Liana parvaz

تور کنیا شهریور 1400 (لوکس) ماسایی مارا + نایواشا + نایروبی سفر به قلب حیات وحش آفریقا(پکیج 0300)

اعتبار از تاریخ: 02 شهریور - 31 شهریور

  

تور کنیا شهریور 1400 (لوکس) ماسایی مارا + نایواشا + نایروبی سفر به قلب حیات وحش آفریقا(پکیج 0300)

تور نوروز 1400 کنیا | سفر به کشور کنیا، مروارید قاره آفریقا

کنیا، جواهری در دل قاره سیاه و ناشناخته

کنیا کشوری زیبا با تمدنی کهن در شرق قاره آفریقا است. پایتخت کنیا نایروبی است و شهرهای مومباسا، کیسومو و ناکورو مهم‌ترین شهرهای آن هستند. 85 درصد از مردم کنیا مسیحی و 11 درصد از آنها مسلمان هستند. زبان‌های رسمی مردم کنیا زبان سواحلی و انگلیسی است. جمهوری کنیا 47 امین کشور وسیع دنیا است. مناطقی از کنیا به دلیل نزدیکی به خط استوا گرم و خشک، و مناطقی به دلیل نزدیکی به خطوط ساحلی، از آب‌وهوایی گرم و مرطوب برخوردار است. فصل‌های زمستان و بهار بهترین اوقات برای دیدار از جاذبه‌های گردشگری در کنیا است. با انتخاب تور نوروز 1400 کنیا، این کشور را به عنوان مقصدی برای گردشگری انتخاب کنید، تا خاطرات فراموش‌نشدنی از جاذبه‌های توریستی آن را برای خود رقم خواهید زد.مقصدهای گردشگری در کنیا

کویر و کوهستان‌های برفی، جنگل‌ها و دشت‌های گسترده، پارک‌های ملی و قبیله‌هایی با فرهنگ‌های گوناگون، دریاچه‌های آب شیرین و صخره‌های مرجانی، تنها بخشی از زیبایی‌های سرزمین رویایی کنیا هستند. در ادامه برخی از جاذبه‌های گردشگری این کشور را به شما معرفی می‌کنیم.


پارک ملی دریاچه ناکورو

پارک ملی دریاچه ناکورو در 140 کیلومتری نایروبی و در دره ریفت واقع شده است. دریاچه ناکورو یکی از بزرگ‌ترین پناهگاه‌های پرندگان در جهان است. زندگی و پرواز فلامینگوها در این پارک، از منظره‌هایی است که چشم هر بیننده را محو تماشای خود می‌کند. دریاچه ناکورو در بخش‌هایی به رنگ‌های سبز و آبی است و دلیل آن وجود نوع خاصی از جلبک در آب‌های این دریاچه است.

در بخش جنوبی دریاچه ناکورو امکان دیدن کرگدن‌های وحشی به صورت گروهی وجود دارد. دریاچه ناکورو در میان جنگل‌ها و آبشارهایی نهفته شده که زیستگاه گونه‌های جانوری کمیابی چون زرافه، پلنگ و کرگدن‌های سیاه و سفید است.

پارک ملی دروازه جهنم

پارک ملی دروازه جهنم منطقه حفاظت شده کوچکی  برای حیواناتی مانند شیر، پلنگ و یوزپلنگ چیتا است. این پارک ملی به دلیل برخورداری از دیواره‌های صخره‌ای متعدد با شکاف‌های باریک، دروازه جهنم نام گرفته است. این شکاف‌ها زمانی محل فروریختن آب باران به دریاچه‌ای ماقبل تاریخ بوده‌اند و آب مورد نیاز انسان‌های نخستین را در دره ریفت تامین می‌کردند. پارک ملی دروازه جهنم یکی از زیباترین مناظر گردشگری کنیا را به خود اختصاص داده است.

پارک ملی ماسایی‌مارا

پارک ملی ماسایی‌مارا در جنوب غربی این کشور و در نزدیکی مرز تانزانیا است. این پارک ملی با حدود 1500 کیلومتر مربع وسعت، پناهگاه ده‌ها گونه از حیوانات از جمله بوفالو، فیل، شیر و کرگدن است. در این پارک ملی 450 گونه از پرندگان زیست می‌کنند که از پرندگان کوچکی چون گنجشک تا گونه‌هایی از عقاب‌ها و شاهین‌ها دسته‌بندی می‌شوند.

قبلیه‌های بدوی ماسایی‌مارا

از جمله مقاصد گردشگری در کنیا دیدار از مردمان قبیله‌های بدوی و بومی است که در پارک ملی ماسایی‌مارا اقامت دارند. ماسایی‌ها گروهی از اقوام بومی کنیایی هستند که به صورت نیمه‌عشایری و در جوار پارک ملی ماسایی‌مارا زندگی می‌کنند. مردمان این قبیله به خاطر فرهنگ بومی، لباس‌های رنگارنگ محلی، رقص محلی و صتایع دستی‌شان شهرت دارند. جوانان دهکده با تراشیدن استخوان‌های حیوانات و شاخه‌های درختان، مجسمه‌هایی از فرهنگ کهن قبیله خود می‌سازند.

به خانه‌های ماسایی‌ها در زبان محلی اینکاجیجیک می گویند. این خانه‌ها به شکل دایره با سقفی مدور و ناودانی، توسط زنان روستا ساخته می‌شوند. مردان روستا حصار محکمی گرداگرد دهکده ساخته‌اند که از دام‌های‌شان در برابر حمله حیوانات وحشی پارک، محافظت می‌کند.

دیدار از خط استوا در تور نوروز 1400 کنیا

در کنیا می‌توانید از نزدیک شاهد تابلوهایی باشید که به شما اعلام می‌کنند؛ روی خط استوا قرار دارید. خط استوا، کمربندی فرضی است که زمین را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. خط استوا از کنیا رد می‌شود و به همین دلیل نیمی از کنیا در نیم‌کره شمالی و نیمی از آن در نیم‌کره جنوبی واقع شده است.

کوه کنیا

کوه کنیا دومین قله مرتفع در قاره آفریقا پس از کلیمانجارو است. قله این کوه باتیان نام دارد و ارتفاع آن به 5199  متر می‌رسد. کوه کنیا یک آتشفشان خاموش است. دامنه‌های حاصلخیز این کوه، پناهگاه شماری از جانوران وحشی مانند بوفالو، کرگدن سیاه و پلنگ است.

دریاچه نایواشا

دریاچه نایواشا دریاچه‌ای کم‌عمق و زیستگاه صدها گونه متفاوت از جانوران آبزی، پرندگان و پستانداران است. با انتخاب تور نوروز 1400 کنیا می‌توانید بوفالوهایی که در مرداب غوطه می‌خورند، زرافه‌هایی که در کنار دریاچه بین اقاقی‌ها قدم می‌زنند و پرواز پرندگان مهاجر در زمینه غروب خورشید را ببینید.

دیدار از نایروبی در تور نوروز 1400 کنیا

نایروبی شهری در جنوب کشور کنیا و پایتخت آن است. نایروبی مقصدی مناسب برای گردشگرانی است که قصد دارند طعم دیدار از سواحل آفریقایی و ملاقات با حیوانات در خطر انقراض را بچشند. در این شهر به راحتی می‌توانید با مردم به زبان انگلیسی صحبت کنید و از آنها سئوالاتی درباره زندگی و فرهنگ کنیایی بپرسید. منطقه ساحلی، پارک ملی نایروبی و پناهگاه فیل‌ها و زرافه‌ها از جاذبه‌های گردشگری‌ای هستند که با انتخاب تور نوروز 1400 کنیا می‌‎توانید از آن‌ها در نایروبی دیدن کنید.

بازار کازوری

بازار کازوری (Kazuri) مرکزی برای تولید و فروش صنایع  دستی آفریقایی در نایروبی است. خرید شما در این بازار به صورت خیریه بوده و به بانوان آفریقایی که بسیاری از آن‌ها از سازندگان صنایع دستی هستند، یاری می‌رسانید. انواع زیورآلات از سنگ‌های صیقلی و انواع بافته‌های زنان آفریقایی و ظروف دست‌ساز از صنایع دستی موجود در این بازار هستند.

