Liana parvaz

پرواز تهران به کنیا | لیانا پرواز

  1. صفحه اصلی
  2. پرواز

پرواز تهران به کنیا | لیانا پرواز
شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا 

شرکت هواپیمایی آتا در استان آذربایجان شرقی در شهر تبریز در تاریخ ۲۷ آذر سال ۱۳۸۷  شکل گرفت و اولین پرواز خود را در 10 دی ماه سال 1388 در مسیر تبریز به مشهد مقدس آغاز کرد . 

آتا شانزدهمین ایرلاین شناخته شده در ایران می باشد که فعالیت چشم گیری در این دهه داشته ، این شرکت هواپیمایی در ابتدای امر، فعالیت خود را با 4 فروند بویئنگ MD  آغاز کرد و در حال حاضر دارای دو فروند ایرباس 320 باظرفیت 15-170 نفر، دو فروند بویئنگ 737 فعال با ظرفیت 136 نفر و 5 فروند بویئنگ MD با ظرفیت 165-170 نفر می‌باشد. 

آتا را با کد یاتایی I3 می‌شناسند و کد سه حرفی ثبت شده در ایکائو TBZ می‌باشد همچنین شعار تبلیغاتی هواپیمایی آتا که قطعا با آن مواجه شده‌اید عبارت «باهم پرواز کنیم» می‌باشد.

شرکت هواپیمایی آتا در طول فعالیت خود توانسته سهم خوبی از بازار داشته باشد و امروز در جایگاه چهارم برترین ایرلاین‌های کشور قرار بگیرد، آتا در نظر دارد با ارائه هر چه بیشتر خدمات به مسافران خود در رتبه سوم ایرلاین‌های برتر کشور قرار گیرد. 

دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی آتا در شهر تبریز می‌باشد و قطب های اصلی آن فرودگاه بین المللی تبریز و مهرآباد می‌باشد. 

شرکت هواپیمایی آتا تا به امروز هیچگونه حادثه دلخراشی که منجر به مرگ شود نداشته است و تنها 5 حادثه از این شرکت هواپیمایی ثبت شده است. آخرین حادثه‌ای که از این ایرلاین ثبت شده در 27 مرداد 1394 می‌باشد که پس از پرواز از شهر تبریز در حوالی شهر میانه یکی از موتورهای هواپیما دچار نقض فنی شد و خلبان پرواز مجبوربه بازگشت به فرودگاه تبریز و فرود اضطراری شد .

آتا در دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس به مسافرین خود خدمات رسانی می‌کند تنها هواپیمایی که در حال حاضر در دو کلاس پروازی میتواند به مسافرین این شرکت خدمات رسانی کند ایرباس A320  می‌باشد.

هواپیمایی آتا

یکی از مسیرهای محبوب این شرکت هواپیمایی مسیر پروازی تهران -کازان -تهران می‌باشد که هر هفته پنجشنبه با ایرباس A320 این شرکت انجام می‌شود که مسافران با یک پرواز 3 ساعت و 20 دقیقه‌ای به صورت مستقیم به شهر کازان روسیه می‌رسند. 

پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی آتا از ترمینال شماره دو فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

مسیرهای پروازی هواپیمایی آتا: 

از مبدا تهران به مقاصد : تبریز – مشهد – ارومیه -اردبیل -شیراز -بندرعباس و اهواز 

از مبدا مشهد به مقاصد : تهران-تبریز-کیش -ارومیه-اردبیل-شیراز و اهواز 

از مبدا اردبیل به مقاصد : تهران -مشهد 

ازمبدا کیش به مقاصد : تهران – تبریز -مشهد 

از مبدا شیرازبه مقاصد: تهران -تبریز-مشهد 

از مبدا استانبول به مقصد : تبریز 

از مبدا تهران به مقصد : کازان 

آتا ایر