Liana parvaz

تور اکسپو 2020 دبی

اعتبار از تاریخ: 01 مهر - 30 مهر

  

تور اکسپو 2020 دبی

اکسپو Expo برگرفته از واژه Exposition است. و به مجموعه نمایشگاههایی گفته می شود که هر پنج سال یکبار برگزار  و هر بار در کشوری متفاوت و به مدت شش ماه ادامه دارند. اکسپو مهم‌ترین نمایشگاه‌ برگزار شده در جهان محسوب می‌شود. دفتر بین المللی نمایشگاه اکسپو که در پاریس واقع است هماهنگ کننده برپایی اکسپوها است. در حال حاضر ایران و ۱۶۸ کشور دیگر، عضو این سازمان هستند. در نمایشگاه جهانی اکسپو، قدرتمندترین صنایع دنیا برای ارائه محصولات و خدماتشان شرکت می کنند. این نمایشگاه ها و پیامد ها و برآیند های آن برای صنایع شرکت کننده قدری ارزشمند است که امروزه اکسپو را سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک می دانند و نام المپیک فرهنگ ملل را برای اکسپو

 برگزیده اند.

اکسپو 2020 در چه کشوری برگزار میشود؟

این همایش هر 5 سال یکبار در یک کشور برگزار می‌شود، کشور امارات و شهر دبی امسال میزبان EXPO 2020  خواهد بود. که با شروع همه‌گیری کرونا به درخواست دبی مجمعی مجازی با شرکت کشورهای عضو برگزار گردید و درخواست دبی برای تاخیر یک ساله مورد رای‌گیری قرار گرفت. و با توجه به اینکه دوسوم اعضا با تاخیر یک‌ساله این رویداد موافقت نمودند، برگزاری این نمایشگاه به مدت یک سال به تاخیر افتاد. نمایشگاه اکسپو دبی 2020:

این اولین بار در تاریخ EXPO است که یک کشور عربی میزبان این نمایشگاه جهانی است، در واقع اولین بار است که نمایشگاه EXPO در منطقه خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی برگزار می‌شود. و همچنین اولین مورد میزبانی در جهان عرب است. به همین دلیل  برگزاری این نمایشگاه  برای کشور امارات و شهر دبی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین بر طبق بیانیه نمایشگاه ، محوریت این نمایشگاه بر خلق ایده‌های جدید و فناوری پزشکی استوار است. این نمایشگاه از تاریخ 9 مهر ۱۴۰۰ الی ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برپا خواهد بود. اکسپو 2020 دبی در فضایی با مساحت ٥٠٠ هکتار با حضور ١٩٥ کشور و نهاد های بین المللی با شعار پیوند افکار و ساخت آینده برگزار خواهد شد. این نمایشگاه بین المللی  رویدادی مهم  و فرصتی عظیم برای شرکت های فناور در جهان خواهد بود.


اهداف برگزاری اکسپو 2020 دبی:

قبل از آن که نمایشگاه اکسپو دبی برگزار شود، همه کشور ها تلاش میکنند که میزبانی این نمایشگاه باشکوه را بر عهده بگیرند؛ چون میزبانی این نمایشگاه با شکوه مزایایی از جمله: رونق شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین باعث خرید و فروش و همکاری‌های بین المللی خیلی زیادی می شود؛ به همین خاطر است کشورهای جهان در تلاش هستند که میزبانی این نمایشگاه باشکوه را بر عهده بگیرند. هدف اصلی و مهم برگزاری اکسپو دبی، ارتباط ذهن‌ها و خلق آینده است. همچنین از جمله اهداف بزرگ برگزاری این اکسپو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نمایش صنایع خلاق و دستاوردهای نوین در حوزه علم.
 2. گسترش مبادلات تجاری.
 3. فعال شدن بخش تجاری در فضای پاویون.
 4. افزایش و ارتقا رشد تبادلات اقتصادی و بین‌المللی.
 5. اشتراک گذاری تجارب آموزنده و فرهنگی در یک موضوع جهانی.
 6. ودر آخر میتوان گفت هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه اشتراک گذاری تجارب آموزنده و فرهنگی در یک موضوع جهانی میباشد.

 

حضور ایران در اکسپوی 2020 دبی:

ایران به دستور امیرکبیر در اولین دوره نمایشگاه جهانی اکسپو که در سال ۱۸۵۱ و در لندن برگزار شد حضور پیدا کرد. قبل از انقلاب نیز ایران در چندین نمایشگاه اکسپو حضور فعال داشته است. بعد از انقلاب  نیز ایران همواره در نمایشگاههای بین المللی اکسپو شرکت کرده است. شاخص ترین پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو در اکسپوی ۲۰۱۵ میلان است. بنابراین در نمایشگاه اکسپو 2020 امسال حضور ایران بصورت پاویون مستقل و ساخت سالن خواهد بود. پاویون ایران با مساحت ۲۰۱۴ متر مربع در این اکسپو قرار گرفته است.فرصت های تجاری و شغلی در اکسپوی 2020 دبی:

نمایشگاه اکسپو دبی فرصتی برای اقتصاد ایران در نیمه دوم سال است که در آن می‌توان نه تنها توسعه صادرات بیشتر را رقم زد بلکه صنعت گردشگری را بعد از دو سال رکود سخت به عنوان موتور پیشران به کار انداخت. از دیگر فرصت های تجاری و شغلی در اکسپو دبی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان عرضه محصول در فضای تجاری پاویون و فروش آن.
 2. اجازه حضور نمایندگان شرکت‌ها جهت عرضه کالا در اکسپو.
 3. نمایش برند و معرفی محصول توسط QR Code.
 4. تبلیغات با شیوه‌های متفاوت و علمی.
 5. استفاده از لوگوی Expo در وب سایت شرکت های متقاضی به عنوان حامی اکسپو.
 6. و معرفی محصول در صفحات اینتراکتیو به مدت ۱۸۰ روز، در تمام ساعت کار اکسپو در نقاط مختلف سالن.

بنابراین میتوان گفت برگزاری این اکسپو جنبه های دقیقتر و کارآمدتر افراد، کالاها و ایده ها و مشکلات مربوط به حوز ه های حمل و نقل، سفر و اکتشاف، تحرک شخصی، تدارکات، و اتصال دیجیتالی را در بر میگیرد.


 چرا تور اکسپو دبی با آژانس لیانا ؟؟

آژانس مسافرتی لیانا، همیشه بهترین و با کیفیت ترین پرواز ها و بهترین هتل ها را در تور دبی و همچنین اکسپو 2020 برای مسافرانش رزرو میکند. همچنین لیانا پرواز در تور اکسپو 2020 کلی خدمات VIP  برای شما آماده کرده است.و اما اگر بخواهیم از نظر قیمت بگوییم لیانا پرواز پایین ترین نرخ تور را به شما ارائه می دهد.

بنابراین دفتر خدمات مسافرتی لیانا پرواز با سابقه دیرینه در برگزاری تور نمایشگاهی دبی در نظر دارد تا عزیزانی که تمایل به حضور در این رویداد بین المللی را دارند ، خدماتی از قبیل بلیط رفت و برگشت ، ویزای امارات و رزرو هتل را با بهترین قیمت به شما عرضه نماید.

پارک تفریحی فراری

پارک تفریحی فراری که به شکل برند معتبر و معروف فراری ساخته شده است در شهر ابوظبی...

  
برج خلیفه

برج خلیفه یا برج دبی که در دان تان دبی در ژانویه 2004 ساخته شد. در حال حاظر بلند...

  
مسجد شیخ زاید

مسجد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان که به مسجد شیخ زاید معروف است، بعد از مسجدالحرام...

  
فواره موزیکال دبی

آبنمای فوق‌العده زیبای دبی که در دریاچه برج خلیفه واقع شده است با موسیقی می‌رقصد...

  

نمایش هتل ها

امارات گرند Emirates Grand hotel

هتل مدرن و لوکس Emirates Grand hotel که در خیابان شیخ‌زاید واقع شده است، با دستر...

هتل صدف Sadaf

هتل صدف که در منطقه مرکزی دبی واقه شده است با دسترسی آسان به بازار سیف نایف و مر...

Al Jawhara Gardens Hotel

هتل زیبا و لوکس Al Jawhara Gardens Hotel با دسترسی خوب و آسان در خیابان دیره قرا...

سوال یا نظرتان درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید

پیام خود را بنویسید