Liana parvaz

بلیط هواپیما به مونترال | شهر کلیساها

  1. صفحه اصلی
  2. پرواز

مونترال

شهر مونترال بزرگترین شهر در شرق کانادا و همچنین بعد از پاریس، دومین شهر بزرگ از نظر صحبت به زبان فرانسوی است. شهر مونترال در محل تلاقی رودخانه‌های سنت دورانس و اوتاوا قرار گرفته است. نام شهر مونترال از کلمه‌ی مونت رویال گرفته شده است که اشاره‌ای است به تپه‌ای در مرکز شهر مونترال. موقعیت و پوزیشن مونترال باعث شده تا اقتصاد و صنایع و کشتیرانی در این شهر همیشه به صورت برجسته، زبانزد باشد. جمعیت موجود در مونترال به زبان انگلیسی به خوبی صحبت می‌کنند ولی بیشتر افراد ساکن این شهر، زبان فرانسوی را می‌فهمند و قادر به صحبت هستند ولی نه به خوبی زبان انگلیسی. شهر مونترال یاد آور فرهنگ و غنی کانادا برای اروپایی‌ها و آمریکای شمالی‌هایی است که مقصدشان کانادا است. این فرهنگ را می‌توان از روی شخصیت قدیمی شهر، رستوران‌ها و فضا های تفریحی و حتی از روی برخورد همسایه‌ها باهم متوجه شد.  موقعیت شهر مونترال به گونه‌ای است که از طریق آب، هوایی، جاده و قطار یا ریلی قایل دسترسی است.

کانادا- مونترال

خلاصه اطلاعات مونترال:

جمعیت: در حدود 1 میلیون نفر
نام مستعار: شهر کلیساها
وسعت:192 کیلومتر مربع
ترکیب نژادی: 82 درصد سفید پوست، 6 درصد سیاه پوست، 12 درصد دیگر اقلیت‌های نژادی

فرودگاه‌های مونترال:

فرودگاه دوروال مونترال Montreal`s Dorval که به وسیله ایر کانادا سرویس دهی می‌شود، دارای پرواز‌های داخلی و خارجی بین‌المللی به حدود 130 شهر فقط در کانادای شرقی و غربی است. برای رفتن به تورنتو کانادا، شاتل هوایی وجود دارد که هر یک ساعت به سمت تورنتو پرواز دارد. اوتاوا، پایتخت کانادا در فاصله کمی از مونترال قرار گرفته و با پرواز فقط 15 دقیقه و با ماشین شخصی 90 دقیقه فاصله دارد. فرودگاه میرابل Mirabel  در 58 کیلومتری شمال واقع شده و دارای پرواز‌های چارتر و سرویس‌های حمل و نقل هوایی است.


فرودگاه مونترال

حمل و نقل در مونترال:

با وجود تعداد زیاد خطوط مترو و اتوبوس در مونترال کانادا، گاها آنقدر ترافیک زیاد است که رانندگی با ماشین شخصی بسیار خسته کننده خواهد بود. تعداد آزاد راه‌هایی که مونترال را دور می‌زنند یا به اصطلاح فارسی جاده‌های کمربندی زیاد است ولی معمولا جاده‌هایی که به مرکز شهر منتهی می‌شوند شلوغ و با ترافیک زیاد است.
یکی از نکات جالب در مورد حمل و نقل در کانادا این است که تابلو‌های راهنمایی و رانندگی مونترال کانادا به زبان فرانسوی است و برای افرادی که تازه به شهر آمده‌اند، لاین عوض کردن و استفاده از تابلو‌های راهنما کمی گیج کننده خواهد بود.

مترو‌های هیجان انگیز بهترین راه حمل و نقل:

مترو در مونترال پر استفاده‌ترین وسیله نقلیه عمومی است، البته نکته هیجان انگیز متروهای مونترال در این است که هر کدام از ایستگاه‌های متروی مونترال ، طراحی منحصر به فرد خود را دارند. طراحی‌های مدرن، کارآمد و از همه مهم‌تر متروی ساکت.
مونترال در سال 1642 تاسیس شد، و از نظر قدمت، در مقابل شهر‌های مهم جهان حرفی برای گفتن ندارد.

مترو کانادا

متوسط هزینه‌ی هر فرد در مونترال:

هر فرد گردشگر به صورت متوسط باید روزانه حول و حوش 185 دلار خرج کند که این آمار نشان می‌دهد مونترال از شهر‌ی مثل قاهره گران‌تر است ولی از شهر های رم و پکن در چین ارزان‌تر است. (نتیجه می‌گیریم هر چیز چینی‌ای ارزان‌ترین نیست)

هزینه های مونترال

تاریخچه مونترال:

مونترال را می‌توان قدیمی‌ترین شهرک در کانادا نامید. مونترال به دست 2 سرخ‌پوست به نام‌های Iroquois  و  Algoquin  برای اهداف تجاری دقیقا قبل از رسیدن اروپایی‌ها تاسیس گردید. اولین گام‌های اروپایی‌ها برای استعمار مونترال در سال 1635 میلادی بود و تا سال 1760 مونترال متتعمره‌ی فرانسه بود تا با رای پیمان پاریس، در سال 1663استعمار این شهر به دست انگلستان افتاد. این وقایع بعد از جنگ بین سرخپوستان و فرانسوی‌ها در بین سال‌های 1755 تا 1763 اتفاق افتاد.
تا دهه‌ی 1970 مونترال مرکز امور بانکی و تجارت در کانادا و کیوبک بود.

تاریحچه کانادا

امنیت شهری:

نیرو‌های پلیس و آتش‌نشانی به وسیله جامعه‌ی شهری مونترال اداره می‌شوند. آمار جرم و جنایت در مقایسه با شهر‌های آمریکایی بسیار پایین‌تر است ولی فقر قشری از مردم باعث شده این آمار رشد داشته باشد. در مقایسه با تورنتو آمار جرم بیشتر است ولی در مقایسه‌ی مونترال با شهر‌های کانادای غربی مثل ونکوور، ساسکاتون و وینیپگ، آمار جرم به شدت پایین‌تر است.

خرید در بهشت مونترال:

مونترال برای هر نوع خریدی مناسب است به همین دلیل به مونترال، بهشت خریداران می‌گویند. مونترال مرکز مد و طراحی است. فروشگاه‌های مونترال در همه‌ی رنج‌‌ها اجناسی برای فروش دارند. مرکز اصلی خرید در مونترال در مرکز شهر است (نزدیک خیابان‌های Catherine ، Ped street ) . تعداد زیادی از فروشگاه‌ها در زیر شهر مونترال قرار گرفته‌اند. مونترال دارای شبکه‌های زیر زمینی زیادی است که هم به جذابیت مونترال اضافه می‌کند و شاید ترافیک شهری را کاهش دهد.

خرید در مونترال

رسانه‌های مونترال:

مونترال مرکز رسانه‌های فرانسوی و انگلیسی است. زبان اصلی روزنامه‌ها فرانسوی است، مثل روزنامه‌های Le Devoir ، La Press و روزنامه های انگلیسی بازار کمتری از رسانه‌های مونترال را دارند، روزنامه‌هایی مثل Montreal Gazete. شبکه‌ی رادیو و شبکه تلویزیون بیشتر به زبان فرانسوی هستند.

گردشگری مونترال:

تاریخ مونترال و همچنین دو زبانه بودن این شهر که تنها شهر دو زبانه در آمریکای شمالی‌است، باعث لذت بیشتر توریست‌ها در مونترال شده است. درسته که مونترال گالری و موزه و فروشگاه‌های زیادی دارد ولی خیلی از گردشگران مجذوب فستیوال‌های موسیقی، رستوران‌ها، تئاتر و زندگی‌های شبانه مونترال می‌شوند.