کنیا دور از دسترس شما نیست...

کنیا سرزمینی با طبیعتی منحصر به فرد، حیات وحشی بی‌نظیر و فرهنگی غنی است. این سرزمین کهن مقصد مناسبی است برای کسانی که می‌خواهند طبیعت را به صورت بکر و دست‌نخورده و از نزدیک لمس کنند. قدم‌زدن در سواحل مرجانی، دیدن غروب سرخ خورشید در مناطق کویری، شنیدن آوای پرندگان و غرش شیرها در پارک‌های ملی، بخشی از خاطرات تکرارنشدنی‌ای است که با انتخاب تور نوروز 1400 کنیا در آژانس خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی لیانا پرواز تجربه خواهید کرد.برنامه سفر

روز اول: با ورود به شهر نایروبی توسط ترانسفر زمینی به سمت نایواشا حرکت خواهیم کرد و در مسیر از از جاذبه های شهر نایروبی دیدن خواهیم کرد و شب در هتل 5 ستاره Lake Naivasha Country Club اقامت خواهیم داشت.

روز دوم: بعد از صرف صبحانه در هتل، توسط قایق از حیوانات غیر درنده دریاچه نایواشا دیدن خواهیم کرد و به جزیره Cresent رفته و از زرافه های آنجا بازدید می کنیم در انتهای روز به هتل باز خواهیم گشت (برنامه غذایی در هتل این شهر به صورت صبحانه، ناهار شام) خواهد بود.

روز سوم: پس از صرف صبحانه و تحویل اتاق، با ون های اختصاصی به منطقه ماسای مارا رفته و از پارک جنگلی آن دیدن خواهیم کرد و اقامتمون در هتل 5 ستاره Keekork Lodge خواهد بود. در طول روز از قبایل ماسایی ها دیدن کرده و با فرهنگ آن ها آشنا خواهیم شد. (برنامه غذایی در این هتل بصورت صبحانه ناهار شام خواهد بود.)

روز چهارم: پس از صرف صبحانه، توسط خودروهای سافاری در منطقه پارک جنگلی ماسای مارا گشت خواهیم زد و از حیوانات وحشی و درنده این منطقه بادید خواهیم داشت و در انتهای روز به هتل بازگشته و استاحت خواهیم کرد.

روز پنجم: پس از صرف صبحانه و تحویل اتاق، توسط خودرو به شهر نایروبی باز خواهیم گشت و به فرودگاه شهر نایروبی رفته و به شهر ساحلی موم باسا پرواز خواهیم کرد. پس از رسیدن به هتل Sarova Whitesands اتاق ها را تحویل میگیریم (برنامه غذایی در این هتل بصورت صبحانه، ناهار یا شام خواهد بود)

روز ششم: پس از صرف صبحانه، گشت شهری در موم باسا خواهیم داشت و از صنایع دستی این منطقه بازدید خواهیم کرد و به آزمایشگاه رفته و برای پرواز برگشت تست PCR خواهیم داد و در انتها به هتل باز خواهیم گشت.

روز هفتم: پس از صرف صبحانه در هتل به انتخاب مسافران می توانیم گشت کشتی و غواصی و شنا در کنار ماهیان اقیانوس هند را داشته باشیم. 

روز هشتم: در اختیار

روز نهم: پس از صرف صبحانه و تحویل اتاق، حرکت به سمت فرودگاه برای انجام پرواز داخلی در مسیر موم باسا به نایروبی، پس از رسیدن به فرودگاه نایروبی با پرواز خارجی به سمت تهران بر میگردیم.نرخ محاسبه شده جدول زیر با پایین ترین نرخ کلاس پرواز بوده و برای اطلاع از قیمت دقیق آن با کارشناسان ما در تماس باشید

نام هتل درجه هتل سرویس ها قیمت دو تخته قیمت یک تخته کودک(6-12) کودک(2-6)
Lake Naivasha Country Club
the concord
jambo mara safariFB / DELUXE
FB / استاندارد
FB / استاندارد
قیمت دو تخته : 534,300,000   قیمت یک تخته : 607,800,000   کودک(6-12) : 429,000,000   کودک(2-6) : 14,900,000  

نمایش هتل ها

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید