوشه‌ای از جزایر که در جایی بسیار دورتر از سواحل کدا واقع شده است. لنکاوی بهشتی برای مغازه‌های آزاد و مکانی عالی با آب‌های زیبا و مناظری آرامش‌بخش برای پرسه زدن است. لنکاوی به خاطر ورزش‌های آبی و مهاجرت پرندگان شهرت یافته است. بسیاری به این مکان می‌آیند تا گروه عقاب‌های زیبا را که در این منطقه مستقرشده‌اند، از نزدیک ببینند.


لنکاوی کداه

کوالا سلانگور، سلانگور

طبیعت در این مکان، گوشه‌ای از یک قلعه مستعمره کهن و شالیزار‌های شهر قدیمی سکینچان را در خود حفظ کرده است. بسیاری به دیدن این باتلاق می‌آیند تا شاهد جمعیت عظیم کرم‌های شب تاب در فصل جفت‌گیری باشند و یا برای دیدن پلنگ‌ها و سمور‌های آبی به این مکان سفر می‌کنند.


سلانگور کوالا

عمارت آبی، کنانگ

این عمارت در اصل، چونگ فتز نامیده می‌شود. این عمارت زیبا نمادی از معماری قرن نوزدهم چین است. که به خاطر دیوارهای آبی و ساخت استادانه بنا مشهور شده است. این عمارت، جزو محبوب‌ترین میراث پنانگ است که کاملا محافظت شده و جزو میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است.

عمارت آبی مالزی

برج‌های دوقلوی پتروناس، کوالالامپور

بنایی فراموش نشدنی است که نمی‌توان آن را ازدست داد، یاد بود غرور و افتخار مالزی، یعنی، بلندترین برج‌های دوقلوی جهان، که میتوانید در تفریحگاه های آن، روزی رویایی را بگذرانید.


برج های دوقلو مالزی

بوکیت، تینگی

بوکیت به خاطر روستاهای ساختگی زیبایی که دارد معروف شده است. این مکان به خاطر تفریحگاه‌های استوایی کلمار شناخته شده است و مردم میتوانند در ارتفاعات و باغ‌های آن به تفریح بپردازند. رستوران‌های زیادی در شهر اسکوار وجود دارد. این مکان، آب و هوای خنکی دارد و از معماری خاص و باشکوهی برخوردار است.


بوکیت تینگی

ارتفاعات کمرون، پاهانگ

از دیگر جاذبه‌هایی که باید حتما ببینید بلندی‌های کامرون هستند. این بلندی‌ها به مزارع چای بوه معروفند. تجربه توت فرنگی‌های شیرین و نوشیدن شیرچای‌های داغ در این مکان، لذت بخش است. اگر میخواهید از آب و هوای گرم و مرطوب استوایی که در مالزی حاکم است، نجات پیدا کنید و به جای خنک تر و با آب و هوای دلپذیرتر بروید، این بلندی‌ها را انتخاب کنید.


ارتفاعات کمرون

ارتفاعات گنتینگ

از رویایی‌ترین مراکز تفریحی مالزی است. کازینوهای فراوان، پارک‌های بسیار زیبا و هتل‌های لوکس، این تپه‌ها را به بهترین سیاحتگاه‌ها تبدیل کرده است. این منطقه تنها مرکز قانونی برای قمار است. این ارتفاعات پر از امکانات و سرگرمی‌هایی است که در هیچ جای دیگری از مالزی دیده نمی‌شود.


ارتفاعات گنتینگ

ردانگ، ترنگانو

این جزیره که در ساحل شرقی قرار گرفته است همه رویاهای عاشقان زندگی زیردریایی را به حقیقت تبدیل می‌کند. زیرا پناهگاه و آشیانه‌ای برای حیوانات دریایی و مخصوصا  لاک‌پشت‌های دریایی است. این منطقه بکر حفاظت شده مکانی عالی برای گذراندن ماه عسل و مکانی محبوب برای غواصی کردن است.

ردانگ مالزی

ملاکا

مالاکا از بهترین ایالت‌ها برای بازدید از مکان‌های تاریخی و عتیقه فروشی‌ها است. این مکان محبوب دوستداران تاریخ و هنر است. مالاکا در روز، موزه‌ای به اندازه یک شهر، پر از آثار باستانی مانند اقامتگاه‌های هلندی و فرهنگ منحصر به فرد بابا نیونیا پراناکان است و در شب، به خودی خود به یک بازار بزرگ تبدیل می‌شود.


ملاکا مالزی

صباح

صباح یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های جهان برای دوستداران طبیعت است. بخشی از جزیره برنئو، این بخش از مالزی شرقی، به حفاظت از گونه‌های نادر حیوانات مانند خرس جنگلی و اورانگوتان اختصاص یافته است. صباح جایی است که در آن کوه محبوب کینابالو واقع شده و بسیاری از کوهنوردان، مشتاق پیمودن آن هستند.


