Liana parvaz

تور پدربزرگ مادربزرگ‌ها

اعتبار از تاریخ: 09 اسفند - 11 اسفند

تور زمینی   

تور پدربزرگ مادربزرگ‌ها

تور یزد


اهمیت گردشگری سالمندان

در حال حاضر حدود 3/9 درصد جمعیت کشور ایران را سالمندان تشکیل می‌دهند که این آمار در سال 1395 برابر با 7 میلیون و 450 هزار نفر است. پیش بینی می‌شود که تا سالهای آینده این آمار افزایش پیدا کند، بنابراین فراهم کردن بستری برای سلامت روحی و روانی سالمندان اهمیت زیادی دارد. گردشگری سالمندان باعث می‌شود که ارتباطات اجتماعی آن‌ها بهبود پیدا کرده و در نتیجه این پیشرفت با عزیزان خود ارتباط بهتری برقرار کنند.

 یکی از مشکلات سالمندان احساس تنهایی و جدا افتادگی است که ارتباط مستقیمی با افسردگی، ناراحتی و حتی فشار خون بالا دارد؛ سفر کردن و برقراری ارتباط با افراد دیگر باعث کاهش حس تنهایی شده و سلامت ذهنی سالمندان را بهبود می‌بخشد.

برخی تحقیقات نشان داده است که شرکت در تور گردشگری سالمندان می‌تواند تا حدی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را نیز کاهش دهد.

فایده گردشگری سالمندان تنها برای سلامت ذهن و روح نیست، بله به سلامت قلب نیز کمک می‌کند. یک تحقیق نشان داد که سالمندانی که بیشتر به گردشگری پرداختند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و مرگ در نتیجه این بیماری‌ها بودند.

یکی از نکات مثبتی که در گردشگری سالمندان مطرح است، زمان آزاد زیاد است. سالمندان نسبت به افراد میانسال زمان آزاد بیشتری دارند و می‌توانند آزادانه‌تر به گردشگری بپردازند.

تفاوت تورهای معمولی با تورهای ویژه سالمندان

تفاوت تورهای معمولی با تورهای ویژه سالمندان در امکانات رفاهی است که برای سالمندان فراهم می‌کنند. این امکانات شامل موارد زیر می‌شود:

·         فراهم کردن گروه درمان و پشتیبانی

·         استفاده از بهترین تسهیلات جابجایی (خطوط هواپیمایی خوب، سامانه اتوبوس‌رانی مناسب و …)

·         استفاده از وسایل نقلیه مناسب با سالمندان برای جابجایی ویلچیر، واکر و …

·         زمان تورها کوتاه باشد تا سالمندان دچار خستگی نشوند.

·         تعداد محدود برای خدمت رسانی بهتر به سالمندان

·         فراهم کردن بیمه مسافرتی سالمندی

بررسی ویژگی‌ها و امکانات گروه‌های برگزارکننده تورهای ویژه سالمندان (امکانات رفاهی و خدماتی)

تور گردشگری سالمندان باید امور رفاهی سالمند را فراهم کند. همچنین تور گردشگری سالمندان باید به نوعی انتخاب شود که افراد با بیشترین شباهت فرهنگی و نزدیک‌ترین رده سنی را در کنار یکدیگر قرار دهد. در این صورت است که سالمندان می‌توانند با دیگر اعضای گروه ارتباط برقرار کرده و از سفر خود حداکثر لذت را ببرند.

حتماً پیش از ثبت‌نام در تور گردشگری سالمندان ،از برگزارکنندگان تور گردشگری در مورد محل اقامت سؤال نمایید و از نحوه گروه‌بندی افراد برای اقامت در هتل  سؤال نمایید.

مکان های مناسب و امکاناتشان جهت گردشگری سالمندان

انتخاب مکان مناسب: سالمندان به اندازه افراد دیگر قدرت بدنی بالا ندارند و زودتر از باقی افراد خسته می‌شوند. بنابراین بهتر است مکانی برای گردشگری سالمندان انتخاب شود که فضای مناسبی داشته باشد. مثلاً اگر تور گردشگری سالمندان قصد سفر به منطقه‌ای طبیعی برای گردشگری دارد، بهتر است منطقه‌ای انتخاب شود که صعب‌العبور نباشد، نیاز به پیاده‌روی طولانی‌مدت یا کوهنوردی و صخره‌نوردی نداشته باشد و تا حد ممکن ماشین‌رو باشد.

همچنین به جهت حفظ سلامتی سالمندان، بهتر است از سفر به نواحی که دارای شیب زیاد هستند خودداری کرد. نقاطی که به ازای هر چند دقیقه محلی برای استراحت دارند، بسیار مناسب هستند.

برنامه سفر 

روز اول: 

6 صبح حرکت با قطار تندرو پردیس به سمت یزد
ظهر رسیدن به یزد و ترانسفر به سمت هتل سنتی رز و تحویل اتاق و پس از صرف ناهار و استراحت 
برگزاری گشت شهری شامل: دخمه زرتشتیان، آتشکده زرتشتیان، مجموعه امیر چخماق و موزه آب
پس از اتمام گشت بازگشت به هتل و صرف شام 

روز دوم:

پس از صرف صبحانه در هتل
برگزاریی نوبت دوم گشت شهری شامل مسجد جامع یزد، بافت تاریخی جهانی یزد، زندان اسکندر، باغ دولت‌آباد، صرف ناهار در یک رستوران و بازگشت به هتل
وقت آزاد در عصر و صرف شام در هتل

روز سوم:

پس از صرف صبحانه و تحویل اتاق
حرکت به سمت راه‌آهن و بازگشت با قطار تندرو پردیس به سمت تهران

توضیحات:

  • این تور ویژه افراد 50 سال به بالا می‌باشد.
  • در صورت درخواست وعده‌های غذایی مبلغ 350 تومان به تور اضافه می‌شودنام هتل درجه هتل سرویس ها قیمت دو تخته قیمت یک تخته کودک(6-12) کودک(2-6)
هتل سنتی رز

FB / استاندارد
قیمت دو تخته : 6,500,000   قیمت یک تخته : 0   کودک(6-12) : 0   کودک(2-6) : 0  

نمایش هتل ها

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید