Liana parvaz

سریلانکا و گردشگری


15 جاذبه برتر گردشگری در تور سریلانکا

تور سریلانکا با توجه به جاذبه‌های گردشگری برتر، توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. در این کشور کوچک جزیره‌ای، چندین مکان مذهبی و آثار تاریخی باورنکردنی وجود دارد. با این حال، هیچ کس نمی‌تواند زیبایی طبیعی باورنکردنی سریلانکا را نادیده بگیرد. 

1. پل نه قوس

یکی از نمادهای دیدنی سریلانکا، پل نه قوس در شهر کوچک کوه الا است. در مسیر این پل منظره و چشم اندازهای دیدنی از اطراف را مشاهده می‌کنید که از مزارع سرسبز چای پوشیده شده است. بازدیدکنندگان تور سریلانکا می‌توانند سوار بر قطار از روی پل از مناظر بازدید کنند. این پل از اوایل گسترش راه آهن در سریلانکا ساخته شده است. چون این پل بدون استفاده از فولاد یا فلز دیگر از سیمان، سنگ و آجر ساخته شده، بسیار شهرت دارد.

پل نه قوس سریلانکا

2. Mihintale

Mihintale  کوهی در نزدیکی شهر آنورادهاپورا است و از نظر معنوی این مکان اهمیت زیادی برای جامعه بودایی دارد. اعتقاد بر این است که در این کوه یک راهب بودایی به نام مهیندا با ملک Devanampiyatissa ملاقات کرد و این ملاقات باعث گسترش فرهنگ بودیسم شد چون راهب مهیندا پادشاه را با صلح و آرامش و آموزه بودایی تحت تأثیر قرار داد، پادشاه متعاقباً جنگ را کنار گذاشت و به گسترش صلح در سراسر كشور پرداخت. چندین ساختار مذهبی و تاریخی در کوه Mihintale وجود دارد. هر ساله صدها زائر از این مکان بازدید می‌کنند.

mihintale

3. Unawatuna

این ساحل با ماسه‌های سفید در شهر ساحلی کوچک Unawatuna مکان مناسبی برای استراحت است. با وجود فراوانی صخره‌های مرجانی غواصی در ساحل متداول است. ماهی‌های رنگارنگ و لاک پشت‌های فراوان در این قسمت از ساحل به وفور یافت می‌شود. در کنار ساحل گزینه‌های عالی برای غذاخوری و حمام آفتاب وجود دارد.

unawatuna

4. گال ویهارا

گال ویهارا که در شهر باستانی پولونارووا واقع شده است، یک مکان مشهور بودایی است و به دلیل غارهای فراوان و مجسمه‌های بزرگ بودا که به صورت صخره‌ای حک شده است، در طول سال جشن‌های زیادی در این منطقه برگزار می‌شود. با وجود اینکه این مجسمه‌ها در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده‌اند بسیار دست نخورده و سالم باقی مانده‌اند. امروزه، گال ویهارایا یکی از محبوب‌ترین مکان‌های زیارتی سریلانکا است.

گال ویهارا

5. جشنواره کاتاراگاما

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری سریلانکا، جشنواره کاتاراگاما است که همه ساله در ماه ژوئیه یا آگوست برگزار می‌شود و به یکی از خدایان هندو اختصاص دارد. این دوره درطی یک دوره دو هفته‌ای برگزار می‌شود و مردم از سراسر جهان برای شرکت در آن خود را به سریلانکا می‌رسانند. این جشنواره با رژه فیل‌ها و نوازندگان با لباس‌های رنگی، رقص‌های سنتی، آکروبات و آتش بازی برگزار می‌شود. حتما در تور سریلانکا از این جشنواره دیدن کنید. 

جشنواره کاتاراگاما

6. پارک ملی اوداوالاوه

تعداد نقاط کمی در جهان وجود دارد که رؤیت فیل‌ها در آن از نمای نزدیک امکان‌پذیر است. با این حال، فیلها تنها حیواناتی نیستند که در پارک ملی اوداوالاواه دیده می‌شوند. طاووس، شغال، گاومیش، تمساح، میمون و گوزن نیز در این منطقه پرسه می‌زنند. تنوع زیستی پارک را می‌توان به مناظر متنوع آن نسبت داد. این منطقه توسط رشته‌های کوهستانی به سمت شمال با تالاب‌ها و رودخانه‌هایی در آغوش چمن‌زارها و جنگل‌ها در زیر کوه واقع شده است.

پارک ملی اوداوالاده سریلانکا

7. آبشار راوانا

از آبشارهای زیبای راوانا برای حمام کردن در ماه‌های گرم سال استفاده می‌شود. در فصل بارانی، جریان آب فوق العاده قوی است و چشم اندازی بی نظیر را به وجود می‌آورد. این آبشار بخشی از پناهگاه حیات وحش راوانا الا است و پشت مجموعه غارهای مجاور آن نیز افسانه‌های محلی زیادی نقل می‌شود. غارهایی که به راحتی در کنار جاده اصلی در مسیر شهر الا واقع شده‌اند یک نقطه توقف مشترک برای بازدیدکنندگان در طول سفر خود هستند. گونه‌های زیادی از میمون‌ها در بالای درختان اطراف زندگی می‌کنند و اغلب در کنار جاده‌ها میوه می‌خورند. با این حال، اجازه ندهید که خیلی نزدیک شما شوند، زیرا گاهی اوقات می‌توانند با بازدیدکنندگان بیش از حد صمیمی شوند.

آبشار راوانا

8. معبد غار دمبولا

معبد غار دمبولا یک مکان مقدس بودایی است. هیچ هزینه ورودی برای ورود به معبد در روزهای کامل ماه وجود ندارد. با این حال، به دلیل اهمیت مذهبی که دارد، همواره شلوغ هست. در این منطقه بیش از 80 غار ثبت شده است، اما پنج مورد از معروف‌ترین آنها با مجسمه‌ها و نقاشی‌هایی تزیین شده‌اند. قدمت برخی از غارها به هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. اگر قصد بازدید از این مکان را دارید، لطفاً توجه داشته باشید که بازدیدکنندگان تور سریلانکا باید شانه‌ها و پاهای خود را بپوشانند و کفش خود را قبل از ورود به معبد از پا در آورند.

معبد دمبولا سریلانکا

9. Mirissa 

میریسا استراحتگاه ساحل سریلانکا است. ساحلی زیبا که با نخلستان‌های بلند و مرتفع و دارای رستوران‌ها و هتل‌های مدرن پوشیده شده‌ است. این رستوران‌ها غذای سبک غربی با قیمت مقطوع سریلانکا دارند. گردش روزانه در میریسا شامل تماشای نهنگ، غواصی و گشت و گذار است. ولیگاما تنها در چند کیلومتری میریسا یکی از بهترین سواحل سریلانکا برای گشت وگذار است. بسیاری از رستوران‌ها در ساعت‌های طولانی و در طول شب همراه با کلوپ‌های ساحلی با نوشیدنی‌ها و آهنگ‌های شاد هستند.

میریسا سریلانکا

10. خلیج آروگام

خلیج آروگام منطقه گردشگری است که در سواحل شرقی سریلانکا قرار دارد. ویسکی پوینت و مزرعه بادام زمینی دو ساحل عالی برای گشت وگذار هستند. اغلب فیل‌ها و طاووس‌ها را می‌توان در کنار جاده، درست در خارج از شهر، مشاهده کرد. نوار ساحلی خلیج آروگام با رستوران‌ها و هتل‌ها پر شده‌است که می توانید در آنجا از غذاهای سنتی سریلانکا تا صبحانه‌های انگلیسی سفارش دهید و میل کنید.