صباح مالزی

جزیره سیپادان صباح

جزیره سیپادان، یکی از شگفت انگیزترین مناطق جهان برای غواصی و مقصد نهایی برای غواصان و زیست‌شناسان دریایی از سراسر جهان است. جزیره سپیادان، برخلاف لنکاوی و ردانگ سیپادان مکان لوکسی نیست و بیشتر مناسب کسانی است که به کشف دنیای زیر آب علاقمند هستند. با این حال آب شفاف و حیات دریایی، ارزشمندتر از یک اتاق در یک هتل مجلل است.

جزیره سپیدان صباح

غار مولو در ساراواک

غارهای مولو اشکال طبیعی گسترده‌ای در اسپلکانینگ هستند که می‌توانید مشاهده کنید. این کوه‌های خالی، بزرگترین غارهای قابل دسترسی جهان هستند، که در طول میلیون‌ها سال، منزلگاه موجودات زنده بوده‌اند. بسته به فصل، میلیون‌ها خفاش و پرندگان غارنشین در غارها دیده می‌شوند که از دور مانند تعداد زیادی ملخ دیده می‌شوند.


غار مولو لنکاوی

ساراواک

ساراواک بزرگترین ایالت مالزی است که به سرزمین مرغ‌های شاخ نوک، لقب گرفته است. دیدن این ایالت به خودی خود یک سفر کامل است زیرا شگفتی‌های بسیاری برای کشف دارد. از پایتخت توسعه یافته و چند فرهنگ کوچینگ تا شهرک‌های جدا از هم ارنگ، با اطرافی پر از جنگل و طبیعت سرسبز، همه به شما صمیمانه خوش آمد می‌گویند. ساراواک بهترین مکان برای شناخت طبیعت اولیه و چگونگی شکل‌گیری آن است.


ساراواک

غارهای باتو، کوالالامپور

یکی از بزرگترین عبادتگاه‌های هندوان در خارج از هند، معبد خدای مورگان در غارهای باتو و پیکره‌ای عظیم از او در مقابل غارهای مقدس است. در این معبد، می توانید در صفا و آرامش غرق شوید یا به جشن‌های تای پوسام در معبد بپیوندید.


باتو کیو مالزی

معبد سام پو تانگ، پراک

اگر معبد غار هندو شما را شگفت زده می‌کند به سمت شمال و معبدهای سام پو تانگ حرکت کنید. این معبد یکی از قدیمی‌ترین معابد بودایی در آیپو پراک است، این مکان پرستش بودایی چینی در یک غار ساخته شده و محوطه‌ای سرسبز در داخل آن وجود دارد. در اطراف معبد، باغی زیبا پر از لاک‌پشت وجود دارد که منظره‌ای شگفت انگیز را می‌سازد. شما می‌توانید نهار خود را در یکی از رستوران‌های کنار این معبد، نوش جان کنید.


معبد سام پو تانگ

دریاچه کنییر، ترنگانو

این دریاچه، بزرگترین دریاچه مصنوعی جنوب شرقی آسیا است. دریاچه کنییر نتیجه یک پروژه مهندسی هیدروژن است که یک اکوسیستم کاملاً جدید به وجود آوردهاست. این دریاچه نه تنها به شهرهای اطراف قدرت می‌بخشد بلکه از حیات وحش اطراف نیز حمایت می‌کند. در کنار این دریاچه می‌توانید از فیل‌های مقدس دیدن کنید و در طول قدم زدن در طبیعت، در کنار آبشارهای زیبا یا بسیاری از غارها، به دنبال پرندگان بگردید.


دریاچه کنیر

بهارهای داغ سانگای کلاح، پراک

بهارهای داغ سانگای کلاح از حمام‌های اصلی آب گرم طبیعت هستند. بهارهای داغ سانگای کلاح به خاطر گرما و خاصیت جوان کنندگی آن بسیار محبوب هستند. در این حمام‌ها می‌توانید از یک چشمه آب گرم طبیعی و ماساژ سنتی در آبهای معدنی لذت ببرید و خودتان را با آزمایش شکستن تخم مرغ در آب داغ سرگرم کنید.


بهارهای داغ سانگای

تالاب لاگون، سلانگور

اگر کوه‌نوردی و قدم زدن در جنگل را نمی‌پسندید به جای آن به تالاب لاگون بروید. لاگون یک پارک تفریحی هیجان‌انگیز است که یک پارک آبی وسیع، سواری‌های متنوع و یک باغ وحش مینیاتوری دارد. این مکان، برای اهل شهر و افراد جویای شادی و تفریح و خانواده‌ها، ساعاتی سرگرم کننده فراهم می‌کند. این پارک، جایی فوق‌العاده است که در آن می‌توانید اولین مکان پرش بانجی ثابت مالزی را پیدا کنید و خفاش‌های بزرگ که در تمام پارک پراکنده شده‌اند را مشاهده کنید.


تالاب سلانگور