خلیج آروگام سریلانکا

11. معبد دندان

در تور سریلانکا می‌توانید از معبد دندان که یک مکان بسیار مقدس است و به اعتقاد بوداییان این معبد حاوی یکی از دندان‌های بوداست دیدن کنید. در افسانه‌ها آمده است که دندانی از بودا زمانی که در بستر مرگ بوده، گرفته شد و از هندوستان به سریلانکا قاچاق شده است. این داستان بلافاصله تبدیل به یک موضوع پر اهمیت شده و در طول تاریخ مورد استقبال قرار گرفته است. با این وجود تلاش‌های بسیاری نیز برای سرقت یا از بین بردن دندان انجام شده است. 

معبد دندان سریلانکا

12. قله آدام (سری پادا)

قله آدام صخره‌ای بزرگ که برای پیروانی از ادیان مختلف اهمیت مذهبی و معنوی دارد، اما با این وجود در حال حاضر یک صومعه بودایی در قله وجود دارد. به اعتقاد بودائیان، ردپایی از بودا در آن است. برای مسیحیان، ردپای آدم است و برای هندوها رد پای شیوا نسبت داده می‌شود. این مکان مخصوصاً در شب‌های ماه کامل یک مکان زیارتی است. سفر به بالای کوه برای دیدن ردپای آدم از طریق یک پله شیب‌دار است که شامل بیش از 5000 پله است. این مسیر با تعداد زیادی از غرفه‌های چای و فروشگاه‌های مواد غذایی که به عنوان مکان‌های استراحت استفاده می‌شود پوشیده شده است. بیشتر افراد پیاده روی خود را از ساعت 2:30 دقیقه صبح آغاز می‌کنند تا به موقع برای رسیدن به قله برای طلوع آفتاب برسند.

قله آدام سریلانکا

13. قلعه گال

شهرگال یکی از شهرهای جنوبی سریلانکا است که دور تا دور آن با قلعه‌ای که توسط هلندی‌ها ساخته شده محفوظ شده است. در تور سریلانکا یکی از گزینه‌های مهم گردشگری قلعه گال است. امروزه این منطقه مملو از رستوران‌های مدرن، هتل‌ها، فروشگاه‌های سوغات و پوشاک است. قلعه گال نمونه‌ای عالی از تمایز بین معماری اروپایی و آسیایی است.

قلعه گال سریلانکا

14. پارک ملی یالا

پارک ملی یالا از مناطق دیدنی حیات وحش سریلانکا است که در تور سریلانکا می‌توانید از آنجا دیدن کنید. از آنجایی که این کشور بالاترین تراکم پلنگ در جهان را دارد بنابراین احتمال دیدن آنها در این مکان بسیار زیاد است. اگرچه پلنگ‌ها جاذبه اصلی در اینجا هستند اما می‌توانید از نزدیک فیل‌ها، خرس‌ها و تمساح‌ها را نیز مشاهده کنید. 

پارک ملی یالا سریلانکا

15. قلعه سنگی سیگیریا

قلعه سنگی سیگریا بالای دیواره‌ای صخره‌ای که 200 متر از سطح زمین ارتفاع دارد قرار دارد. پله‌های شیب دار برای رسیدن به قلعه تعبیه شده است. نقاشی‌های دیواری، بقایای تمدن باستانی، بقایای یک کاخ و صومعه نیز از مناظر دیدنی قلعه است. ساختن سازه‌ای در این ارتفاع در قرن‌ها پیش، نشان از نبوغ مهندسی در این منطقه می‌دهد.

سیگیریا سریلانکا

بدون شک تور سریلانکا تبدیل به یکی از تجربه‌های بسیار دلچسب و به یاد ماندنی برای شما خواهد شد. اگر قصد تهیه تور ارزان سریلانکا را دارید با کارشناسان لیانا پرواز به شماره 41187 تماس حاصل فرمایید.